Probíhá připojení k serveru. Prosím, počkejte.

Nedaří se obnovit spojení se serverem. Načtěte stránku znovu k obnovení spojení. Načíst stránku znovu lze i stiskem klávesy F5.

Nepodařilo se obnovit spojení se serverem. Načtěte stránku znovu k obnovení spojení. Načíst stránku znovu lze i stiskem klávesy F5.

Otázka - Odpověď z 24.4.2023

Datum: 24.4.2023 | Autor: Pjakin Valerij Viktorovič | Značky: Otázka - Odpověď | Jazyky: Český

Dobrý den Valeriji Viktoroviči.

Dobrý den.

Zdravím naše vážené diváky, posluchače a kolegy ve studiu. Dnes je 24.04.2023. A dnešní pořad také zahájíme oznámením.

Ano, máme velmi příznivou zprávu, nakonec se nám povedlo vydat druhé vydání knihy Státní symboly a státní suverenita. Konečně je v prodeji a dostupná. Samozřejmě by bylo lepší, kdyby šla do tisku dříve, aby se ke čtenářům dostala rychleji, ale řada vážných okolností nám to neumožnila. A tyto okolnosti přímo souvisí s důležitostí státních symbolů ve státním řízení, zcela přímo. O čem vypovídá ta kniha, která už vyšla ve druhém vydání? Že stejně jako je v armádě hierarchie vojenských velitelů, vojáků, znázorněna výložkami, tak stejně tak v případě států se tato hierarchie odráží na jejich státních symbolech, na vlajkách, a stejně tak se odráží na jejich erbech.

Ale tam to není tak konkrétní, je to více skryté, není to tak názorné jako na těch vlajkách. Ovšem pokoušet se systém výložek přesně aplikovat na vlajky, to není ten správný přístup. Ta analogie spočívá jen v tom, že tu je hierarchie, která je určitým způsobem znázorněna. Vojenská hierarchie se odráží na systému výložek, přičemž každý stát má svůj vlastní systém výložek. Zatímco hierarchie států, hierarchie světových států se odráží v systému vlajek. Jedná se o jednotný systém, který začal být celkově formován v 17. století. To právě o tom pojednává ta kniha. Lidé po nás chtějí, abychom jim doporučili literaturu k tomuto tématu. Ale ono fakticky není co doporučit. Tohle je jediná kniha, kde jsou přímo odhaleny mechanismy vztahů mezi státní symbolikou a postavením státu ve světě.

Abychom tuto knihu mohli napsat, museli jsme přečíst obrovské množství specializované literatury z oblasti vexilogie a heraldiky. Prostudovat si to, přičemž z hlediska Dostatečně všeobecné teorie řízení, abychom odhalili rozdíly mezi různými školami a našli ten jednotný systém, abychom našli ten společný jmenovatel. Ale to hlavní, také velmi mnoho historické literatury, která napovídá, jaké jsou souvislosti mezi vlajkou a dějinami daného státu. A já připomenu, že aby vyměnili brazilskou vlajku, neboť Brazílie měla být analogickým centrem koncentrace řízení jako USA, a proto měla vlajku v 19. století podobnou vlajce USA. Tak na to, aby tuto vlajku vyměnili, jim stačili čtyři dny. Aby se Rusko vzdalo své suverénní vlajky, té rudé, pod kterou vždy vyhrávalo a stalo se Ruskem, byly zapotřebí čtyři století, aby nám vnutili tu bílo-modro-červenou trikolóru. Když ve válce obsadíte nějakou pevnost nebo výškový bod, tak vždy nad danou pevností vyvěsíte vlajku svého státu. Příkladem toho je vlajka Vítězství vztyčená nad Reichstagem. Byla to vlajka konkrétní divize, ze které se stala vlajka Vítězství. Tato funkční vlajka však obsahuje i všechnu podstatnou státní symboliku.

