Probíhá připojení k serveru. Prosím, počkejte.

Nedaří se obnovit spojení se serverem. Načtěte stránku znovu k obnovení spojení. Načíst stránku znovu lze i stiskem klávesy F5.

Nepodařilo se obnovit spojení se serverem. Načtěte stránku znovu k obnovení spojení. Načíst stránku znovu lze i stiskem klávesy F5.

Otázka - Odpověď z 11.7.2022

Datum: 11.7.2022 | Autor: Pjakin Valerij Viktorovič | Značky: Otázka - Odpověď | Jazyky: Český

Dobrý den Valeriji Viktoroviči.

Dobrý den.

Zdravím naše vážené diváky, posluchače a kolegy ve studiu. Dnes je 11.07.2022. Globální transformace světa související se speciální vojenskou operací na Ukrajině pokračuje. To je hlavní otázka ve všech našich posledních pořadech.

A minulý týden došlo k velice symbolické události, kterou vás prosí okomentovat. Jde o schůzku Vladimira Vladimiroviče Putina s vedením Státní dumy a hlavami frakcí ve Státní dumě a jmenovitě o následující citát z jeho projevu: "My dnes slyšíme, že nad námi chtějí vyhrát na bojišti. Co na to říci? Ať to zkusí. Často slyšíme, že Západ s námi chce bojovat do posledního Ukrajince. Je to tragédie pro ukrajinský národ, ale vypadá to, že vše k tomu směřuje. Ale všichni musí vědět, že my jsme vlastně ještě ani pořádně nezačali."

A dále Putin pokračuje: "Chtěl bych dále poukázat na to, že by si měli uvědomit, že prohráli už na samotném začátku naší speciální vojenské operace, protože její začátek znamená i začátek kardinálního zlomu světového pořádku na americký způsob. Je to začátek přechodu od liberálně globalistického amerického egocentrismu ke skutečně multipolárnímu světu. Ke světu, který nebude založen na egoistických pravidlech výhodných jen pro někoho, za kterými není nic jiného než usilování o hegemonii, který nebude založen na pokryteckých dvojitých standardech ale na mezinárodním právu, na skutečné suverenitě národů a civilizací, na jejich vůli žít podle svých dějin, podle svých hodnot a tradic a budovat spolupráci na základě demokracie, spravedlivosti a rovnoprávnosti. Je třeba si uvědomit, že tento proces už se nedá zastavit."

To je pravda, je nutné si uvědomovat, že tento proces už se nedá zastavit. Ano, skutečně, jedná se o dva klíčové citáty V. V. Putina, který už mluví zcela otevřeně a říká fakticky to, co je očividné a o čem jsme my neustále celou dobu mluvili. Speciální vojenská operace na Ukrajině je tím mezníkem, tím činem, který předurčuje budoucnost celého světa, budoucí uspořádání světa, které bude na planetě Zemi. Tyto citáty v sobě zahrnují mnoho vložených událostí a nemluvil o tom jen tak pro nic za nic.

A když to vezmeme od začátku, tak mnohé udivuje: "A co má znamenat, že jsme ještě vlastně vůbec doopravdy nezačali? Na Donbasu tam umírají naši lidé a my prý jsme ještě pořádně ani nezačali." Co se týká té speciální vojenské operace na Donbasu, tak tam všechno probíhá se vším důrazem a jak je třeba.

Jde o to, že tam žijí naši lidé a speciální vojenská operace probíhá výslovně s tímto vědomím. Musíme osvobodit lidi od té banderovské chunty, od té nacistické pakáže, od té fašistické bandy a umožnit jim normální život. V souladu s těmito úkoly tam probíhá normální vojenská operace, není to válka, je to kontrateroristická vojenská operace. A nyní to v diplomatické linii dospívá k tomu, že by bylo velmi dobré prohlásit Ukrajinu teroristickým státem, což by znamenalo zcela jiný signál. Tedy ten signál, o kterém mluvil Putin a neustále i my.

Jak to řekl Putin? Zdrojem moci na Ukrajině je státní převrat. A že se jednalo o státní převrat, u nás rozhodl soud. Tak tím bylo třeba začít, právě tím, že právními nástupci ukrajinské státnosti jsou Luhanská a Doněcká republika. A to by byl zcela jiný signál, to nám sice znemožnili, ale nepovedlo se jim zahnat nás do jiného rámce, jak jsem o tom neustále mluvil, že na tom úzkém pruhu, kde byla osm let budována obranná zařízení, měla být dlouhodobě válcována ruská armáda, což by vyvolalo v našem státě postupně velké problémy, které by vedly ke svržení vlády. Do tohoto scénáře se jim nás zahnat nepovedlo, ale zcela účelově se nás do tohoto scénáře pokoušejí vmanévrovat.

A to, že Západ neustále zvyšuje sázky, přece nedělá bezdůvodně. Má k tomu své důvody. Takže dříve než... ...dojdeme k tomu, proč jsme ještě ani pořádně nezačali, musíme rozebrat, na základě jakých prohlášení Putin prohlásil, že nás chtějí porazit ve válce.

Před tímto Putinovým prohlášením se konala dvě zasedání, jedním byla schůzka J7 (narážka na džusy J7), opakuji, že ne G7, a tím druhým bylo zasedání NATO. A právě na tom zasedání NATO bylo Zelenskému dáno najevo, že má bojovat až do konce, že ten konflikt na Donbasu má být řešen válečnou cestou, a že Aliance, tedy NATO, v tom bude té banderovské bandě všemožně pomáhat.

Před tím generální tajemník NATO Stoltenberg prohlásil, že k této válce se blok NATO připravoval od roku 2014. To samozřejmě lže, protože se začali připravovat daleko dříve. Ale v tom, že od roku 2014 tato opatření vstoupila do aktivní fáze a blok NATO se plně zapojil do války na Ukrajině, v tom má pravdu. Právě od roku 2014 a ne až od roku 2022, jak to napsali v New York Times, speciální jednotky NATO bojují na Ukrajině. NATO se tam toho se vším všudy strukturně účastní od roku 2014.

Ještě i před tím, než jim Putin odpověděl, byla v době před tím zasedáním NATO i G7 média plná různých prohlášení od různých sloupkařů, politických komentátorů, politických činitelů... Je-li samozřejmě možné Liz Trussovou a jí podobné nazývat politickými činiteli. Bylo slyšet prohlášení ve stejném duchu, že Rusko mrklo, že dalo najevo slabost, a proto je načase přenést válku na území Ukrajiny prostřednictvím vojsk NATO, že je tedy nutné přestat tajit účast NATO a začít bojovat naplno... ...takříkajíc bojovat s plnou silou.

