Probíhá připojení k serveru. Prosím, počkejte.

Nedaří se obnovit spojení se serverem. Načtěte stránku znovu k obnovení spojení. Načíst stránku znovu lze i stiskem klávesy F5.

Nepodařilo se obnovit spojení se serverem. Načtěte stránku znovu k obnovení spojení. Načíst stránku znovu lze i stiskem klávesy F5.

Otázka - Odpověď z 8.5.2023

Datum: 8.5.2023 | Autor: Pjakin Valerij Viktorovič | Značky: Otázka - Odpověď | Jazyky: Český

Dobrý den Valeriji Viktoroviči.

Dobrý den.

Zdravím naše vážené diváky, posluchače a kolegy ve studiu. Dnes je 08.05.2023. Největší počet návštěvníků našeho webu zajímá jedna hlavní otázka, kterou vás prosí okomentovat. Já ji přečtu ve znění od Viktora: "Valeriji Viktoroviči, okomentujte ten útok na Kreml. Co by mělo Rusko a gosudar dělat? Vždyť takový útok na Moskvu a konkrétně na Kreml se naposledy stal za Velké vlastenecké války."

Ano, je to skutečně tak. Kreml bombardovali pětkrát v roce 1941 a třikrát v roce 1942. A teď tento nový útok. Co je zapotřebí udělat? Tak především se nenechat zatáhnout do cizího scénáře a nepokoušet se odpovědět symetricky či asymetricky. Je nutné uplatňovat vlastní politiku. V dané události se zřetelně projevily dvě linie: vojenská a politická. Nu, o té vojenské už všichni prohlásili: "Byl to hloupé! Co to povídáte? Ten útok neměl nic společného s vojenskou strategií. Co mohl způsobit? Co mohl udělat? Z vojenského hlediska vůbec nestojí za to ho hodnotit, jen z toho politického." Politické hledisko také probereme, co a jak. Ale, klíčový prvek, klíčový úkol těch dvou dronů, které přiletěly na Kreml, byl výslovně vojenský. A pokud to nevidíte, znamená to, že jste hluchoněmý slepec. Jak víme, že to nesledovalo žádný vojenský úkol? Například Washington Post a další deníky nás informovaly, že tam žádná vojenská složka nebyla, prostě nebyla. Minutku! Jak to, že nebyla?

A nejsou to právě tyto západní deníky, které nás, tedy celý svět neustále přesvědčují o tom, že veškerý problém Západu spočívá… Že klíčovým článkem bezpečnosti Ruska je jeho gosudar, ruský prezident Vladimir Vladimirovič Putin? Že bude-li Vladimir Vladimirovič Putin odstraněn, vše se zhroutí a znovu nastoupí "svaté" devadesátky? Znovu bude možné drancovat Rusko, které se rozsype na státečky bez suverenity… Krátce řečeno, nastoupí štěstí pro Západ i rossionskou "elitu". Ale vždyť ti z rossionské "elity", kteří neustále sní o jednáních a rádi by se dohodli se Západem, nějak to teď přečkali a neustále tu v Rusku záškodničí… A my víme, kdo to je. Je to například Nabiullinova, která sem přetahuje inflaci z USA a základní úrokovou sazbu drží na 7,5%, přestože by neměla být v konečné podobě pro výrobce vyšší než 2%! Konečná sazba pro výrobce nesmí být vyšší než 2%, a ona zatím tu základní úrokovou sazbu drží na 7,5% a než to dojde k výrobci vzroste až na 20%.

To Nabiullinova drží vysoký kurz dolaru, aby byly zdroje fakticky bezplatně dodávány na Západ, aby Západ mohl bojovat s Ruskem. Bez dodávky zdrojů z Ruska totiž Západ nebude moci bojovat proti Rusku. A kdo jim tam ty zdroje dodává? Rossionská "elita"! Pojďme si vzpomenout na tu již klasickou variantu. V minulém roce, když začala speciální vojenská operace, byly v první řadě zničeny sklady paliv a maziv a ukázalo se, že ukrajinští bojovníci, ta ukrajinská ozbrojená sebranka tak nemůže manévrovat, protože nemá palivo. Došlo to až tak daleko, že se na Ukrajině zastavila doprava. A teď toho paliva, které jim dodávají ruské společnosti, KTERÉ JIM DODÁVAJÍ RUSKÉ SPOLEČNOSTI, mají tolik, že ta ukrajinská ozbrojená sebranka může manévrovat, jak se jí zachce. A ty sklady paliv a maziv vůbec nikdo neničí! To, co se dostane do přifrontové zóny, ještě může být vybombardováno, ale týl je zcela v klidu. "Co byste chtěli? Ať jim tam všechno pracuje jako hodinky." A kdo to zajišťuje?

Zrádci v generálním štábu a na ministerstvu obrany. A kdo jim dodává zdroje? Rossionská "elita"! Jen si to představte! To je, jako kdyby za Velké vlastenecké války v Německu neměli dostatek potravin, a tak by jim ze SSSR poslali plné nákladní vlaky potravin. Že je to pitomost? Ano, to je. Bojuje proti nám Západ natvrdo? Bojuje! Zavedl proti nám sankce. Jenže ty sankce vypadají tak, že když něco potřebujeme my, platí pro to sankce, a když něco potřebují oni, vesele se obchoduje. A veškerá naše rossionská "elita" je štěstím bez sebe a přenechala by jim to třeba zadarmo, jen aby svému západnímu páníčkovi posloužila, jen aby jí dovolil, olízat mu zadek. A Západ i rossionská "elita" si myslí, že jedinou překážkou, proč se stále nedaří Rusko rozvrátit a zlikvidovat, je Putin. 7. května bylo další výročí inaugurace ruského prezidenta, gosudara Putina. Možná by si na to datum ani nevzpomněli, nebýt korunovace Karla III., která probíhala za takových podmínek, že by bylo lepší, kdyby se raději nekonala.

Někdo poukazoval na to, jak prošli po žlutomodré podlaze, jak se tam mihla postava s kosou, jak se nějaký muž ocitnul v chráněné zóně, kam neměli cizí přístup a udiveně se tvářil: "A co se to tu vlastně děje?" Já jsem si povšimnul něčeho jiného. Já jsem si povšimnul jízdy královského průvodu na inauguraci. Po londýnské ulici jede zlatý kočár a asfalt na ní je samá díra. Nepokusili se ani zaplnit třeba jen ty díry, jak to dělají u nás, že vyřežou obdélník a naplní ho asfaltem. Provést běžnou opravu, aby se po ní dalo jezdit, ale ne, oni všechny ty díry zasypali mokrým pískem, jen aby se dalo projet. To znamená, že před inaugurací nebyli schopni normálně opravit ani tu jednu silnici. A proč? Protože v minulém roce byly přerušeny dodávky čistého asfaltu z Ruska. V minulém roce řekl gosudar Putin všem guvernérům: "Máme ohromné množství asfaltu. Použijte ho k tomu, abyste teď, v tomto příznivém letním a podzimním období opravili a zaasfaltovali naše silnice!" Někde se do toho guvernéři pustili, jinde ne.

Ten asfalt jim byl dodáván zadarmo. Teď vše opravte, a potom se to se státem nějak srovná. Teď prostě máme toho asfaltu přebytek. Byl to ten asfalt, který měl být dodán do Velké Británie. Už rok ve Velké Británii nemají asfalt z Ruska a nemají čím opravovat silnice, prostě nemají čím. A na té korunovaci Karla III. to bylo krásně předvedeno: "Podívejte, vždyť ten král je nahý!" Takže oni vůbec nemají čím… Jestliže je nebudeme podporovat svými zdroji, tak s námi nebudou moci bojovat a válka na Ukrajině skončí během pár dnů. A aby proti nám bojovat mohli, tak jim dodáváme plyn, ropu a další zdroje. Pobaltské republiky boří naše památníky a přímo se v našich zdrojích koupou. Naše rossionská "elita" je celá šťastná zdroji přímo zahrnuje. Ta královská inaugurace se fakticky kryje s inaugurací gosudara Ruska do funkce ruského prezidenta. A západní analytici a politologové si toho povšimli. A jakou to mělo společnou notu? Já prakticky cituji jeden z jejich článků: "Sedmého května 2023 je výročí inaugurace ruského prezidenta, /tam ho gosudarem nenazývají/ a pokud si připomeneme Churchillova slova o Stalinovi, že převzal Rusko s rádlem a zanechal ho s jadernými zbraněmi, tak o Putinovi se dá mluvit podobně, a dokonce i lépe."