Ano, ten efekt je snížen, nicméně je to tak. Je tam vše potřebné, aby bylo jasné, o jaký jde stát a ideologii, a že Rusko je suverénní stát. A zdálo by se, že když trikolóra nikdy v dějinách nebyla státní vlajkou Ruska, tak by se jí nikdy už po té rudé neměla stát. Jenže v důsledku státního převratu provedeného v roce 1991, byla právě trikolóra schválena jako státní vlajka, přičemž ji schvalovali členové Komunistické strany Sovětského svazu, poslanci Nejvyššího sovětu RSFSR, kteří velmi dobře věděli, že tato vlajka nikdy nebyla ruská, a že pod ní bojovali vlasovci. Že se jedná o vlajku přisouzenou nám Hitlerem!!! A přesto s velkým potěšením zvolili právě tuto vlajku za státní! Byl to akt vlastizrady! A náš stát rozložili, odsoudili ho k nuzáckému životu, proměnili ho v kolonii, což právě vyjadřuje ta bílo-modro-červená trikolóra. Takto jsme přišli o suverenitu. A podívejte se, s jakou maniakální úporností se ti vlasovci, kteří se pevně usadili ve státě, v jeho řízení, drží té bílo-modro-červené trikolóry. A svou ideologii se ani nesnaží skrývat! Vůbec se nesnaží skrýt svou ideologii. Jen jedna taková malá nápověda, která… Rusko, SSSR je absolutním lídrem, a to od samotného počátku v osvojení vesmíru. Ani jedna země, ani jeden stát na světě nedosáhl takových úspěchů jako Rusko.

Celý americký vesmír se posledních třicet let drží jen na té sovětské kosmonautice, na našich motorech. Všechny sovětské motory, které byly připraveny pro program osvojování Měsíce a další programy, to všechno získali Američané. A na tomto základě rozvíjeli své vesmírné odvětví. Všechny ty programy Elona Muska jsou jen pískem v očích a reklamní kampaní, jak to dokázal ten poslední start jeho Starshipu, při kterém zcela zničili startovací pilíř. Můžete si myslet, co chcete o tom, že režisér a herečka si zaletěli na Mezinárodní kosmickou stanici, kde natočili nějaký materiál pro film. Faktem však zůstává to, že jsme to opět byli my, kdo si něco takového mohl dovolit. Točit film na Zemi i ve vesmíru, a to v reálu. Nešlo o žádnou počítačovou grafiku a tak podobně. To my jsme to udělali. Dnem triumfu ruské kosmonautiky je 12. duben 1961, Gagarinův let do vesmíru. V den tohoto výročí, 12. dubna 2023, měla být premiéra filmu Výzva. Jak říkám, můžete si o tom myslet cokoliv, ale podstatou zůstává, že my jsme si to dovolit mohli, my jsme to udělali a předvedli tak své líderství.

Takže jsme jasným lídrem. A ten datum byl vynikající, 12. dubna. A co udělalo vedení prvního kanálu? Přeneslo premiéru toho filmu na 20. dubna!!! 20. dubna, to je den, kdy se narodil Hitler. To je přímý odkaz na to… Co se nám tím snaží říci? "Jaká vaše sovětská kosmonautika? Všechno jste to obšlehli od Hitlera. Ten chtěl už v roce 1943 vyslat kosmonauta do vesmíru. Vy jen jdete v jeho stopách." Nu dobrá, tak jsme tedy vše obšlehli od Hitlera. I když z vesmírného programu, raketového programu Třetí říše se nám nedostalo prakticky vůbec nic, prostě nic, jen pár drobečků. A všechny závody, funkční exempláře, dokumentaci, a to včetně vývojářů! Všechno si to k sobě odvezli Američané. A dokud měli tyto trofejní Němce, tak měli vesmírné odvětví, a skutečně byli schopni nějakých samostatných kroků v této oblasti. Jakmile jim však ti trofejní Němci došli, potřebovali pomoc Sovětského svazu. Jak je to v naší knize Stát. To je z té trojdílné práce Válka, Stát a Bolševismus.

Tam v tom prvním díle dost podrobně porovnáváme vesmírné programy USA a SSSR. Sovětský svaz dělal všechno pro to, aby USA vydržely do té chvíle, kdy vnitřní nepřátelé SSSR rozloží. Jinak by se totiž USA zhroutily. Nu dobrá, to je teď vedlejší. Tady máte konkrétní film. Ta premiéra měla být dvanáctého a přenesli ji na dvacátého. "Nu, to jsme prostě vybrali náhodně a ty důvody byly jiné…" Samozřejmě, že tohle budou říkat. Ale hlavní je znovu ukázat a posílit ten mýtus, absolutní mýtus, že za nic nestojíme a využili jsme jen vývoj Třetí říše. A zřejmě to využíváme doposud podle názoru vlasovců, kteří tohle všechno tvrdí. A další konkrétní událost, která má zcela přímý vztah k symbolice, tedy k tématice té knihy Státní symboly a státní suverenita. 20. dubna zpěvák Shaman vydal další klip pod názvem My. Kde zpívá: "Vlajka stoupá výš." A jaká vlajka? On tam tak hrdě nosí tu vlasovskou bílo-modro-červenou pásku.