Protože už to nebude dlouho trvat a Rusko dorazí tu benderovskou havěť a na Ukrajině nastolí normální řád, státnost a Ukrajina se promění v neutrální stát, který bude pokračovat s čistkou té nacistické pakáže a budovat normální vztahy s Ruskem. Oni si to uvědomují a za žádnou cenu to nemohou připustit. Ale nedaří se jim Rusko zatáhnout do války se vším všudy.

Proto také Putin odpovídá, že jsme ještě pořádně ani nezačali. "Ano, tady jednáme prostřednictvím omezených sil, ale velmi dobře si uvědomujeme, že jste nás zatáhli do války na Donbasu a chtěli jste, aby se na té úzké frontové linii soustředila celá ruská armáda a na ní umírali lidé, a až by v Rusku nastoupila krizová situace, kvůli které by zesláblo, tak byste útoky z Pobaltí a Polska přes Bělorusko zahájili svou vojensko-policejní operaci. Ale ještě předtím byste jadernými bombami zaútočili na technická, průmyslová střediska v Rusku. To všechno si velmi dobře uvědomujeme, a proto samozřejmě Rusko bojuje přesně tak, jak to vyžaduje speciální vojenská operace."

Porovnání ztrát ukazuje, že válka fakticky probíhá... Jak to bylo řečeno ve stalinských dobách, válčit se musí s co nejmenšími ztrátami a na cizím území. Ukrajina není cizí území, ale budeme-li ji brát, jako území obsazené fašistickou bandou, tou benderovskou a jako "samostatný" stát, jedná se vlastně o cizí území.

A neušklíbejte se Stalinovi, že to byly jen jeho fantazie. Všechno bylo normální a všechno se v plné míře realizovalo v průběhu Velké vlastenecké války, kde bylo zapotřebí bojovat s co nejmenšími ztrátami a z větší části na cizím území.

K té porážce v roce 1941 došlo v důsledku vojensko-fašistického spiknutí v Rudé armádě. Ten ústup v letech 1941-42 byl důsledkem vojensko-fašistického spiknutí v Rudé armádě. Ale přesně to samé pozorujeme i nyní. Hitler by nikdy nezaútočil na SSSR, kdyby se mu ti spiklenci nezaručili, že vyhraje. A kdyby Západ nebyl natolik přesvědčen o porážce Ruska v důsledku práce páté kolony, tak by k žádnému vyostření situace nedošlo ani nyní. Jenže problém je v tom...

Jen si vzpomeňte třeba na ten dopis od Ivašova a dalších, kteří jednoduše vykřikovali: "My ten stát zaprodáme, zaprodáme, jen nás tam na Západě nepoškozujte! Neomezujte nám naše kapitály." Všechno bylo připraveno, vždyť proti nám zaútočili velice silně. A Západ počítá s tím...

On nemá zdroje na to, aby delší dobu dokázal vést plnohodnotnou válku. Všechny zdroje, ze kterých Západ žije, přicházejí z Ruska! Tvrdili nám, že naše ekonomika činí 2% z té světové. Jenže se ukázalo, že ta dvě procenta reprezentují reálnou ekonomiku! A všechno to ostatní je jen bublina! Jsou to všechno jen různé burzovní spekulace a tak dále.

A když ta 2% začala mít výpadky ve svých dodávkách na Západ, tak se celý otřásl. Všem začalo být jasné, že celý ten západní blahobyt je založen výlučně na drancování Ruska, výlučně na levných zdrojích z Ruska.

Bude-li Západ platit normální cenu, žádnou navýšenou, jen běžnou cenu, tak přijde o tento svůj blahobyt. Budou muset začít pracovat, nezměrně více pracovat, aby si zajistili normální komfortní živobytí. A ne, aby jako nyní bez práce dostávali všechno. Takže ta dvě procenta se ukázala být velice reálná a je na nich závislý celý svět. A ta bitva je vedena výslovně o to.

Jestliže se Západ neokáže zmocnit zdrojů na území Ruska, tak přestane jako takový existovat. Západ rozpoutal tu válku, aby se těch zdrojů zmocnil. A počítali s tím, že tady jim vnitřní zrádci pomůžou, ti, kteří se stydí za to, že jsou Rusové, různí takoví jako Nabiullinova, Siluanov a další, že ti udělají všechno pro to, aby vyhrál Západ. A oni také dělají všechno pro to, aby Západ vyhrál. Třeba ten kurz dolaru 70 rublů. Pojďme si připomenout, oč jde. Jde o to, že Putinovi fakticky podnikatelé dali ultimátum: "Buď bude kurz 70 rublů, nebo zítra zavřeme všechny podniky!" A hotovo!

A na čem se to zakládá? Vraťme se ještě dál. Západ neustále počítá s tím, že Rusko nebude mít žádné rakety ani náboje, žádnou munici, že už zítra mu všechno dojde. A proč? Protože vědí, že ti podnikatelé jsou jejich lidé.

Kdo s tím za Putinem přišel? A kdy? Tak si připomeňme článek v New York Times, že je nutné za každou cenu pro stabilizaci ekonomiky USA udržet kurz dolaru na 70 rublech. Potom půjde totiž přenášet inflaci na Rusko a výměnou od něj získávat reálné zdroje. A kdo Putinovi obrazně... Nevypadalo to přece skutečně tak, že by za ním kolektivně přišli s tím ultimátem. Probíhá to virtuálně, přes různé klanově-korporativní partičky a strukturní vazby. Ale ta podstata spočívá v následujícím.

Přišli ti, kteří i nyní pracují v první řadě na dodávkách pro americký a celý západní vojensko-průmyslový komplex, aby mohl vyrábět zbraně, kterými jsou potom zabíjeni ruští lidé. A ti prohlásili: "Nám je ta tvoje Raška vřele ukradená." A když se jich zeptáte, co s těmi penězi budou dělat. "Nám páníček slíbil, že když tady s tebou zatočíme, tak až se konečně to pitomé Rusko zhroutí, budeme moci své peníze použít na Západě!" Proto je dolar za 70 rublů.