Putin převzal zemi, která jako stát dožívala své poslední dny, protože v roce 2000 si nikdo nemyslel, že Rusko jako stát vydrží. a to v průběhu nejbližších dvou, tří, pěti let. Do roku 2005 mělo Rusko jako stát zaručeně přestat existovat, A v takovém okamžiku převzal řízení Putin, a nyní, po 23 letech, je Rusko subjektem globální politiky, dokázal Rusku vrátit jeho postavení státu. Cožpak to Západ může Putinovi odpustit? Nemůže. A proto pro Západ zůstává klíčovou záležitostí zavraždění Putina. Cožpak nevíme, jak v západních novinách různí političtí činitelé vyzývali: "Cožpak se nenajde nějaký Brut, který by zabil Putina? Musí se tam najít místní Stauffenberg." To znamená, že Západ tlačí naši "elitu" k tomu, aby zabila Putina. Takže situace je taková, že Západ a rossionská "elita" soustředily všechno své úsilí na zavraždění vrchního velitele Ruska, ruského gosudara Putina a v odpověď na let těch dvou dronů říkají: "Ne, ne, ne. Co blázníte? Vždyť ničeho nedosáhly." A ve skutečnosti šlo o velmi závažnou událost.

A vůbec není důležité, zda ty drony přiletěly z ukrajinského území nebo odjinud, zda byly vypuštěny někde u Moskvy nebo ze sousedního dvorečku. To v daném případě nehraje žádnou zásadní roli. To hraje roli v politickém smyslu, ale z vojenského hlediska to už tak důležité není. My nevíme odkud ty drony přiletěly, a je dobře, že to nevíme. Některé informace musí zůstat utajené. Řízení státu není možné budovat na principu veřejné show, jako to dělal Zelenskij, a jak to teď dělá Medvěděv. Takto se to nedělá, to je jen komediantství. Jak v případě Zelenského, tak i Medvěděva je to jen komediantství! Skutečný státní činitel se takto nechová. K tomuto bodu je nutné říci, že na Medvěděva může sázet pouze totální, absolutní kretén a debil. Na Ukrajině vsadili na toho, koho jim předvedli ve filmu a v tom filmu byl přece skvělým prezidentem! A tak na něj vsadili. Jen se na ně podívejte, vždyť oni mají jeden a ten samý stát ve svém chytrém telefonu, jak Medvěděv, tak i Zelenskij.

Přece si dobře pamatujeme p-rezidentství Medvěděva, a jak moc Rusko za ty čtyři roky poškodil, dokud byl p-rezidentem USA v Rusku. A co hraje roli? Co je z vojenského hlediska velice důležité? To, že tyto drony přiletěly. Trasa je z vojenského hlediska jednoduše to, co bude nutné znemožnit. Jestliže přiletěly z Ukrajiny nebo odněkud od Moskvy… Tak to prostě znamená jen trochu odlišné kroky, které bude nutné podniknout. Důležité je něco jiného, že přiletěly na území Kremlu. Nám přece vykládají, že když jedete okolo Kremlu, tak vám GPS ukazuje, že jste někde v oblasti Domodědova. Och, jak zajímavé! A jak tedy ty drony na území Kremlu přiletěly? Jakým způsobem? Ano, takové způsoby jistě existují, o to se nehádám. Problém je v tom, že tam přiletěly. 28. května 1987 na Rudém náměstí přistál letecký chuligán Mathias Rust. 28. květen, to je vůbec zajímavý den, je to den pohraničních vojsk. A on přece přeletěl hranici! Vyšetřování ukázalo, že Mathias Rust nemohl doletět se svými nádržemi až do Moskvy. A on skutečně někde uprostřed cesty zmizel z radarů.

Někde přistál a natankoval. Kdo mu to umožnil? Ten, kdo mu také zajistil ten "koridor". Mohli ho hned sestřelit, nebo donutit k přistání po přeletu hranice. Buď sestřelit nebo donutit přistát. Mohli ho k tomu donutit a nic jiného by mu nezbylo, buď by havaroval nebo přistál. Tak kdo mu zajistil ten "koridor"? Ti samí lidé, kteří potom provedli čistku generálského sboru, při které ze sovětské armády vyhnali vlastenecké generály sloužící vlasti a ponechali tam pouze parketové kariéristy, kteří byli připraveni svou vlast prodat za pár šupů. Takto začal být formován generálský sbor současného Ruska. Oni likvidovali armádu tak, že důstojníci neměli dost prostředků na obživu, aby mohli dál sloužit, Mnohdy to končilo jejich sebevraždou nebo různými hloupými politickými excesy. Jeden tankista například nasedl na tank a rozjel se ke štábu. A co? Tak přijel ke štábu na tanku. A co bylo dál? Vlastenečtí důstojníci, kteří mohli a chtěli sloužit vlasti, byli takto vyháněni z armády, kde zůstali jen ti, kteří měli nějaký vedlejší pramen zdrojů, aby mohli dál soužit v armádě.

Kolik bylo tragédií, kolik se rozpadlo rodin kvůli tomu, že manžel zůstal sloužit své vlasti v armádě a rodina kvůli tomu neměla dostatek prostředků na obživu. Ale těch, kteří vydrželi takové podmínky, byla menšina, protože většina z těch, kteří zůstali, byli součástí různých klanově-korporativních skupin, které se zabývaly tím, že rozprodávaly armádní majetek: zbraně, uniformy, nebo třeba rozprodávaly potravinové sklady. Z toho ti lidé žili a právě takoví se stali základem… To oni dělali kariéru, což vedlo k tomu, že právě oni, vlastizrádci a vlasovci, teď tvoří většinu v generálském sboru, která se pevně usadila v generálním štábu a na ministerstvu obrany. Jsou tam i normální generálové, jak dokazuje vyhnání generála Mizinceva, generála Teplinského a dalších, kteří svou službou prokázali svou oddanost vlasti a dokázali, že oni svou vlast nezaprodávají. To proto je vyhánějí. A jak to souvisí s drony nad Kremlem?

Zcela přímo. Ono je to tak, že když říkají: "Cha, cha. Putin právě nenocoval u sebe v Kremlu, ale na jiném místě." Dobrá, tentokrát tam nenocoval, ale možná tam bude nocovat jindy? Dobře, předpokládejme, že tam nocovat nebude, ale bude tam přijíždět do práce, nebo snad má začít pracovat někde jinde? Možná to bude nutné, kvůli ohrožení útočnými drony. Možná. Nicméně se předpokládá, že tam bude. A my ještě známe velice zajímavý postoj naší rossionské "elity". Najednou, nedlouho před útokem těch dronů, Peskov prohlásil, že Putin bude nocovat v Kremlu. Před tím ještě Zarubin, který v každém svém pořadu Moskva-Kreml-Putin usilovně řeší jen jeden úkol, jak bychom se měli nejlépe sklonit před Západem, kde bychom ho ještě měli olízat, co ještě pro něj udělat, aby nám prominul a vše se urovnalo. A jak je to teď u nás? Těm sportovcům, kteří prohlásí, že nenávidí Rusko, že nesouhlasí se speciální vojenskou operací, že odsuzují Rusko a vystupují proti němu, musí Rusko vyplatit odměnu za to, že soutěží pod bílou vlajkou. Co to jako má znamenat?! To je absolutní zrada, prostě absolutní zrada!

Že v Kremlu zrádci nejsou? Tak si pojďme připomenout toho vedoucího administrativy v části veřejných projektů, toho geniálního režiséra. Ten přece velmi dobře ví, že není žádný režisér, ano, Novikov, že jen zneužívá svého služebního postavení a nutí to či ono divadlo, aby hrálo jeho divadelní kus. Pokud jsi tak velký režisér, tak dej výpověď ze státní služby a jdi si tak vydělávat chleba. Jenže on ví, že je nula, že je absolutní nula! Jen si vezměte tu situaci. On má přece spoustu práce s řízením státu a přitom se věnuje těm svým hrám. To znamená, že nejenže je to darmojed, ale navíc budižkničemu. Ale ono nestačí, že záškodničí… Mnohé projekty by se v Rusku zrealizovaly, přece jen nějaké ty veřejné projekty musí realizovat, a tak to vyřešil tím, že prosadil veřejný projekt propagující LGBT ve školách. Propaganda LGBT mezi dětmi je ze zákona zakázaná, je zákonem zakázaná! A on ten projekt prosadil s využitím svého služebního postavení. Když se vrátíme k tomu Zarubinovi, který neustále přemýšlí, co bychom ještě mohli udělat… Mimochodem, k tomu Novikovovi. A proč to udělal?