To je zcela konkrétní odkaz těch, kteří ho řídí, na to, že Rusko bylo surovinovým přívěškem Západu třicet let a bude jím dál! Že oni nic jiného nepřipustí: "Vy si můžete zpívat, že nežijete na kolenou a tak dále, ale máte tam tu vlasovskou vlajku!" Dovolí vám, abyste nepadali na kolena, budete-li věrně sloužit svému páníčkovi. Když budete mít ten vlasovský hadr dál jako státní vlajku. To je přímý poukaz, nic jiného to není. Mohli ten klip vydat 19. dubna, nebo 21. dubna, ale vyšel právě 20. dubna. A já se ptám, kde se vzala ta bílo-modro-červená trikolóra? Nu, je jasné, že ten kluk o tom neví vůbec nic. Je jasné, že ho řídí moudří strýčkové. A to znamená, že tito strýčkové jsou zcela naměkko, vyvolává u nich úctu právě to datum 20. dubna! Den Hitlerových narozenin! Když všechno načasovávají právě k tomuto datu. Premiéru filmu přenesli a vydali ten vlastenecký klip, kde prostě musela být trikolóra, právě 20. dubna, protože to Hitler nám přisoudil tu trikolóru. A protože to podle nich je hitlerovský kosmický raketový program, který byl realizován v SSSR. Tu trikolóru nám jako kolonii skutečně přisoudil Hitler, ale raketový kosmický program, ten je s prominutím náš vlastní. Ten je celý náš!

Je jasné, že jsme dokázali využít i některé jejich znalosti, ale veškerý ten vývoj je náš vlastní. Reálně je to vidět na tom rozdílu v kosmických raketových programech USA a Ruska. Jak se to rozvíjelo tam… A já opakuji, že všechnu dokumentaci, všechny vývojáře, hotové exempláře… Dokonce i technika byla odvezena do USA, obráběcí stroje. Takže 20. dubna Shaman zpíval o vlajce hrdě stoupající výš. Ten klip vyšel 20. dubna, v den Hitlerových narozenin, a to s trikolórou!!! Připravuje se vojenská přehlídka Vítězství a prezidentova tiskového mluvčího Peskova se zeptali, zda se bude zakrývat symbol Vítězství, SYMBOL VÍTĚZSTVÍ, Leninovo mauzoleum, protože to je symbolem vítězství! První vojenská přehlídka k Vítězství 7. listopadu roku 1941 se konala před mauzoleem. Při druhé přehlídce v roce 1945 byly k jeho podstavci odhozeny vybojované nepřátelské bojové zástavy. Dvě přehlídky Vítězství, dvě! Je to symbol našeho Vítězství, který nesmíme z našich dějin vyškrtávat, nesmíme ho zakrývat!

To uděláte jen v tom případě, kdy se za to vítězství stydíte a toužili jste po tom, aby vyhrála Třetí říše. A co odpověděl Peskov? My máme překližky dost, abychom ho zase zakryli. Tento bělogvardějec už nejednou předváděl svou zuřivou, jednoduše zuřivou nenávist k Rusku a Rusům a svou podřízenou úctu k Hitlerovi a jeho symbolu. Chápete to? To je vypovídající, tyto tři události. Takto ukazují, že vítězství Ruska nebylo jejich vítězstvím: "Naším vítězstvím se stalo to, že jsme nakonec dokázali nad Ruskem vztyčit vlajku přisouzenou mu Hitlerem! Pokořili jsme Rusko a udělali z něj surovinový přívěšek Západu." Třicet let už Rusko není suverénní. "Jak to? Vždyť jsme suverénní…?" Skutečně? A dokážeme se vypořádat s naším finančně-ekonomickým blokem? Vždyť oni zcela nepokrytě záškodničí, zcela otevřeně. Dusí ekonomiku úrokovými sazbami, přetahují sem inflaci, dodávají zadarmo naše zdroje díky tomu kurzu dolaru. A to by rádi ten kurz zvedli přinejmenším na 200 rublů za dolar, jak to řekl Biden, za jeden dolar.