Scholz už zcela otevřeně vykládá... Sám Scholz prohlašuje: "Všechny ty peníze, které tam posíláme, ty eura a dolary, nejsou Rusku k ničemu. My tam tak přenášíme vlastní inflaci. Rusko nemůže ty peníze přece použít!" My žijeme výslovně v rublové ekonomice a náš podnikatelský sbor zuří, že urychleně potřebuje dolary a to právě s takovým kurzem. "Jinak tomu ruskému dobytku nevyplatíme mzdy. Přece potřebuješ, aby ekonomika fungovala. A my potom za ty peníze budeme zrazovat Rusko a sloužit Západu."

Západ vidí, jak všechna ta "elita" Rusko zrazuje. Z tribuny vykládají jedno, a jakmile z ní slezou, tak už se pochechtávají: "Ti hlupáci mi uvěřili, že stojím za Ruskem, a že zorganizujeme nahrazení dovozu, že budeme rozvíjet průmysl." Co na to řekla Nabiullinova? "Žádné vnitřní úvěrování nebude!" A co? Tak se na to podívejte. Napřed tam vrazila 20% základní úrokovou sazbu, a když to prakticky udusilo veškerou ekonomiku... A ta to ustála jen díky krokům, které předem podniknul Putin na záchranu vojensko-průmyslového komplexu a na něj navázaných oblastí.

Ale civilní sektor ekonomiky byl silně zasažen. A ona si stále vede svou: "Úvěrování v rublech, úvěrování s nízkou sazbou, to znamená růst inflace!" Žádné úvěry nejsou a inflaci roztáčí ona. A čím? Lichvářský úrok při úvěrování je jediným generátorem inflace, tj. základní úroková sazba! Ona přece prohlásila, že průmysl financovat nebude! "Přečkáme to, a potom už zase jen budeme dodávat zdroje na Západ."

Vždyť podstata celého toho současného kádrového sboru spočívá v tom, že zaujímají svá místa, ať už v regionech nebo ve federálním centru, to je jedno, jen z jediného důvodu, že páníčka dokázali přesvědčit o tom, že nenávidí Rusko a Rusy. A všechno, co se od nich vyžaduje, je plnit příkazy páníčka zpoza louže, žádné znalosti mít nemusí.

Cožpak něco umí Oreškin, Rešetnikov, Siluanov nebo Nabiullinova? Nechtějte mne rozesmát, to jsou lidé s intelektem pod psa. Takže velmi dobře vědí, že odejde-li tento režim, budou z nich nuly, z nich, z "elit"! A co jejich elitářské postavení?! Jim je Rusko ukradené, ty zajímá jen jejich vlastní postavení u páníčka jako jeho slouhy. Když nebude páníček, tak komu budou sloužit? A jak si budou vydělávat? Znalostmi? Žádné nemají. Dovednostmi? Nic neumí. Jediné, co budou schopni zvládnout, bude vzít koště a jít zametat ulice.

Oni celou dobu žili jen jednou touhou: "Já teď dokážu, že Rusko a Rusy nenávidím víc než ti ostatní a dostanu za to výnosný flek!" A tak to také fungovalo! A v mnohém ještě nejsme suverénním státem, stojí-li v čele centrální banky Nabiullinova. Maua sláva Bohu zatkli (rektor Ruské akademie národního hospodářství a veřejné správy). Probíhá klíčová čistka. Jakmile bude vyčištěn segment těch, kteří nám určují ekonomiku a politiku, tak ta čistka půjde dál.

A když je Západ přesvědčen, že se Rusko zhroutí, tak počítá se svou pátou kolonou, která tady doposud působí. A kdy zazněla všechna ta prohlášení? Že vojska NATO teď Rusko porazí vojenskou cestou? Nezapomínejme, že před tím byl test, kdy po dobu dvou hodin ostřelovali Doněck. A jaká byla odpověď? Žádná! To se tehdy prověřovaly řídící vazby. Kde, co a jak, jak bude kdo nač reagovat. Co bude v takovém případě dělat.

A když to všechno proběhlo, tak se rozhodli, že to stačí, že pro ně je tímto vše rozhodnuto. "Nám stačí ještě trochu přitlačit. Oni zevnitř také zatlačí, Rusko se zhroutí a my ho budeme zase drancovat jako v devadesátkách." A s tímto do toho šli.

Před tím Putinovým prohlášením vyšel film o Macronovi, o tom, jaký je v politice frajer. Ale dříve než o tom budu mluvit, o tom filmu, musím se vrátit k Minským dohodám. Francie byla garantem Minských dohod a měla za úkol tlačit kyjevskou bandu k jejich plnění. A nyní je mezi "patrioty" velice módní říkat: "Já jsem vždy byl proti těm Minským dohodám!"

A to vyvolává otázku, proč by potom Západ nemohl doufat v lehké vítězství nad Ruskem? Co byly ty Minské dohody zač? Byla to bomba! Která pokud by zafungovala, tak by zlikvidovala benderovskou bandu na Ukrajině, přičemž nevojenskou cestou, bez válečného střetu, nebylo by zapotřebí žádné vojenské operace, banderovskou Ukrajinu by to zničilo.

A tohle si na Západě všichni velmi dobře uvědomovali. Uvědomovali si to i na Ukrajině! Nechápali to jen naši "hurá patrioti"! A doposud to nechápou! A toto jejich nepochopení napomohlo tomu, že se nyní na Ukrajině prolévá krev. Naši "hurá patrioti", kteří byli proti Minským dohodám, tak pracovali proti Rusku i proti Ukrajině, proti jejich národům, protože Západ se na ně díval a říkal: "Podívejte se na ty pitomce, oni nevědí, jak funguje státní a nadnárodní řízení.

To znamená, že tito užiteční idioti budou dělat paseku v týlu, budou Putinovi překážet, budou ho oslabovat. A dokud oni jsou proti Minským dohodám, my to můžeme natahovat a sabotovat, protože ti tupci nic nechápou. Oni svým odporem neposkytují Putinovi ten řídící zdroj, který by mohl využít a zatlačit na Západ, čímž by zlikvidoval tu banderovskou chuntu." To právě tito "patrioti" se ve větší míře než liberasti, tito takzvaní "patrioti", co byli proti Minským dohodám, způsobili, že je teď nutné vojenskou cestou likvidovat to, co bylo možné zlikvidovat cestou politických metamorfóz. Z nějakého důvodu tyto politické metamorfózy...

Jen si to vezměte: "Velké Británii se všechno daří. A židé, jací jsou chytří, se svým židovsko-zednářským spiknutím. Dokázali to a tamto. Ti sionští mudrci." Kde a jak bojovali? Velká Británie vždy válčí cizíma rukama a všeho tak dosahuje. Ale to přece musíte napřed pochopit, ty mechanismy státního a nadnárodního řízení.