Protože musel předvést: "Teď se všechno změní. Brzy se zbavíme Putina, a tak dělám pukrle. Podívejte se, jsem váš člověk, jedu váš LGBT program, jsem váš člověk!" Jako Chlapec-podlec v pohádce o Uličníkovi Kibalčišovi: "To já jsem tam tu bombu nastražil, to já jsem ji načasoval, to já jsem nasypal ten jed do studny." Stejně Novikov tou svou hodinou LGBT s Kridem dal najevo: "To já jsem to udělal. Já jsem váš člověk, já jsem taky buržoust. Já tu Rašku nenávidím, a tak ji likviduji. Vidíte, jak s využitím svého služebního postavení porušuji zákon? Jen abych se vám zavděčil!" A ten pořad Moskva-Kreml-Putin je prakticky celý věnovaný tomu, kudy se Putin pohybuje, jak vypadá jeho ochranka a tak dále. Fakticky si tak západní rozvědka může legalizovat informace získané operativní cestou, aby potom mohli vykládat: "Ne, ne, ne, my nemáme s Putinovou vraždou nic společného. To Zarubin všechno ukázal a Ukrajinci se na to podívali a dokázali to díky tomu provést." Skutečně?

Oni to dokážou s těmito informacemi provést? Ano, je tam velmi mnoho užitečných informací, možná dokonce i informací užitečných pro tajné služby. Možná se tam dozví i něco, co se nedokázali dozvědět operativní cestou… Ale jen na základě toho filmu samozřejmě zorganizovat atentát není možné. Neměli by čas reagovat operativně. Ovšem hlavní informace jsou tak zveřejněny. A ty drony přiletěly, byly sestřeleny a hotovo, zapomeňte. To právě na Západě nám vykládají, abychom zapomněli a vůbec nehodnotili ten vojenský aspekt. A u nás všichni polithňupové: "Samozřejmě. Vždyť se vlastně nic nestalo." A já se ptám, už jste slyšeli o takové věci jako je rozvědka bojem? Kdy je nutné odhalit palebné rozmístění nepřátelských zbraní, abyste je mohli zlikvidovat? Určitě slyšeli. A jaký to má vztah k dronům? Namítnou: "A co? Tak přiletěli a zafungovala obrana." Ne, problém není v tom, že zafungovala obrana, ale v tom, že ty drony vůbec doletěly na území Kremlu.

To totiž znamená, že máme někde v naší obraně díry, které pochopitelně někdo zajistil. Ale nejdůležitější bylo zjistit, jak tyto informace budou pracovat ve vojenském prostředí, aby v okamžiku, kdy bude nutné zaútočit tak, aby zabili V. V. Putina, vrchního velitele, gosudara Ruska, byli všude u řídících pultů ti lidé, kteří nebudou sloužit Rusku ale USA. To bylo nutné odhalit, aby lidé, kteří jsou čestní a řádní, nebyli v okamžiku útoku ve službě. Kvůli tomu to provedli, tohle byla ta rozvědka. Potřebovali zjistit, jak zařídit služby, a jakým "koridorem" to bude moci přiletět, kam rozestavit jaké důstojníky, kde vyměnit vlastence za "parketového vojáka", který myslí jen na to, jak vydělat dolary a posloužit USA, aby mohl lízat zadek americkému okupantovi. To byla podstata té rozvědky. A tento závěr potvrzuje i politická reakce. Vždyť když došlo k tomu útoku, tak se hromadné sdělovací prostředky i západní politologové na chvíli odmlčeli a nekomentovali to. A přece když dojde k takové události, měli byste to hned nějak komentovat. Proč tedy ta odmlka?

Je to velice jednoduché. Oni potřebovali odečíst tu reakci, která proběhla politickými, vojensko-politickými "elitami" Ruska, aby zjistili, které klany už pracují pro Američany, pro zachvatitele, a které klany to nedělají a dělat nebudou. A které jsou zatím na vážkách, aby svým informačním působením provedli korekci pro budoucí úspěšný atentát na Putina, na gosudara Ruska, vrchního velitele. Tohle vysledovali, a potom teprve komentovali. A proto opakuji, že hlavním úkolem těch dronů byla výslovně vojenská složka. Jen je nutné si uvědomit, že šlo o rozvědku bojem, aby prověřili reakci všech a v potřebném okamžiku neseděli za řídícími pulty radioelektronického boje a protivzdušné obrany vlastenci. Aby se jim stoprocentně povedlo zorganizovat dalšího Mathiase Rusta 2.0, aby zajistili zcela volný "koridor", aby ten koridor po celé trase až k oknu Putinovy kanceláře nebo k jeho bytu zajišťovali prozápadní důstojníci, kteří sní o tom, jak budou sloužit Západu, kteří sní o likvidaci Ruska, o tom, jak ho zradit.

Cožpak u nás nemáme takové důstojníky? Skutečně? Speciální vojenská operace odhalila spoustu lidí, kteří prostě odmítli plnit svou přísahu: "Já sloužím armádě…" Jak to řekl Šarikov? "Zapsat se nechám, ale bojovat nehodlám! Vojáci mají dobré výhody, takže jsem kvůli nim ochoten sloužit v armádě, ale bojovat za svou vlast? Blázníte? Já nemám žádnou vlast. Pro mne jsou důležité jen dolary a USA. Mám svého páníčka, kterému chci lízat zadek." Takže je zapotřebí si pamatovat, že klíčovým úkolem je pilování varianty likvidace, zavraždění gosudara Ruska, vrchního velitele. Šlo o prověrku systému, aby se podívali, jak to všechno zkonfigurovat, aby ten atentát byl úspěšný. Přičemž před tím atentátem Bild přímo bezprostředně informoval, že jednou z nejúspěšnějších akcí na odstranění Putina by byl útok drony. To je zajímavé, že? Jací jsou to všechno jasnovidci. A k čemu došlo potom? Potom jsme viděli, jak bylo provedeno překrytí toho útoku. Začal masový útok drony na naše území v Brjansku, na Kubáni, v Rostovské a Voroněžské oblasti, v Belgorodu. Drony se rozletěly na všechny strany.

A to vůbec nemluvím o Krymu, na který za jeden den zaútočilo hned 22 dronů. Rozjela se teroristická činnost, začali vyhazovat vlaky, začali spalovat radioreléové stanice, vyhazovat sloupy elektrického vedení. Něco takového se dělá jen v případě, kdy začne protiútok. Vždy když začne protiofenziva… Vzpomínáte na sovětskou "kolejovou válku"? Jakmile začne útok, je nutné okamžitě vyhodit vše v týlu nepřítele, aby nemohl manévrovat prostřednictvím železnice. A dělali to skvěle. Říkají: "Nač vyhazovali ty cesty, po kterých nepřítel nikdy nejezdil?" Právě proto, aby ty, po kterých nikdy nejezdil, nemohl začít používat, až mu vyhodí do vzduchu hlavní trasy. To proto byly vyhozeny i ty druhořadé cesty. Ono by to nemělo až takový význam a dalo by se to připsat krytí toho deklarovaného protiútoku, a na to, že ten atentát na Putina se nezdařil, kdyby tu nebyla ještě také ta politická složka. Ale ta politická složka je přece velice důležitá. Jen si to vezměte, Ukrajinská bezpečnostní služba (SBU), naši nepřátelé si fakticky na celém území Ruska dělají, co chtějí a nikdo jim v tom nebrání. Možná to prostě nedokážeme?

Ale dokážeme. A co zlikvidovat šéfy jejich rozvědky? Žádný problém. Stačí, aby přiletěla raketa tam, kam je zapotřebí a zlikvidovala je. Může je zlikvidovat diverzní skupina, je více způsobů. Ale oni jsou schovaní v "domečku", všichni ti nacističtí zločinci v Kyjevě jsou v "domečku". A bezpečnost jim zajišťuje výslovně náš generální štáb a ministerstvo obrany. Ti se ale mohou postarat jen o vojenské aspekty, a ze strany tajných služeb se o to politické zastřešeni může postarat jen politická "elita". A tady, při tom útoku dronů… My přece víme, jak to působí, jak tísnivý to má vliv na veškeré obyvatelstvo Ruska, a jaký příliv radosti pocítily všechny protiruské síly na Ukrajině a v celém světě. Došlo… Existuje určitá zajímavá posloupnost různých těch záležitostí. Už třetí pořad se zabýváme tím videoklipem od Shamana, jak on se... Jehož pravé jméno je Jaroslav Dronov. Tím videoklipem My z Rudého náměstí! Pojďme se podívat, jaká je to zajímavá situace. 7. dubna jeden z šéfů ukrajinské banky slíbil 500 tisíc dolarů tomu, kdo nechá přistát dron, řekl výslovně dron (viz Dronov), na Rudém náměstí. 7. dubna!