Přece vidíme všude tu zradu. Vidíme, jak se drží zuby nehty. Jakmile rozložili SSSR, okamžitě pozvedli svou symboliku, okamžitě! Takže až se ta jejich bílo-modro-červená trikolóra zhroutí a nad Ruskem, nad volným a svobodným Ruskem zavlaje rudá vlajka označující suverenitu Ruska, bude to pro ně dnem smutku. Oni pokaždé oslavovali 22. červen! Pro ně je devátý květen totiž porážkou. A jakou se teď vydali cestou? "Ty ruský dobytku chceš svou vlajku Vítězství? Tak tady ji máš a bojuj pod ní. Ale státní zřízení bude koloniální, Rusko zůstane v postavení surovinového přívěšku Západu, pod trikolórou!" Ta trikolóra je úplně všude! A mnozí patrioti u nás jim na to naletěli. Naletěli jim na to, když jim dovolili používat vlajku Vítězství. Jako takovou almužničku! "Ale musíte se vzdát své suverenity a nepoužívat vlajku Sovětského svazu." A právě tyto vlajky jsou potřebné na frontě! Právě tyto vlajky! Ano, vlajka Vítězství také.

Ale to nejdůležitější je, za jaké Rusko tam bojují? Za surovinový přívěšek Západu? Za jeho koloniální postavení? Nebo tam bojují za suverénní Rusko? A oni říkají: "Ano, vy tam můžete prolévat svou krev, prokazovat hrdinství a tak dále. Myslíte, že bojujete za suverénní Rusko? A zatím nad státem vlaje trikolóra, pod kterou budete žít i vy." A to znamená jen jedno, koloniální postavení Ruska a jeho odsouzení k tomu být surovinovým přívěškem Západu. To je to, zač oni bojují. Chtěli jsme, aby ta kniha vyšla dříve, ale nevyšlo to. Nicméně jsme stihli, aby vyšla do 9. května! Ještě máte týden, dva týdny do 9. května, kdy máte možnost si tu knihu přečíst. Navíc je aktuální pdf verze knihy na webu, zcela bezplatně! Na webu https://vp-sssr.ru/, odkud ji můžete zcela bezplatně stahovat a číst si ji. Takže studujte tu knihu, která je velice důležitá k tomu, abyste pochopili, co teď probíhá ve světě. Nejen v Rusku, ale v celém světě! Ve světě probíhají velice závažné posuny.

A vědět, jak se symbolika váže na státní suverenitu, jak se státní symbolika váže ke státní suverenitě, je prostě nezbytné, to je danost. Jinak si dál budou řídit podle svého. A každý symbol na sebe váže významy. A na základě těchto významů se potom buduje státní politika, vnitřní a vnější státní politika, stejně jako globální politika globálních subjektů řízení. Čtěte tuto knihu, čtěte ji. Osvojujte si ty znalosti. Opakuji, že abychom napsali tuto knihu, museli jsme se prokousat ohromným množstvím informací, prostě ohromným!


Všechny odkazy najdete na našich sociálních sítích a konkrétně na Telegramu. Teď už přejdeme k otázkám. Vy jste řekl, že ve světě dochází k závažným posunům a k jednomu takovému informačnímu výbuchu došlo minulý týden. Když ve vysílání francouzské televize čínský velvyslanec ve Francii Lu Ša-Jie prohlásil, že bývalé republiky SSSR, které se staly samostatnými státy, ve skutečnosti… Nu, to už převypravuji tak, jak jsme to komentovali na našem kanálu na Telegramu. Ve skutečnosti nejsou státy, protože jejichž státní status nebyl nijak legitimován na globální politické úrovni. Napřed si toho prohlášení nepovšimli, ale uplynul víkend a…

Stalo se to v pátek večer.

Fakticky odevšad zazněly ohlasy, stačí zadat "čínský velvyslanec ve Francii" a vyběhne vám hromada takových zpráv. Například diplomaty, a jmenovitě z pobaltských "vymirátů", toto prohlášení velmi rozhořčilo a požadují jeho dementování. A jak jsme se dozvěděli přímo dnes, tak oficiální představitelka ministerstva zahraničí ČLR na dnešním brífinku nekomentovala samu tu zprávu ani to, že text toho výroku zmizel z oficiálních sociálních sítí Číny. Co se to Valeriji Viktoroviči stalo?

Stali jsme se svědky bojového střetu na globální úrovni řízení, na té všezahrnující, celosvětové. A mimochodem, mluvili jsme o knize. To přímo souvisí s tím, co je vyloženo v té knize Státní symboly a státní suverenita. Co řekl po paměti Lu Ša-jie, čínský velvyslanec ve Francii? Řekl, že žádná země, žádný stát, který vznikl v postsovětském prostoru, nemá… Jak bych to řekl? Nu zkrátka, nebyly legitimizovány jako státy na globální aréně. A okamžitě se ozvali z Pobaltí: "Jak to? Jak to že ne? My jsme svůj stát založili v roce 1918, potom nás 50 let okupovali, a pak jsme ho v roce 1991 obnovili. Jsme absolutně legitimním státem." Ne, tak to vůbec není! Je stát a stát. A opět musíme odkázat jen na naše zdroje, protože nikdo jiný tomu nevěnoval… Tedy možná tomu tu pozornost i věnovali, jenže je to takové tajemství...