Jak může být někdo takovým debilem a ještě se tím teď vytahovat: "Já byl proti těm Minským dohodám!" Takto se může rovnou podepsat pod to, že je proti Rusku, že pracuje na porážce Ruska. To tys způsobil, že jsme nyní nuceni řešit to vojenskou cestou, na šesté prioritě čelit celému světu. A že je Putin nucen říkat, že jsme ještě ani pořádně nezačali.

Ano, speciální vojenská operace je jasná, jenže my stojíme na hraně velké jaderné války. A až sem to dospělo právě kvůli takovým "patriotům", kteří odmítli podpořit Putina s ohledem na realizaci Minských dohod, až to skončilo touto válkou.

A oni v tom dále pokračují. A co to znamená, když ještě teď vystupují proti Minským dohodám? Znamená to to samé, tenkrát to byli debilové, kteří nechápali, jak jsou řízeny složité sociální systémy, a stále jimi zůstali. Oni nechápou, jak prostřednictvím politických mechanismů dosáhnout svého cíle. Stejně jako dřív: "Máš-li svaly, nepotřebuješ rozum." A takové analytiky nám strkají všude.

A já přece o těch "patriotech" nemluvím náhodou. Když Západ počítal s tím, že nás zatáhne do války, tak zajistil, abychom do ní vstoupili výslovně podle jeho scénáře. Kdybychom do ní vstoupili podle svého, tak by nebylo toho výpadu proti Kyjevu, nebylo by mnoho dalšího... Vždyť tu Buču začali rozviřovat ještě před tou speciální vojenskou operací. Ještě před speciální vojenskou operací nazval Biden Putina řezníkem. Už bylo všechno připraveno. Všechno! Oni už tam byli, protože počítali s tím, že náš řídící sbor zradí a Rusko se rychle zhroutí.

A tak, aby získal vavříny vítěze pro sebe, Macron o sobě nechal natočit film. A samozřejmě k sobě pozval nějaké novináře, aby vyslechli jeho telefonát s jakýmsi Putinem. Protože ten už je odepsaný, bude sedět v Haagu, nebo ho rovnou zastřelí, Rusko už nebude. Zatímco film o tom, jak Macron zvítězil nad Putinem, ten zůstane. O tom je ten film, o tom úniku. A že byli teď nuceni ten film pustit? Oni už nemají v ruce nic, na té cestě boje s Ruskem spotřebovali prakticky všechny zdroje. A proto jsou nuceni pouštět takové filmy.

A co sám Macron? Je to snad poprvé, kdy prozradil svůj rozhovor s Putinem? Jen si vzpomeňte, jak v roce 2018 prohlásil, že je větší frajer než Putin, nu přinejmenším že se mu vyrovná. V roce 2019 byl prozrazen rozhovor, byl zveřejněn na základě rozhodnutí amerického kongresu, jednání mezi Putinem a Trumpem: "Co když Putin přímo řídí Trumpa? Je nutné si to poslechnout!" Ale to šlo o rozhodnutí kongresu.

A v roce 2020 Macron z vlastní iniciativy prozradil telefonát s Putinem, své jednání s Putinem. Udělal to sám, aby si udělal reklamu. Chtěl si udělat reklamu pomocí Putina: "Podívejte se, jaký jsem frajer, jak jednám s Putinem!" On nechápe, že tím jen dokazuje, jaký je politický trpaslík, jaká je nula.

Víte, když děti rostou, tak když plně nerozumí nějakému procesu, tak prostě kopírují chování dospělých. A řekněme, že se dospělák po těžké práci špatně umyl, někde mu zbyla nějaká ta špína a jiný dospělý ho upozorní, že tam ještě má špínu a uznale pronese: "Už to s tou prací přeháníš, vždyť už ani nemáš sílu pořádně se umýt." Dítě to slyší, samo se ušpiní a nechápe, proč jemu říkají špindíro? To dítě nechápe, že napřed si musí získat úctu svou prací a natolik se jí unavit, že se potom ani pořádně neumyje, že cílem nebylo zůstat špinavý. A tak si dítě jednoduše samo ušpiní obličej a diví se, proč k němu se uctivě nikdo nechová. A Macron je přesně ta samá špindíra. Dítě, které...

"Být státním činitelem? To je moc těžké. Denně těžce pracovat? Ale to přece nebude vidět, nevytvoří to rychle efektní obrázek. Já raději pustím do oběhu nějaký důležitý telefonát s člověkem, kterého si celý svět váží, protože ví, že je to skutečný státník a to ze mne hned udělá frajera. Jen se podívejte, jak já s ním jednám! Co si přitom mohu dovolit!" A ta skutečnost, že si všichni pomyslí, že je jednoduše nevychovanec, a že jen jeho funkce nutí toho druhého člověka s ním vůbec více méně slušně jednat, to nechápe. A tak to jednání pustil.

Ale opakuji, že počítal s tím, že prudkým výpadem zkruší Rusko a tu válku vyhrají. Jenže tím výpadem jim to nevyšlo, protože Rusko na rozdíl od Západu má zdrojovou stabilitu. Navíc v Rusku je konsolidovaná společnost, zatímco na Západě není. Oni se přece neustále snažili ji atomizovat, osobní zájmy stavět nad ty státní. Přitom stát je systém pro přežití a rozvoj národa. Pokud svůj osobní zájem stavíš výše, tak ten systém narušuješ.

Oni si tam vypěstovali to LGBT společenství a tak dále, a ve výsledku nemají žádný kontingent, který by mohli povolat do armády. Jací také mohou být z pedarastů vojáci, že? Všichni v celých dějinách...bJen si prosím odpusťte vytahovat ty bojové pederasty Alexandra Makedonského, ty pohádky... Pederasti se vyznačují velkou krutostí, ale jako vojáci nemají výdrž. A bojovat? "Zač mám bojovat? Právě jsem si udělal manikýru...", uvažuje nějaký vousatý chlap, "vždyť si ulomím nehtík, když budu někde blbnout se samopalem." To je zcela jiný kontingent, z toho armádu nevybudujete.