A 20. dubna bylo zveřejněno to video zpěváka Shamana, který se ve skutečnosti jmenuje Dronov, s tou písní My, kde chodí po Rudém náměstí s tou vlasovskou páskou. To video nahráli na jeden zátah 16. dubna. Víte, bylo to ně asi těžké, asi nemají lidi, kteří by to sestříhali, museli to nejspíš dělat celé noci někde na koleně, takže to dříve než právě toho 20. dubna (Hitlerovy narozeniny) nestihli publikovat. 19. dubna nad tím ještě nejspíš pracovali, předpokládejme, že to tak bylo. Tak co jim bránilo publikovat to 21. dubna? Ale oni to ani o ten jeden den nepozdrželi. Nezveřejnili ten klip 16. ani 17. dubna. Neměli prostě technické možnosti s tím videem vyjít dřív, ale právě 20. dubna, na den Hitlerových narozenin, se to povedlo. On v tom klipu pochoduje s vlasovskou páskou, kráčí po Rudém náměstí a oděv má stylizovaný vojensky. Neustále se mu cukala ruka, jako by už už chtěl zahajlovat. Ta ruka se tam neustále houpá, houpá…

Nu dobrá, vše je možné a třeba ukazoval do široka. Dá se to skutečně vykládat různě. To už jsou opravdu jen určité fantazie, poněkud volný výklad toho, co se tam dělo. Pro nás je důležité to, že po tom Dronovovi… Jen si povšimněte, měli tam nechat přistát dron, potom "liberasti" začínají v médiích ukazovat zpěváka Dronovova výslovně v analogii s nacistickým chlapcem z filmu Cabaret. Zeptejte se na tento film mladých, nikdo ho nezná. Stejně jako ti takzvaní intelektuálové, kteří vyrostli v devadesátkách a řídí stát, ti ho také neznají. Pro nás není Cabaret kultovním filmem, ten byl zaměřen tam, jen na západní publikum. A znovu tento týden omílají ten termín "rašismus". Už jsme mluvili o tom, že nás obviňují z fašismu, dělají přímou paralelu. Už se o to pokoušeli v souvislosti s tím potopeným křižníkem Moskva i jindy, probírali jsme to dost podrobně. A teď zavádějí termín "rašismus". Už celý rok se pokoušejí o jeho zavedení, stále na tom pracují, pro začátek udělat rovnítko mezi fašismem a "rašismem" jako první etapu Overtonova okna.

Fašismus, to je přirozená ideologie, je to přirozený stav společnosti na Západě. To proto nám nedokážou odpustit 9. květen, to proto zakazují ruské trikolory a sovětské vlajky. Na jakém základě? Kdo vyhrál nad fašismem? Cožpak to bylo pod trikolórou? Ne!!! Pod trikolórou bojovali za Hitlera. Pro ně je nejdůležitější zakázat sovětskou vlajku. A zákaz trikolóry, to je kvůli její konfrontaci se žlutomodrou ukrajinskou vlajkou. Protože teď je správné podporovat výslovně Ukrajinu, protože to je proti Rusku. Ale tím hlavním je zákaz sovětské vlajky, to by znamenalo návrat. A co pozorujeme? Jen si to vezměte, Západ nedokáže proti Rusku vytáhnout nic jiného než pomluvy. Dokážou o nás jen lhát. Ale svými pomluvami přece vypovídají sami o sobě. Putin jednou řekl: "Kdo to říká ten to je, na toho se to šikuje." Už tenkrát na to poukázal, že všechny své neřesti a zločiny Západ připisuje nám a na základě toho proti nám bojuje. Fašismus je jejich ideologií, to oni tak žijí. Zločinů se na frontě dopouští všechna ta ukrajinská ozbrojená sebranka z celého světa a ne ruská armáda a její vojáci. A co to znamená?

Vzpomeňme na knihu George Orwella 1984: "Mír, to je válka a svoboda, to je nesvoboda." A tak dále. To znamená, že fakticky zcela zaměňují pojmy. A aby obělili termín "fašismus", kterým je celý Západ zamazán až po uši, tak zavádějí termín "rašismus". Aby se na základě připisování fašismu Rusku od něj lidé distancovali, ale ustálil se pro to termín "rašismus". "Jen se podívejte, těch zločinů se dopouští Rusko. Až tu to Rusko nebude…" Dějiny přece píšou vítězové. A proč tu Rusko nemá být? Protože okolo nás jsou zrádci, všude jsou zrádci, kteří se snaží o to, aby Rusko prohrálo. A v tomto ohledu dělají různé velice symbolické věci. Už vedou tu personálně zaměřenou teroristickou válku proti Rusku v širokém rozmachu. Jen si povšimněte. Dokonce i v těch devadesátkách, kdy se tu vedla zločinecká válka, byla bomba pro likvidaci konkurenta využívána jen velice zřídkakdy. Obvykle si najali vraha, který dotyčného zastřelil přesným výstřelem, nebo ho otrávil jedem s minimální škodou pro okolní obyvatelstvo.

Nu, maximálně to odnesla i sekretářka. Jak se to stalo v případě jednoho oligarchy, kterého otrávili tím, že jedem natřeli telefonní sluchátko. A sekretářka ho zdvihla, přiložila k uchu a zemřela. A povšimněme si, jak jedná Ukrajina? Vražda Darji Duginové, to byl výbuch bomby nebezpečný pro všechna auta, která se pohybovala v blízkosti. Vražda Vladlena Tatarského, také bomba nebezpečná pro všechny lidi nacházející se v sále. Bylo zraněno více než 40 lidí. A teď nový atentát na Zachara Prilepina. Je možné k těm lidem mít různý vztah, mít na ně svůj názor, ale byly proti nim podniknuty teroristické atentáty jako proti Rusům, jako proti občanům Ruska a především jako proti Rusům. A u Prilepina šlo také o výbuch. Používají k tomu výbušniny, aby nejen zabili daného člověka, ale způsobili zároveň maximální škodu celému okolí, aby všechny zastrašili. Proto jde o teror! To není žádná diverze. A když někdo říká, že zaútočili na Prilepina proto, že se Rusko po tom útoku dronů na Kreml odmlčelo, tak to tak vůbec není.

Abyste provedli nějaký takový atentát, musíte se k tomu dlouho připravovat, je to dlouhodobá práce. Musíte určit místo a čas, kde ten teroristický atentát můžete provést. Takže to provedli, jakmile se jim naskytla příležitost. A připravovali se na to dlouho dobu. Zkoumali, kudy jezdí, jakou má ochranku a tak dále, způsob jeho života. A na to potřebujete delší dobu. Musíte přivézt výbušninu, položit ji na příslušnou cestu nebo zaminovat auto. A to vyžaduje dlouhou dobu. Takže ten teroristický útok proti Prilepinovi připravovali zároveň s tím útokem dronů. To všechno mělo zamaskovat tu vojenskou složku, aby ji nikdo zvlášť nezkoumal: "Prostě se jednalo o nepovedený útok a hotovo." Aby do popředí vystupovaly místo toho tyto věci. Jen si to vezměte, hromadný útok dronů na všechna příhraniční území, doletěly až do Tveri. Dolétají k Moskvě, prakticky až do Moskvy, na Krym, výbuchy, atentáty. A ten atentát na Prilepina měl zakrýt tu vojenskou složku přípravy k zavraždění našeho vrchního velitele. Tento efekt…

Opakuji, že ten atentát na Prilepina byl krycí operací přípravy vraždy, atentátu na našeho vrchního velitele, gosudara Ruska. To byl ten hlavní vojenský cíl, vražda našeho vrchního velitele. Na to sází Západ, o to se snaží naši zrádci, vlasovští generálové na ministerstvu obrany a v generálním štábu, o to se snaží naše rossionská "elita", která líbá ručku té "hvězdě" (Peskov Pugačevové), co přijela poučovat ten "ruský dobytek", jak má žít, a před kterou se všichni plazí po břiše. Ruskému národu byla vyhlášena totální likvidační válka. Když komentoval tento teroristický útok, tak šéf ukrajinské rozvědky Budanov zcela konkrétně řekl: "Zabíjeli jsme Rusy a budeme je zabíjet dál kdekoliv ve světě až do plného vítězství Ukrajiny." To znamená, že se jedná o totální genocidu ruského národa a likvidaci ruského státu. A já se ptám. Darju Duginovou zabili, Vladlena Tatarského zabili, to už probíhá personální teror, teror proti obyvatelstvu.