A my máme normální armádu, a to i přesto, že se u nás také pokoušeli zavádět ten pederasting, různí ti Morgenšternové a Dani Milochinové. A je zajímavé, že oba si je vydržovaly banky. Normální kluky, kteří zachraňovali děti, kteří se normálně učí, to ne, ty by například German Gref nemohl pozvednout jako příklad pro mládež, zatímco pederasta Milochina ano, to je to hlavní. Gref se k tomu Milochinovi chová tak rozechvěle, že člověka napadají podivné myšlenky. Pročpak asi?

Ale hlavní je, že svůj mravní základ předvedl, ten Gref. Ten nepotřebuje ruské vlastence, ani normální chlapi, kteří budou plnit svou sociální funkci. On potřebuje pederasty, kteří budou zaprodávat svou vlast. A co udělal Milochin? Odsoudil speciální vojenskou operaci! Přestala ho snad Sberbanka platit? Nevypadá to. Takže...

Celá ta situace dospěla do stavu, kdy Západ potřebuje co nejvíce protahovat ten konflikt s Ruskem. To znamená jen jedno, že Západ musí na tomto základě nějak sám přežít a zachovat si svoji protiruskost.

Proč Západ potřebuje protahovat ten konflikt s Ruskem? Když se mu to nepovedlo rychlým výpadem, je nutné dočkat se toho, až se v Rusku začnou projevovat negativní následky z uvalených sankcí a až se ti polekaní "patrioti", kteří se polekali na rozkaz.

Jak u nás vyvolávali paniku? Jedna společnost odchází z Ruska, druhá, třetí... Zdálo by se, že se tedy všichni sebrali a vypadli, že všichni splnili příkaz. Proč to tedy tak protahovali? Některým to trvalo měsíc.

A další ti "patrioti"... Jak že to řekl Peskov? "Cožpak ti, kteří za Rusko své životy pokládají na Donbasu, jsou nějací vlastenci? Je to dobytek. Zatímco takový Váňa Urgantů, to je ten správný patriot." Co bychom také mohli vyslechnout od bělogvardějce Peskova? Pro Peskova and Company jsou to právě ti, kteří se stydí za to, že jsou Rusové, kteří v hodině těžké pro stát, pro vlast utíkají a nechávají ji ve štychu. Tak to jsou podle názoru Peskova skuteční vlastenci! A ti, kteří za svou vlast pokládají životy, kteří brání mír a klid v Rusku, kteří brání ruskou suverenitu, jsou pro Peskova dobytkem nezasluhujícím si úctu. Vždyť on to všechno neustále říká zcela otevřeně! Ve všech svých vystoupeních!

A Západ vidí, že takoví jako Peskov, Siluanov a další stále sedí na svých místech. A to znamená, že jednou jejich činnost přinese konečně efekt, že se ta situace v Rusku zlomí. Musí tu dobu tedy jen přestát a dočkat se toho.

A jak to musí přestát? Co se teď celkově na Západě děje? Zavedli jsme snad nějaké odvetné sankce? Ne. Co řekl Putin? "My jsme ještě pořádně ani nezačali! Všechny ty sankce jsou vašich rukou dílo." A plyn jim tam stále proudí v dostatečném množství. Tak proč to všechno podnikají právě teď? Je to velice jednoduché. Jestliže se auto rozjede a prudce zabrzdí, tak se může stát neovladatelným, dostane smyk, otočí se a vynese ho to mimo silnici, kde se může rozbít.

Nebo když se člověk rozběhne, tak aby zastavil před zdí, nebo třeba ani ne před zdí, stačí, když se prudce zastaví, tak spadne a může si namlátit. Takže musí zpomalovat postupně, aby se zastavil. A s ekonomikami je ta situace stejná.

Na to, abyste přenastavili jakoukoliv státní ekonomiku nebo ekonomiku státních sdružení, potřebujete čas, takže do této ekonomiky plánovitě snižujete přísun energetických zdrojů, abyste zjistili, co má v té ekonomice jak fungovat.

Oni přibližný plán bezesporu mají, ale mohou v něm být chyby. Mohou například do nějakého odvětví dát méně plynu a ukáže se, že je kriticky důležité s ohledem na faktory, které ve své prognóze nezohlednili. To znamená, že tam je třeba přísun zvýšit tak, aby ty negativní faktory nepůsobily.

A takto je to ve všech směrech. Někde se výroba řeší tak, že velkovýroba skončí, ale drobná výroba a soukromá individuální činnost tento segment pokrývají. Někde skončí výroba, protože se to bude řešit dovozem. Někde se výroba sníží na objemy potřebné k zachování výroby a průmyslu, ale jen do té míry, aby se nevyrábělo příliš, protože by se to nespotřebovalo, ale ten průmysl zůstal zachován pro budoucí rozvoj, kdy po vítězství bude nutné tuto výrobu rozvíjet. Je tedy zapotřebí, aby ta výroba nezanikla. Zachovanou výrobu je jednodušší rozjet, než budovat vše od nuly. Přijdete o kádry i mnoho dalšího.

A právě tohle teď probíhá na Západě. Plynu jim přichází dost, ale oni ho uskladňují a začínají dusit své obyvatelstvo. Tuhle spotřebu snižte, tady budete mrznout, protože to a ono. A tohle vše začíná od průmyslu. To znamená, že nyní, kdy je to bezpečné, hledají optimální režim fungování své ekonomiky v tom stavu, kdy si Západ zachová své protiruské zaměření a bude moci čekat na zhroucení Ruska.

Oni potřebují přestát to období, kdy je Rusko může odstřihnout od zdrojů, aby to jejich ekonomika vydržela. To je to, oč jde. Odtud pramení jejich dnešní problémy. Připravují se ke konfrontaci. Nechtějí teď s Ruskem jít do plné konfrontace, protože si velmi dobře uvědomují, že je naše dělostřelectvo smete a oni proti nám nemají co postavit. Protože jejich dělostřelectvo není jak konstrukčně, tak ani technicky vhodné do terénu na bojišti.

No ano, použít ho v podmínkách, jak to bylo například v Iráku, kde mohli v čistém poli provést předepsanou údržbu děl a střílet v příhodném režimu. Tam se ještě víceméně osvědčily. Ale na Ukrajině, kde je nutné neustále měnit pozici, přejíždět sem a tam, kde takříkajíc vystřelíte a musíte utíkat, kde není čas pro předepsané práce, tam je to něco úplně jiného. A ukazuje se, že jejich choulostivá technika tyto podmínky nevydrží.