A kde jsou výsledky splnění rozkazu gosudara Ruska, vrchního velitele s ohledem na teroristy? "Všude vás dostaneme. Objevíme-li vás na hajzlíku, přímo tam vás odrovnáme." Cožpak Budanova je nutné hledat? Ale on sedí v "domečku". Kdo mu ten "domeček" zajišťuje? Jak dlouho to ještě budeme trpět? Jen si to vezměte, už od roku 2014 Ukrajina provozuje výslovně jen teror, výlučně teror: Zacharčenko, Motorola, Givi a další spousta lidí, které… A jen si to vezměte, samé bomby. Všude používají bomby! Zřídkakdy něco jiného. Vždy, aby to bylo společensky co nejnebezpečnější, výbuch, aby utrpělo co nejvíce lidí. Cožpak od roku 2014 nebyli schopní dostat ty teroristy, kteří sedí v Kyjevě? Kteří se před nikým neschovávají? Kteří tam přijímají zahraniční návštěvy, sami cestují a tak dále? Kdo jim zajistil ten "domeček"? Aby mohli dál zabíjet Rusy? A odpověď je očividná. Oni se zabývají protiruskou činností a provádějí genocidu ruského národa, takže naše struktury jsou povinny zajistit jejich likvidaci.

Takto to bylo v Sovětském svazu za Stalina. Takto likvidovali všechny protivníky a bránili životy našich vojáků na bojištích a životy našeho civilního obyvatelstva. A to znamená jen jedno, že ti, kteří mohou přijmout takové politické rozhodnutí, pracují na tom, aby nás ZRADILI, a starají se o bezpečnost veškeré té pakáže. Zabít Zelenského nesmíme, ten si musí sednout na lavici obžalovaných. Je to absolutní nula a politický efekt z jeho zabití by byl také nulový, nic by nám to nepřineslo. Bylo by to stejné jako vražda Hitlera Stauffenbergem, aby potom sjednocený Západ společně s Německem bojoval proti SSSR. Přesně k tomu by to vedlo. A ti, kteří vyzývají k zabití Zelenského, jsou debilové. Ale ty ostatní, konkrétní viníky, je nutné začít likvidovat už teď. Zelenského je nutné posadit na lavici obžalovaných a ideologicky tak obnažit podstatu ukrajinského státu. A pokud Zelenského zlikviduje sám jeho páníček, tak ať.

Nám to může být ukradené. Ale my to udělat nesmíme. A v tomto ohledu, když nám říkají, že je nutné na Ukrajinu zaútočit jadernými zbraněmi… A proč, když se rozletěly ty drony, tak se všichni najednou (z Kyjeva) rozutekli? Vykládají nám: "Je nutné smést Bankovou (hlavní ulici Kyjeva)! Zbořit parlament! Srovnat kancelář prezidenta!" To je přesně jednání ve scénáři, který nám diktuje Západ. To Západ se snaží všechny přesvědčit, že Rusko použije jaderné zbraně, že to právě Rusko je použije. A není to o tom, že bychom tak Západu měli něco dokazovat. Ne. Celý problém spočívá v tom, kam se otočí "třetí svět", koho ten podpoří. Teď je celý "třetí svět" připraven pomáhat Rusku, všechny státy Afriky a Latinské Ameriky jsou k tomu připraveny. Jenže vidí tu váhavost, že v Rusku může zítra proběhnout státní převrat, jako se to stalo v SSSR a znova se podřídí Západu. Proč by se potom měli stát spojenci Ruska? A co až Rusko odrovnají? Co by pak bylo s jakýmkoliv z těchto malých států?

Ty jednoznačně neustojí útok souhrnného Západu. A tak čekají na dobu, kdy Rusko přestane chytračit. To je to nejdůležitější. A co se týká toho jaderného útoku, tak ti, kteří se rozutekli z Kyjeva, fakticky předvedli… Představme si takovou triviální situaci. Zaútočíme na Kyjev konvenčními zbraněmi, nějakými křídlatými raketami, bombami FAB-500, tak do 500 kg. A to jsme snad nezaregistrovali, že na Ukrajinu byly dodány nějaké radioaktivní materiály? Přičemž dodány byly právě do Kyjeva. A proč? Je snad těžké rozložit ty kontejnery v budovách Nejvyšší rady, ukrajinské vlády a prezidentské kanceláře? Přiletí tam obyčejná bomba a celý svět hned potvrdí: "Podívejte se, nezávislí pozorovatelé, Rusové použili jadernou zbraň! Vidíte tu zvýšenou radiaci?" A celý svět se místo spojenectví s námi od nás odvrátí a přikloní se k Západu. Ale nebude to kvůli tomu, že jsme použili jadernou zbraň nebo něco podobného, ale výslovně kvůli tomu, že s těmi státy "třetího světa" nepracujeme, že s nimi nepracujeme. Pracuje s nimi jen Západ. A z naší strany vidí jen přání zradit stát a podřídit se Západu, a proto musí stihnout o něco dříve, udělat včas před Západem pukrle: než se Rusko zhroutí: "Jen se podívejte, jaké je to Rusko. Z nějakého důvodu zbořilo ty budovy, a proč to udělalo?

Nezlikvidovali tak nikoho ze skutečně symbolických figur, které by měly váhu v řízení, a jejichž likvidace by měla politický efekt. A navíc k likvidaci těch budov použili jadernou zbraň. Zbláznili se. To raději budeme péct s rozumnými Američany než s těmi šílenými Rusy. Ať si je klidně Američané dorazí, my jim pomáhat nebudeme. Od nich raději dál, nebo ještě něčím zaútočí i na nás." A pokud reálně zaútočíme jadernou zbraní například na letiště v Řešově, tak tomu "třetí svět" velmi dobře porozumí, to znamená rozhodné Rusko a žádné spojenectví se Západem se konat nebude. Ale dokud budeme kličkovat a fňukat, tak budeme prohrávat tu válku o spojence, o vliv v celém světě. A jak by se na nás měli orientovat? Teď se blíží prodloužení té obilné dohody a všichni: "Ne, po tom útoku dronů na Kreml žádná dohoda nebude, to je pasé." Ale Poljanskij přece říkal: "My nakreslíme nové červené čáry." A kde je budeš kreslit? Na kremelských chodbách? Vždyť už tam pomalu do oken létají drony.

Jak dlouho je ještě hodláš kreslit? Vždyť co je to hlavní? Neohlašovat nic velkohubě, ale jednat! Pokud něco prohlásíš, musíš to udělat. Jenže když to oznámíte předem, tak vás na tom mohou "potopit", nachytat vás a vybudovat na tom zcela jiné, nevýhodné informační pole. Proto se také v politice červené čáry vyznačují zcela jinak. Napřed jim dáte pěstí a potom se zeptáte: "Porozuměls tomu?" A ať hádají, kde překročili vaši červenou čáru. Ať si jí kreslí svými krvavými soply. Tak se to dělá. A přesně tak to také pracuje ve vztahu k jakémukoliv státu, úplně stejně. A potom budou pokaždé přemýšlet: "Neporušil jsem náhodou červenou čáru? Neodnesu si to?" Tak se nebude formovat žádná aliance: "Oni tohle prohlásili a teď jsou rukojmími svého slova. Takže teď můžeme vybudovat příslušnou alianci a oni to prohrají." To je přece abeceda politické diplomacie, abeceda řízení. Všichni přece absolvovali školu ulice. To samé přece funguje i v řízení. Prý obilná dohoda nebude. Skutečně? Já nevidím v prohlášení ani v chování naší nejvyšší "elity" žádné příznaky.

Už jen co znamená to, jak Peskov líbal ručičku Pugačevové, a je toho víc. A jak to vypadá? Anonymní zdroj z administrativy tureckého prezidenta Erdogana… Anonymní! A ti anonymní, ti přece mají svou váhu! A nikdo to nevyvrátil. A co řekl? Že na prodloužení té obilné dohody mají zájem všichni její účastníci, a především Rusko je tou nejzainteresovanější stranou. Minutku! Ale vždyť právě s ohledem na Rusko se neplnilo vůbec nic. Vůbec nic! A ukazuje se, že by Rusko mělo být tou nejzainteresovanější stranou? A proč jako? Protože Rusko zastupují právě ty politické "elity", které ho nenávidí, které nenávidí ruský národ a chtějí Rusko zlikvidovat a provést genocidu jeho národa. A samozřejmě kvůli tomu, aby mohli udělat pukrle západnímu páníčkovi a zavařit Rusku, potřebují tuto obilnou dohodu prodloužit. O čem dál mluvil ten anonymní zdroj? "Jediným případem, kdy nebude moci být obilná dohoda uzavřena v předchozím formátu /už to v "předchozím formátu" je zajímavé/ bude, když se Rusko nedostaví na schůzku."