A oni si velmi dobře uvědomují, že my armádu máme a máme i mobilizační zdroje. Obyvatelstvo si zachovalo tradiční hodnoty, a to znamená normální armádu. Zatímco oni nic takového nemají. A útok na jejich ekonomiku povede k tomu, že jejich atomizovaná společnost, kde lidé mají myslet v první řadě na sebe a vlast není důležitá... Tam stačí přijít na mítink, dělat co se jim řekne a všechno dostanou.

A naše společnost žije na principu, že napřed je nutné myslet na vlast, a až potom na sebe, protože bez vlasti sám nepřežiješ. A ti, kteří už se přeladili na západní způsob, hned vykřikují, jaká je jim hanba být Rusem: "Já jsem polekaný patriot!" a utekli.

Takže oni to potřebují za každou cenu přestát, a když se jim to nepovede, tak se jejich západní svět zhroutí. A tady se vracíme k tomu, co řekl Putin, že ten proces už běží a zastavit ho nelze. Ani otočit zpět ho není možné. Ještě před začátkem speciální vojenské operace to bylo možné řešit diplomatickými cestami, ale teď už byl Rubikon překročen.

A Západ už jen kvůli té skutečnosti, že ta vojenská speciální operace začala, tuhle válku prohrál, prohrál! Ať už ho to bude stát cokoliv, Rusko z toho vyjde jako vítěz. Západ nevyhraje, protože byly spuštěny zcela jiné procesy, začalo budování ruského světa.

A když se ptají, v čem ten ruský svět spočívá? Chce se mi jich zeptat: "Lidi, a znáte vůbec ruské dějiny?" Vždyť ruský svět je takový, ve kterém se dobře žije všem národům, všem kulturám. Je to harmonická symbióza těchto kultur a národů. Ten, kdo se stal součástí Ruska, nezanikl, nezanikl tu ani jeden národ, ani jedna kultura a ty národy které dříve neměly písemnost, ji získaly. A je opravdu přehnané, když... Byly tu národy, které nikdy neměly vlastní státnost jako Finové, jako Kazaši a svou státnost získaly. Kazaši ještě ani nepřešli k usedlému způsobu života a nepostavili ani jediné město a získali rovnou celou státnost.

A ta otázka nestojí tak, že nyní je nutné o tu státnost je připravit, to vůbec ne. Všechno se to dělá ze zcela jiného pohledu, harmonického vzájemného soužití, života v jedné rodině národů, to je to, co nabízí Rusko.

A co navrhuje Západ? Okrádat koho se jen dá. Rusko nebudovalo kolonie a všechny národy, které se staly součástí Ruska a jejichž historický rozvoj byl zpozdilý, neměly státnost rozvinutou na dané úrovni, tak získaly všechny preference rozvinutého státu.

A co získaly koloniální národy? Jen útlak a jako například Afrika likvidaci celých národů, když ty lidi odváželi jako pracovní dobytek, zboží, aby svou prací pozvedali USA a další území britského impéria, nebo španělského impéria. Těm se dostávalo něčeho zcela jiného.

A co se děje nyní? Když přijede africký představitel, ten, no lídr Senegalu, jak se jmenuje... To není důležité, přijede jednat s Putinem a velmi dobře vidí, že Rusko je připraveno dodávat obilí, že nebrání ani dodávkám obilí z Ukrajiny. A kdo tedy hodlá v Africe vyvolat hlad? Zase Evropani! A tak samozřejmě v Africe začali mluvit o tom, že musí začít žít podle pravidel, která jim navrhují Rusové, podle pravidel ruského světa.

To se ovšem západnímu světu nelíbí a Johnson se rozčiluje: "Co se to tu děje? Odkdy má Afrika právo na vlastní názor? Aby vykládala, že v tom konfliktu je pravda na straně Ruska? My prý nemáme pravdu, my, jejich bílé panstvo, kteří jsme je všemu naučili!" A přitom jim tam nepřinesli vzdělání, kulturu ani vědu, vůbec nic, nerozvíjeli je. Všechna ta území využívali čistě jen jako surovinový přívěšek.

Nefungovalo to tam jako v Rusku, kde byl ve všech okrajích hned budován průmysl, dostávalo se jim normálního vzdělání, a aniž by se to dotýkalo jejich kulturní svébytnosti, byly tyto národy pozvedávány na tu úroveň rozvoje státu, jaká je nutná v současném světě.

A tady se dostáváme k té otázce, v jaké míře se tohle vše kryje s plány globálního prediktoru? Je nutné zmínit, že celá ta patálie na ukrajinském a evropském území je práce americké státní elity, která to potřebuje kvůli tomu, aby si zachovala své parazitování na světových zdrojích.

To dominování Američanů se budovalo dlouhou dobu a zrealizovalo se v důsledku toho, že po 2. světové válce se zformovalo jiné civilizační centrum, které nabízelo život podle ruských principů, podle principů ruského světa. A s vědomím, že Západ nemůže obstát kvůli přitažlivosti ideje ruského světa pro celý svět, tak šli do konfrontace.

Železnou oponu vystavěl Západ, už v roce 1946 o tom začali mluvit. Aby se západní státy neposouvaly směrem k Rusku, muselo to centrum koncentrace řízení a fakticky nástroj realizace globální politiky, který byl vytvořen v podobě USA, dominovat nad veškerou politikou. A právě s tímto cílem byla veškerá kádrová politika v evropských státech předána do rukou USA.

Je to velmi dobře popsáno v knize Francese Saunderse - Moderní umění jako "zbraň" CIA. Právě tehdy byly USA cíleně postaveny do situace, kdy mohly všude rozestavovat své loutky v různých státech. Napřed to šlo těžce, s velkými těžkostmi, ale postupně a obzvláště po svržení de Gaullea to šlo stále snadněji a snadněji. A poslední poryv samostatnosti Evropy, to byli Chirac, Schröder a Berlusconi, se kterými měl Putin normální vztahy. Ti totiž jednali v zájmu svých států, a tak nacházeli společný jazyk s Ruskem.

Ale to se nelíbilo globálnímu prediktoru a už vůbec ne americké státní elitě. A povšimněte si, jak se s nimi se všemi vypořádali. Všichni byli odstraněni z politiky a pošpiněni, Berlusconi i Schöder. Takže...

Teď jsem ztratil nit... Evropa musí získat vlastní identitu, aby se vymanila z té konfrontace, zatímco USA potřebují Evropu spálit v ohni této války. Americká státní elita neví, jak byla zorganizována světová válka 20. století, která proběhla ve dvou etapách jako 1. a 2. světová válka, což ve skutečnosti byla světová válka 20. století. Ona to neví.