A dále je tam přímo višnička na dortu: "Ale v takovém případě bude ta obilná dohoda fungovat dál bez účasti Ruska." A vzpomeňme si, proč se Putin na poslední chvíli vrátil k té obilné dohodě, která je zaměřená proti nám, která plně pracuje proti nám? Putin však byl vynucen se k ní vrátit, protože by to znamenalo absolutní ztrátu tváře ve světě, tj. že Rusko nic neurčuje: "Budeme si dělat, co budeme chtít." Jestliže Rusko vystoupí z obilné dohody, musí mít politickou vůli, a prostředky k tomu máme, abychom zastavovali a zabavovali lodě. A co teď projednává koordinační výbor zástupců Ruska, Ukrajiny, Turecka a OSN? Jednají o tom, jaké lodě bude možné dodatečně začlenit do té obilné dohody. A vy tu vykládáte, že se nepřipravuje prodloužení té dohody? Takže ta situace je závažná. Musíme se věnovat tomu, jak zorganizovat svůj vnitřní prostor, jinak nás zaprodají. 1. května se v OSN hlasovalo o rezoluci, kde... ...je Rusko nazýváno "agresorem", a která je fakticky protiruská.

A za tuto rezoluci hlasovala Čína, Indie a Brazílie, no to se podívejme, členové BRICS, prý naši spojenci, a také Kazachstán, Arménie, Maďarsko a Turecko, tedy ty státy považované za celkem spřátelené. A náš zástupce představitele při OSN Poljanskij nám vykládá: "Ne, ne, tak to není. V tomto bodu je to tak, v tomto bodu onak a vše je to zcela jinak. Žádná porážka Ruska. Co to povídáte? Je to naopak podpora Ruska." A tak se ptám, nu dobrá, jestliže to není protiruská rezoluce, tak proč Rusko hlasovalo proti ní? Proč proti ní hlasovalo Bělorusku, Severní Korea, Sýrie a Nikaragua? Takže řada států se našla… Nu, Bělorusko ponechme stranou. A co ty ostatní státy? Proč ty se domnívaly, že je protiruská, že narušuje zájmy Ruska a hlasovaly proti ní? Zatímco Čína, se kterou je náš svazek pevnější než spojenectví, prý stojíme při sobě jako skála, hlasovala proti nám? Ale já už jsem vysvětloval, proč se to děje. Základním problémem je naše vnitřní slabost, to, že jsme se doposud nedokázali vypořádat s rossionskými vlasovskými "elitami".

Jen se na ně podívejte, co nám demonstrují… Už v dubnu zakryli Mauzoleum! Symbol Vítězství! To u něj byly odhozeny nepřátelské bojové zástavy. Tak jak je možné tento symbol zakrývat při vojenské přehlídce k Vítězství, na počest přehlídky Vítězství? A proč by ho nezakryli? Když vepředu nesou vlasovskou trikolóru, vlajku těch, kteří bojovali proti Rusku, kteří prováděli genocidu ruského národa. A proto vše zakrývají překližkou. A v tomto ohledu je tu jeden malý a velice důležitý aspekt. Jestliže rossionské "elity", které sní o zaprodání Ruska a chtějí si u Západu vysloužit "sklenici marmelády a košík cukroví"… Nic jim nevyjde. Povšimněte si, že v poslední době západní média a politici přímo ukazují, a to především obyvatelstvu Ruska, je to přímo zaměřeno na obyvatelstvo Ruska nejen na Západ, kde je to jen takovým pomocným prostředkem, hlavním publikem je zde obyvatelstvo Ruska, že veškerá "elita", to jsou ZRÁDCI, kteří sní o likvidaci ruského státu a genocidě ruského národa. Západ to dělá s jedním jediným cílem, potřebují dosáhnout výbuchu, sociálního výbuchu.

Na to zaměřili veškeré úsilí té rossionské "elity". Nabiullinova záškodničí a Západ na ni přímo poukazuje, jak záškodničí, jak dělá všechno pro to, aby se ekonomika Ruska udusila. Siluanov záškodničí a Západ ukazuje, jak záškodničí. To znamená, že oni pracují pro zájmy Západu, vyvolávají zde podmínky pro sociální výbuch a Západ pracuje na tom samém. Jenže problém je v tom, že pokud si Nabiullinova, Siluanov a další ta vlasovská pakáž myslí, že budou sloužit svému páníčkovi i nadále, tak nic podobného. Západ se už teď připravuje k jejich odrovnání. Západ už teď ruskému obyvatelstvu ukazuje personálně, kdo je tím nepřítelem, kterého je třeba zabít, aby se Rusko zachránilo. Ano, v důsledku takového výbuchu se Rusko zhroutí, ale veškerá ta podpindosnická "elita" bude smetena a zlikvidována. Západ na tom pracuje aktivně, potřebují ten výbuch, v jehož důsledku bude Rusko zničeno jako stát.

Nu, a co je za problém, bude-li přitom všechna jejich agenturní síť zlikvidována? Na zbylé cáry sítě vždy nabalí nové zrádce z regionálních "elit". A stejně není v plánu zachovat Rusko v ucelené podobě. To znamená, že už je odsoudili a prodali, už se připravují udělat z nich oběti, aby je jako kousek masa předhodili rozběsněnému davu, jen aby tak zlikvidovali Rusko. A oni to debilové nechápou. Myslí si, že ten mlýnek na maso, který připravuje Západ, přežijí. Nevidí, že drážděním davu vlastníma rukama ho připravují k tomu, aby se na ně vrhl a roztrhal je. Takže z toho nic mít nebudou, zbytečně v to doufají. A zbytečně se účastní toho spiknutí s cílem zavraždit gosudara Ruska, vrchního velitele, což přesně bylo hlavním cílem letu těch dronů.

Nu, tak ještě jedna otázka. Prosí vás okomentovat situaci okolo soukromé vojenské společnosti Wagner. A konkrétně 5. května Prigožin oficiálně prohlásil, že 10. května wagnerovci opustí Arťomovsk kvůli sabotáži ze strany generálů, nedostatku munice. 4. května vyšlo video, kde Prigožin na pozadí padlých wagnerovců velmi nevybíravě nadává generálům a zmiňuje přitom jména Šojgu i Gerasimova. A tak se lidé ptají, zda není načase, aby gosudar začal jednat. Nač čeká? Kde je Smerš?

Začneme z konce. A co je to Smerš? To je nástroj uplatňování státní ideologie. A jaká je nyní v Rusku státní ideologie? Nyní je státní ideologie znázorněna erbem. A co je zajímavé, v dějinách Ruska tento erb, dvouhlavý orel, vždy přinášel tuto obojetnost. Jen se podívejte, co tento erb Rusku přinesl, jakmile ho znovu zavedli? Okamžitě to znamenalo pád ruského státu, a potom tu celou dobu panoval ten rozpor, kdy veškerá "elita" vzhlížela k Západu a Rusko využívala jen jako prostředek ke svému životu na Západě… A když je zapotřebí něco udělat, tak se část "elit" obrací k Rusku, aby jako car Mikuláš I. … Car gosudar, to byl jediný gosudar po Petru I., který založil impérium. Všichni ostatní byli jen cary a žádnými gosudary. Dokonce ani Alexandr III. A tím spíše žádným gosudarem z podstaty věci nemohl být Mikuláš II. nebo Alexandr I. Takže ten náš erb vyjadřuje obojakost. A dům vnitřně rozdělený nemůže obstát.

Stát vnitřně rozdělený to nemůže ustát. A proto se ptám, do čích rukou svěříte takový nástroj jako je Smerš? Teď přece vidíme, jak u nás triumfuje vlasovská ideologie, zcela jasně. Na vojenské přehlídce k Vítězství jako první nesou trikolóru, aby ukázali: "Nebyli jste to vy, kdo vyhrál, nevyhrálo Rusko pod svou ruskou rudou vlajkou. Vyhráli jsme my, Třetí říše v čele s Hitlerem pod bílo-modro-červenou trikolorou, kterou nám přisoudil Hitler." Prokuratura ochraňuje památník generálovi Krasnovovi, nacistickému zločinci, který… Jakmile se zhroutilo Rusko, co okamžitě navrhoval? "Budeme sloužit německému císaři! Potřebujeme zahraničního páníčka. Co bychom si tu s tou Raškou počali?" Samozřejmě Rusku neříkal Raška, ale okamžitě se začal po břiše plazit k císaři. Nebyl schopen předvídat ani to, že se Německo také zhroutí. A uplynula určitá doba a přišel 22. červen roku 1941, den, kdy s konečnou platností skončila občanská válka, den, kdy se každý musel rozhodnout, na čí stranu se postaví: na stranu Ruska nebo proti němu.

A ti bělogvardějští emigranti, kteří se pomýlili a bojovali proti sovětské moci a nepřešli na její stranu, jako to udělali mnozí jiní, včetně zdálo by se takových jejích nesmiřitelných protivníků, jakým byl i generál Slaščov, se rozhodli bojovat za svou vlast jakýmkoliv jiným způsobem. Jedni psali své žádosti a nosili na sovětské velvyslanectví: "Nechte mne, generála, sloužit třeba řadovým vojákem." Jiní, kteří nechtěli mít nic společného se Sovětským svazem, vstupovali do řad Svobodné Francie, do řad ozbrojených sil Velké Británie a USA, aby alespoň někde bojovali proti Hitlerovi. Zatímco generál Krasnov bojoval pod vlajkou Třetí říše, protože to odpovídalo touze jeho duše, zlikvidovat Rusko a zabíjet Rusy. Proto šel sloužit Hitlerovi. A oni mu v soukromé iniciativě postavili památník! A aby nebyl zbořen, tak tento památník propagující fašismus a rusofobii chrání prokuratura. A právě tito lidé požadují: "Dejte nám trest smrti!" Proti komu asi ten trest smrti chtějí použít? Je zcela jasné, že proti ruským vlastencům.

Je zcela jasné, že by ho chtěli použít proti klukům, kteří teď bojují na frontě, i proti wagnerovcům! A co se děje s těmi wagnerovci? Napsali jsme třídílnou práci Válka, Stát a Bolševismus, a také knihu Státní symboly a státní suverenita. To jsou právě ty práce, které jsou teď potřebné, ke stávající situaci. Mnohé věci jsou tam popsány obsažně a podrobně. A proč o nich teď mluvím? Vždyť tyto práce přece byly napsány a už vyšly. Jenže začala speciální vojenská operace, což ve společnosti rozpoutalo diskusi, obzvláště kvůli nutnosti provést mobilizaci, o tom, zda je potřebný pořadový výcvik nebo ne, a jak početná má být armáda. A my jsme ke druhému dílu Válka dodatečně napsali dvě kapitoly o pořadovém výcviku a početnosti armády. V tom materiálu o početnosti armády je i část věnovaná tomu, jak by měly vypadat ozbrojené síly Ruska a je tam i část o soukromé vojenské společnosti.

Britské impérium nevybudovala státní armáda, ale Východoindická společnost, soukromá vojenská společnost. A příkladů použití soukromé vojenské společnosti tam, kde stát nemůže použít své ozbrojené síly, je velké množství. Svého času byly i v Sovětském svazu. Protože je-li tu stát, znamená to, že je v jeho zájmu uplatňovat svou vnější politiku i tak, aby byla vedena v zájmu státu, a přitom sám stát nevstoupil do konfliktu. A jmenovitě se v té práci dost podrobně věnujeme otázce Altajské dobrovolnické armády, když si Rudá armáda navlékla bělogvardějské výložky a bojovala ve východním Turkestánu, který je dnes Ujgurskou autonomní oblastí Sin-ťiang v Číně. To znamená, že stát potřebuje nástroj k vedení své vnější politiky a GLOBÁLNÍ politiky. Takový nástroj si Rusko vytvořilo a tím je soukromá vojenská společnost Wagner. Činnost této společnosti v Africe a dalších regionech vedla k tomu, že zájmy našich "zapřisáhlých přátel", protivníků tam byly plně narušeny.

Myslíte si, že to je náhoda, že se Afrika vzepřela a posílá USA tam, kam slunce nesvítí? Ne, oni získali podporu a to je posílilo. Pomáháme jim tak k tomu, aby se dekolonizovali a mohli budovat své státy. Navíc tak sami získáváme podporu ve světě, získáváme spojence a zdrojovou základnu. Západ to velmi dobře vidí. A proto je hlavním úkolem připravit Rusko o tak mocný nástroj uplatňování naší vnější a globální politiky. A když pro Rusko uhodila těžká hodinka, tak wagnerovci přijeli z Afriky a bojují, přičemž velice efektivně. Velice efektivně! Ale já opakuji, že tento nástroj překáží všem nepřátelům Ruska, a proto se tu vlasovci sčuchli a začali wagnerovce plánovitě likvidovat. Například ve frakci Komunistické strany RF je takový vlasovec, generál Sobolev, který řekl: "Ne, žádné takové soukromé společnosti nesmí existovat, Rusko nesmí uplatňovat svou vnější a globální politiku!

A wagnerovci? My jim odpustíme, jen pokud se podřídí nám. Vždyť si to představte, oni si dovolili dávat najevo vlasovským generálům, že jsou to vlasovci. My jim dáme za vyučenou! Nebudeme jim dodávat munici, dokud se nezlomí a nezřeknou se vlasti, nezřeknou se Ruska, a přestanou ho bránit." Tohle prohlásil poslanec Státní dumy a generál! A teď jsme se stali svědky rozsáhlé likvidace wagnerovců jako nástroje uplatňování globální politiky Ruska, aby Rusko o tento nástroj přišlo. A byl tu i druhý úkol. Když wagnerovcům přestali dodávat munici a obzvláště dělostřelecké granáty, tak to vedlo ke zbytečným obětím. Už v roce 1940 po válce s Finskem v letech 1939-1940 Stalin ve svém projevu abiturientům vojenské akademie Frunzeho řekl, nebo to byl projev před dělostřelci, to teď není důležité, tehdy prohlásil: "Nesmíte šetřit granáty. Pamatujte si, že každý dělostřelecký granát znamená zachráněný život vojáka, znamená smrt nepřítele a záchranu životů našich vojáků. Šetřete naše vojáky!

Raději používejte dělostřelectvo!" A za Velké vlastenecké války dělostřelectvo dokázali používat přímo velkolepě. Ne náhodou… Kdy došlo k přelomu? Stalingradskou bitvou. A den začátku Stalingradské bitvy, 19. listopad, je Dnem dělostřelectva, které ne náhodou přezdívali "bohem války". A hlavní důvod, proč se zápaďáci vzdali operace Nemyslitelné (Unthinkable), bylo to, že jsme nad nimi měli dvojnásobnou převahu ve velkorážním dělostřelectvu. A co to znamená ruské dělostřelectvo, sovětské dělostřelectvo měli možnost se přesvědčit za Velké vlastenecké války. Každý nedodaný granát znamená smrt vojáka. A ať už to generálové, kteří odmítli granáty dodávat, odůvodňují, jak chtějí, ať říkají, co chtějí, znamená to jen jedno, že chtěli zlikvidovat wagnerovce, aby je tam pobili. A zdálo by se, že se jim podařilo vytvořit ideální obrázek: "Tak vy chcete ustoupit z fronty? Kdo si myslíte, že jste?

My jim dodáváme munici a podívejte se na to, oni chtějí ustoupit z fronty." Každý stát existuje, dokud existuje jeho armáda schopná ho ochránit. V letech 1941-42 byla Rudá armáda nucena kvůli nedostatku zbraní a munice ustupovat, ale zachovala si přitom své početní stavy. Mohli zbytečně padnout, ve jménu Říše, to mohli. Ale oni upřednostnili ústup, aby mohli žít ve jménu svého státu, aby měl armádu, která tu Třetí říši rozdrtí. Takže Prigožin neřekl nic tak buřičského, aby se na něj tak obořili. On přece řekl: "Vy nám nechcete dát munici, tak sem přesuňte svou jednotku, které tu munici dávat budete, ať útočí a my se odsuneme. Musíme si zachránit své mužstvo, které tak prostě zahyne k radosti ukrajinských a dalších fašistů ve světě. Takto by byl zlikvidován nástroj uplatňování globální politiky Ruskem." Takže se tu střetáváme se zcela konkrétním záškodnictvím našeho generálského sboru.