Americká státní elita chce tento manévr zopakovat, jenže neví, jak to všechno zorganizovat. Ona se to pokouší prosadit silou díky tomu, že má dosazeny své lidi, takové jako Scholz, Macron, Baerbocková, Trussová a další. Johnson je trošku jinde, a proto jeho svržením...

A k tomu se mimochodem dostáváme. Co se děje s takovými jako Johnson a další. Johnsovi dali čas do října. USA, americká státní elita nechápe, že Pax Americana je odsouzen historicky i z hlediska zdrojů na planetě Zemi. Aby civilizace přežila, musí Pax Americana skončit.

A tak se pokouší zopakovat manévr 1. a 2. světové války, kdy oslabení Evropy i Ruska vedlo k tomu, že si USA mohly mastit kapsy na okrádání Evropy, Ruska i celého zbytku světa, že byly jediným světovým hegemonem.

Jenže tenkrát se to shodovalo s plány globálního prediktoru a nyní se to s nimi neshoduje. Tím, že se tento plán pokoušejí realizovat, ohrožují existenci celé civilizace na planetě Zemi. A aby se jí to nepovedlo a s vědomím, jak je americká státní elita silná, tak aby jí to nevyšlo, byl k ní takříkajíc jako dohlížeč dosazen Johnson, který stabilně bortil ty plány Američanů rozpoutat válku na kontinentu. Zdálo by se, že dělal vše, jak chtěli oni, na venek, ale ve skutečnosti začínají mít USA čím dál tím víc problémů. Američané a západní svět potřebovali vše vyřešit rychlým výpadem a Angličané to protahují.

A jak to vypadá ve výsledku? Ve Velké Británii je krize, ale je to zajímavá krize. Aby nějaký stát mohl bojovat, musí mít sjednocený týl a akceschopné státní řízení. Koně se za jízdy nepřepřahají. A pokud máte v řídících strukturách zmatek, tak ať už je váš hlubinný stát jakkoliv akceschopný, ten, který reálně řídí všechny státy světa, tak samotný státní subjekt se nedokáže pohnout tím či oním směrem. Řízení bude selhávat a jeho efektivita tak bude vynulována. Jak se to teď právě děje ve Velké Británii, Německu, všude.

V USA se americká státní elita semkla proti společnému nepříteli v osobě Trumpa, proti globalistům, kteří chtěli USA s menší mírou krvavosti degradovat na národní stát, ze světového hegemona z nich udělat obyčejný národní stát. Jenže to by museli začít pracovat a jim se chce dál všechny okrádat, dál všem ve světě dominovat, a tak se s nimi státní elita pustila do křížku.

A jaký je výsledek? Jen si to vezměte, Trump (asi myslel Biden) i přes všechny jeho mínusy, i když se dokonce jedná o jeho impeachmentu... Kým ho nahradit? Ukazuje se, že je jediný, kdo je více méně akceschopný a něco chápe. Ano, není nejmladší, ano, ta velká zátěž už se projevuje v tom, že se přeříkává, mluví z cesty, ale stačilo by mu zajistit jiný pracovní režim a byl by plně akceschopný. Myslí mu to zatím ještě normálně a hlavně ho není kým nahradit.

Je tam Kamala Harris a podobní. Oč jde? V USA už se rozběhla taková ta tendence, kdy to konečně někdo poví nahlas? "Co mělo za účel, vyměnit takovou profesionálku jako byla Jen Psaki za tohle?" Karine Jean-Pierre? Tady se Psaki všichni vysmívali a já jsem to neustále komentoval tak, že když se vysmívají Psaki, musí se vysmívat celé americké elitě, protože tohle je kvalita veškeré současné americké "elity".

Měla špatné znalosti, neměla dost praktických znalostí, ale určitě nebyla hloupá. Dobře si uvědomovala, že může pozitivně vypadat jen v případě, že tam s využitím současných politických tendencí místo sebe dosadí někoho, koho lidé budou vnímat jako neskutečný propadák. A tak to udělala. Tahle vyhovuje všem parametrům, je to lesba, černoška, prostě ideální kandidátka.

Že nemá znalosti, dovednosti a návyky? A že je absolutně hloupá? Ale hlavní je, že odpovídá všem politickým požadavkům. V porovnání s ní Jen Psaki vypadá inteligentně. Ale ten problém je jinde. V americké státní elitě jiné nenajdete, tam jsou všichni jako Jen Psaki, nemyslí jim to.

A proto také nemohou někoho vyzdvihnout k řízení. Ano, oni si zvykli jednat ve starém paradigmatu, kdy nějaký kongresmen vykládá: "Tenhle to dělá špatně, to já to zvládnu lépe!" Jenže teď nikdo nemůže reálně projevit své prezidentské ambice, protože si uvědomuje, že si to potom bude muset skutečně zodpovědět. Potom bude odpovědný, ne sám sobě ani národu, ale vůči těm klanům, které ho tam dosadí a ty ho roztrhají.

A proto to vypadá tak, že by se jim tím prezidentem být chtělo, ale jen za takových a takových podmínek. Jenže takto to nechodí. Takže s plynutím času se v USA hromadí čím dál více problémů, ty problémy se tam stupňují. Probíhá to stejně, jako když se hroutil SSSR. Ta metodická příručka je stejná! Když se podíváte, vidíte, že byly spuštěny úplně stejné procesy. S jediným rozdílem, u nás šlo o deficit cigaret a u nich dětské výživy.

A USA to musí vyřešit teď, protože pokud to nezvládnou, vyvolat tu válku v Evropě a na Ukrajině, která se má přenést do Ruska, tak jsou v koncích.

A v Evropě je úplně stejně neakceschopná "elita". Vybírali ji s tím, že Evropa se má zhroutit díky záplavě migrantů a na jejím prostoru, jak to řekl v roce 2012 Barack Obama, mají vzniknout nové národy s novými jazyky v nových státech. Vlastně ani ne státy, ale země. Takže podle toho se vybíraly "elity", aby tomu nedokázaly čelit, aby nedokázaly ubránit kulturní svébytnost svých států.

Pro tyto cíle je vychovali a dosadili. A proto jsou absolutně neakceschopné a mohou si jen hrát na dospěláka stejně jako Macron a myslet si, že když se budou věrně opičit, přijmou je mezi dospělé. Jenže nepřijmou a tak se jim všechno hroutí.