To vyvolává otázku, oni takto záškodničí a ničeho se nebojí, nebo co? Ano, oni se nebojí. Vědí, že se jim nic nestane. Například Novikov z prezidentovy administrativy klidně porušil zákon. A proč to udělal? Protože ví, že okolo něj jsou stejní podpindosníci, kteří sní o tom, jak budou lízat zadek americkému páníčkovi. Kdyby tam byli lidé jiného založení a s jinými zájmy, tak by to jednoduše neriskoval, a navíc by se tam sám nemohl dostat, jednoduše by se se tam nedostal. A vy jim teď chcete dát do rukou Smerš? Vždyť ti generálové už teď zcela otevřeně záškodničí a otevřeně nutí ruskou armádu, aby krvácela a šetří tu ukrajinskou ozbrojenou sebranku, na kterou neútočí. Všechny ty útoky na Ukrajinu, to je výsledek osobního zásahu vrchního velitele Putina. Jeho osobní zásah. Putin si zajel na frontu, a to znamená zcela jinou míru informovanosti a Gerasimov už mu tak lhát nemůže. Putin ho díky tomu může srovnat. Jenže Putin nemůže být neustále přítomen na frontě, musí řídit stát.

Má obrovské množství práce. Jen se podívejte, jak se po jeho návštěvě fronty změnila frekvence útoků na týl protivníka. Najednou mohou likvidovat cizí žoldáky tuhle i tam. Ano, většinou jde stále o blízký týl, jako byl například ten zničený sklad munice v Pavlogradu, nicméně se něco pohnulo. Je prostě nutné je zmáčknout, jinak provádějí ty své špinavosti bez omezení. A uvědomte si, že kdybyste jim dali do ruky Smerš, tak by prostě přišli a zastřelili Prigožina a celé velení wagnerovců za to, že jim sami nedali munici a oni měli tu drzost tu munici po nich vůbec chtít. U nás zatím udávají tón vlasovci a ten průlet dronů do Kremlu to potvrzuje. Kdo jim zajistil volnou cestu? Na to pamatujte. A co je nutné dělat? Já samozřejmě Peskova nemohu ani… Vždyť víte, jaký asi člověk může mít názor na toho vlasovce a bělogvardějce. Ale on pronesl velice důležitou frázi, protože to bylo nutné ohlásit.

Putin přece mlčí a to znamená, že bylo zapotřebí jeho postoj ohlásit. On řekl: "Rusko si vyhrazuje právo přijmout odvetná opatření tam a tehdy, kde a kdy to bude považovat za potřebné." A teď se trapte tou nejistotou. A o tom, že to Rusko myslí vážně, vypovídají po útoku těch dronů ty dva dny, kdy jim na Ukrajině "bylo veselo" v dalekém týlu. To znamená, že to nezapůsobilo, nezapůsobilo to. Rusko předvedlo svou rozhodnost, ukázali jsme rozhodnost, svou připravenost bránit svou vlast, že nehodláme kapitulovat. A až se Rusko rozhodne zaútočit, tak to udělá tam a v čase, kdy to bude zapotřebí. Tak taková je ta situace. A to, že teď vlasovcům předvedli… Ten skandál s Prigožinem a wagnerovci byl zapotřebí v každém případě. Je v tom ještě řada aspektů, které tady teď neprobírám a jsou to zajímavé aspekty, ale neprobírám je. Byl zapotřebí i k tomu, aby bylo vidět, jak hluboko se zakopali zrádci, vlasovci v mocenských strukturách, na velitelstvích generálního štábu a na ministerstvu obrany.

Bylo zapotřebí je vyvést na světlo, bylo nutné je ukázat, abychom je znali a oni mohli být odtamtud při první příležitosti vytrženi a vykopnuti. Bylo by samozřejmě lepší, kdyby je postříleli, jenže… Například toho člověka, který odpovídal za týlové vybavení a ukradl půl druhého miliónu uniforem s výstrojí, nijak nepotrestali. Navíc nechali Bulgakova jet na frontu, aby potom mohl sepsat hlášení do amerického štábu: "Já jim to tam zavařil tak a tak…" A potrestán nijak nebyl. Je nedotknutelný, protože slouží Američanům, to od nich přece dostal své výložky. Všechno se hýbe postupně. Je nutné pamatovat na to, že všechno probíhá tím nejlepším způsobem s ohledem na reálnou mravnost všech zúčastněných. Jestliže se tu u nás za posledních třicet let zformovala "elita", které sní jen o tom, jak zlikvidovat Rusko a ruský národ, tak nezbývá než se jen divit tomu, že stále ještě žijeme a vítězíme.

To znamená jen jedno, že ruský národ za tu dobu dokázal vybudovat alternativní systém řízení, který začíná nabírat na síle. To proto se teď naše mocenská "elita" tak snaží urychleně vrátit všechny rusofoby, kteří utekli ze státu, aby je znovu mohla rozestavit na dřívější místa. Utekla přece především ta umělecká "elita", které byly plné všechny televizní kanály a ukázalo se, že v Rusku je dost jiných talentů i bez té pakáže bez hlasu, která vzala nohy na ramena, která je neschopná a nenávidí Rusko. Že tu máme skutečné talenty a navíc ruské vlastence. A stát se začíná měnit, stát směřuje k suverenitě. Rossionská "elita" nemá dost sil, a proto ze Západu začíná shánět všechny, kteří utekli, aby tady pomohli zastavit ten proces směřování Ruska k suverenitě. Je to přelomová etapa, nyní je tu přelomová etapa. A v této etapě je možné vyhrát jen tehdy, když víte, jak jsou řízeny složité sociální supersystémy, aby vás nemohli podvést šejdíři od politiky. A znalosti o řízení složitých sociálních supersystémů jsou vyloženy pouze v pracích vnitřního prediktoru SSSR. Aktuální složitý politický manévr je popsán v pracích, které byly vydány přesně kvůli němu, a to je třídílná práce Válka, Stát a Bolševismus.

Ještě je k dispozici ve čtyřech dílech v rámci série O světě křivých zrcadel, ale ta třídílná práce je širší a rozsáhlejší než ta z té čtyřdílné série. A také jsme vydali knihu Státní symboly a státní suverenita. O čem ty knihy jsou, jsem vyprávěl nejednou. V tom dílu Stát se mluví o tom, co je to stát, jaký stát může být skutečným státem a jaký jím být nemůže. Co je to historický stát, co je to projektově zkonstruovaný stát a co je to stát konstruktér. Druhý díl Válka popisuje způsoby a metody vedení bojových akcí. Třetí díl je o tom, jak se z této krize dostat. Bolševismus, to je přirozený prostředek Ruska, s jehož pomocí odolalo v průběhu celých staletí a překonávalo všechny krize. To díky bolševismu jsme překonali ta období zmatků ze 17. i 20. století. A teď musíme ukončit to období zmatků 21. století také pomocí bolševismu. Vždyť státy si nejsou rovny.

Stejně jako se v armádě podle výložek a rozlišovacích znaků rozpoznávají hodnosti a tím pádem také úroveň pravomocí a akceschopnost, tak i mezi státy jejich státní vlajka okamžitě označuje úroveň daného státu ve světové hierarchii států, úroveň akceschopnosti státu, úroveň jeho pravomocí a úroveň jeho suverenity. Naši partneři začali také ke stávající situaci vydávat sérii z Knihovny konceptuálních znalostí v novém formátu. První díl je O ekonomii. Chcete porozumět tomu, jak Nabiullinova a vůbec celý ten finančně-ekonomický blok likvidují stát? Přečtěte si tento blok a budete vědět, co máte dělat. Nyní se nám tu rozplodilo mnoho falešných autorit. To je druhý díl O imitačně-provokační činnosti, jak rozpoznat imitátora. Třetí díl, to je Dostatečně všeobecná teorie řízení. To je základ Koncepce sociální bezpečnosti, její pilíř. A vzhledem k tomu, že východisko z této krize je přes bolševismus, je k dispozici doplňkové vydání čtvrtého dílu ze série O světě křivých zrcadel pojednávající o bolševismu.

A navíc byl k té třídílné práci ještě vydán doplňkový sborník prací Fleet is Being. Všechny tyto práce byly shromážděny speciálně a výslovně pro aktuální úkol, pro tento stávající politický okamžik. Čtěte je, stávejte se konceptuálně mocní. Braňte zájmy své i své rodiny a pamatujte si, že nedokážete ubránit zájmy své rodiny, pokud nebudete zároveň s nimi bránit i zájmy svého státu. To právě stát vás může ochránit a zajistit vám mírové nebe nad hlavou a štěstí vašim dětem. Ale abyste toho dosáhli, musíte vědět, jak jsou řízeny složité sociální supersystémy. Čtěte a stávejte se konceptuálně mocnými. Přeji vám mírové nebe nad hlavou a štěstí.

Do příštích setkání!


An error has occurred. This application may no longer respond until reloaded. Reload 🗙