A u nás? Nedá se říci, že bychom si lebedili, je to tu těžké, máme problémy, ale jen my máme šanci na výhru. A jestliže vyhrajeme my, má lidstvo budoucnost. To si uvědomují všechny státy, a proto dokonce už i Afrika, ať už je jak chce koloniálně podřízena Evropě, tak nás stejně podporuje. Uvědomují si to všechny státy. Dokonce i Indonésie si dovolila určitou demarši proti západním státům a nepodlehla tomu tlaku. A čím je v porovnání s nimi Indonésie? Ničím.

Příklad, před tím Putinovým proslovem na zasedání Rady bezpečnosti OSN přes videokonferenci vystupoval Zelenskij. Jednalo se o porušení řádu, o porušení všeho. A kdo to rozhodl? Albánie. Suverénní stát. Skutečně?

Myslíte si, že v ringu, kde se utká bulteriér s jezevčíkem, bude mít jezevčík stejnou šanci na vítězství jako bulteriér? Ale se státy je to přece úplně stejné. USA vzaly Albánii pod krkem, pořádně ji zmáčkly a ta hned přijala suverénní rozhodnutí, že tam musí Zelenskij vystoupit, na té Radě bezpečnosti OSN.

Nebo třeba teriér v podobě Bulharska? Že ten navýsost suverénní stát může čelit USA? USA ho chytily pod krkem, pořádně zmáčkly a Bulharsko hned vykázalo 70 našich diplomatů. Tyto státy nejsou suverénní. Oni to vlastně ani nejsou státy.

My jsme pro tento manévr, aby bylo vidět, co se děje, předem vydali knihu, třídílnou: Válka, Stát a Bolševismus. Tam je to všechno popsáno. Proč se různé ty Senegaly a Indonésie začínají ozývat, a proč se orientují právě na Rusko. A proč právě nyní začaly takové manévry? Vždyť celý Západ se soustředil proti Rusku, všichni jsou podněcováni proti Rusku...

Mimochodem, nějak se jim nepovedlo demonstrovat mezinárodní jednotu ministrů zahraničí proti Rusku na G20. Nepovedlo se jim to. A proč se jim to nepovedlo? Protože zeslábli. Zatímco dříve měly USA 23 útočných skupin na bázi letadlových lodí, jedenáct plnohodnotných s velkými letadlovými loděmi a 12 sestavených z menších letadlových lodí, tedy přesněji šlo o výsadkové útočné skupiny. S těmi když připluly k nějaké té banánové republice, tak to hned všechny otázky vyřešilo. A proč by tam měly hnát velkou letadlovou loď, když na to stačila výsadková útočná skupina?

A nyní mají problémy. Zatímco dříve mohli až 9 těch útočných skupin na bázi velké letadlové lodi z jedenácti vyslat na moře, tak nyní jsou to maximálně 3-4, to je maximum, co si USA mohou dovolit. A co další vojenské útočné skupiny? To je vůbec otázka.

Takže ten silový tlak slábne, na váze nabývají politické manévry a státy začínají přemýšlet o tom, v jakém světě, v jakém modelu globalizace by si přály žít. A vybírají si ho, ty principy ruského světa.

Takže jak řekl Putin, tento proces není možné zastavit. A je třeba pamatovat na to, že ve válce, kterou nevedeme s Ukrajinou, ale NA Ukrajině proti kolektivnímu Západu, nevedeme válku s Ukrajinou a Ukrajinci, my vedeme válku s banderovskou pakáží, se slouhy toho kolektivního Západu a se samotným kolektivním Západem.

Že nyní se ve válce na Ukrajině završuje Velká vlastenecká válka, která nemohla být úplně završena tenkrát ve čtyřicátých letech, v roce 1945. Nyní se dodělává to, co nebylo doděláno tenkrát v poválečné době, a bojuje proti tomu, co trockisté typu Chruščova vypěstovali, proti té banderovštině. A nešlo o žádnou pasionárnost, na to, aby tam tu banderovštinu vypěstovali, bylo vynaloženo obrovské úsilí celého státu.

A když někdo argumentuje tím, že už to dávno žádní Rusové nejsou, tak příště se to začne vykládat o Moskvanech a takto rozdáme celé své území? Nebo budeme bojovat za svou kulturní identitu? Zosobněnou Rusíny, Malorusy, Bělorusy, Rusy, Sibiřany... My všichni jsme ruští lidé, všichni jsme ruští lidé!

Svoji ruskou identitu si musíme zachovávat a nesmíme dovolit žádné pakáži, aby z ruských lidí vyráběla ne-lidi, benderovce. Takže pamatujme na to, že naše věc je spravedlivá a nepřítel bude poražen. Vítězství bude naše. Armáda své vítězství na bojišti vybojuje a naším úkolem je zajistit pevný týl a normální státní řízení, aby se těm, co se necítí být Rusy, nepovedlo opět zradit náš stát, jako tomu bylo v roce 1991, nebo v březnu roku 1917.

A vítězství ruských zbraní vždy byla vybojována pod rudou ruskou vlajkou! A pod trikolórou vždy bojovali vlasovci, vlastizrádci. Tato vlajka nikdy nepřinášela ruskému národu štěstí a také nikdy fakticky nebyla státní vlajkou, kromě těch posledních třiceti let. Tehdy vlasovci, nadšení tím, že vztyčují Hitlerovu vlajku, rozvrátili Sovětský svaz, a odsoudili nás k tomu, co Naina Jelcinová nazvala svatými devadesátými léty. Pro ně to bylo štěstím, když mohli likvidovat ruský národ a my si to musíme pamatovat.

A musíme pamatovat také na to, že zatímco v obyčejné válce vítězí ten, kdo má lepší pušku a lépe s ní umí zacházet, obrazně řečeno, kdo má lepší zbraně, tak v informační válce vítězí ten, kdo má lepší a silnější informace, kdo s nimi lépe umí pracovat.

A abychom byli vlastenci a nevystupovali (hloupě) proti Minským dohodám, to je opět obrazně

uvedeno jako příklad toho, jak bývá pomocí dobrých úmyslů dlážděna cesta do pekla, musíme vědět, jak se vede tato studená, informační válka, jak je realizováno řízení složitých sociálních supersystémů. A tyto znalosti najdete jen v jednom zdroji, v pracích vnitřního prediktoru SSSR. Studujte je, stávejte se konceptuálně mocnými, braňte zájmy své i své rodiny. Přeji vám mírové nebe nad hlavou a štěstí.

Do příštích setkání.


An error has occurred. This application may no longer respond until reloaded. Reload 🗙