Ta státní symbolika, co je to stát a způsoby vedení války, stejně jako východisko z tohoto kataklyzmatu pro Rusko i celý svět, kterým je bolševismus... To všechno jsou zakázaná témata, o kterých nelze mluvit. Takže jsme něco jako objevitelé a sepisujeme základní abecedu. Ukazujeme to, co reálně existuje. Ten svět jakoby odrážíme v normálním, nepokřiveném zrcadle. Ukazujeme, že ne každý stát je skutečným státem, že mnohé státy jsou projektově zkonstruovanými státy. V příloze Sputnik zveřejnil, že tyto státy jsou prázdným místem. A to je správné a přesné vyjádření toho, jak tyto zformované státy existují v současném světě. A to nehledě na to, že mají své vlády, prezidenty, parlamenty i vše ostatní. To nejdůležitější, nač poukázal ten čínský velvyslanec ve vztahu k těmto státům, je to, že mezinárodní přístup k těmto státům, zdánlivým státům, je ten, že se toho prázdného místa vždy zmocní nějaký státní subjekt řízení. Takže žádný stát, který uzavírá s těmito zdánlivými státy na postsovětském prostoru nějaké smlouvy, je neuzavírá jako se státy. Uzavírají tyto smlouvy jako s jakýmisi kmeny, jako když USA uzavíraly smlouvy s kmeny (indiánů) na území, které si potom přivlastnily.

Všechny státy, které se tak či onak vyprofilovaly, přestože i samy USA jsou projektově zkonstruovaným státem, tak uzavírají s těmito zdánlivými státy smlouvy, které nepředpokládají… Jak že to řekl? …efektivní statut suverenity daných států. To je prostě vyloučeno. Jedná se čistě o území určené k osvojení. A za tato území na vnější politické aréně bojují subjekty globální politiky a mezinárodní politiky, za jejich osvojení, jak to můžeme pozorovat v případě jakéhokoliv státu v postsovětském prostoru. Jak tam pronikají státy, které se v té či oné míře samy ve stát vyprofilovaly, a snaží se na úkor daného státu a kontroly nad ním vyřešit své problémy a přičlenit jeho území k tomu svému. Státní symboly, jen se podívejte, všechny tyto republiky, když byly založeny… Není důležité jak, jako ty tři pobaltské "vymiráty", nikdo z nich nemá vlajku subjektu. Jednoduše nemají. Jsou to jen držitelé území, nebo mají koloniální postavení. Nic víc! Neexistují jako státní subjekt. Je tam jen státnost na určitém území, která je podřízena vnější kontrole řídícího centra. Řekl to zcela přímo. A to už stojí za to. On tak odhalil tu nejskrytější podstatu globálního řízení. A co na to naše média?

"Páni, on uznal, že Krym je ruský!" Oni v tom uviděli jakousi drobnost a globálně, ten princip globálního řízení, princip světového řádu, který jak opakuji, je navenek znázorněn státními vlajkami… Podle státní vlajky se dá okamžitě určit, co je to za stát a jak je s ním potřebné vést dialog. To si velmi dobře uvědomují na globální úrovni. A ten čínský velvyslanec to vyjádřil, že je nikdo za státy nepovažoval a považovat nebude, že se jedná o prázdné místo, že se jedná o takovou výkrmnu, o území určené k osvojení tím či oním státním nebo nadnárodním subjektem. Tohle on řekl. A proto je také pochopitelné, co po tom následovalo, a proč to vyvolalo takovou hysterii. Jen si to vezměte, přece se měl rozčílit také Kazachstán… Ale Kazachstán už je… Brzy má podepisovat bezvízový režim a volný pohyb s Čínou. To znamená, že už ho Čína pohlcuje, už to probíhá…

Přestože se Kazachstán samozřejmě stále snaží vyšvihnout jako lokaj Západu. Kde mají kyrilici, jazyk vytvořený speciálně pro ně? "Ne, my se odříkáme svých dějin, jen abychom mohli západnímu páníčkovi lízat zadek. Proto přejdeme na latinku. Vlastní dějiny jsou nám ukradené, i když jsme tehdy poprvé za celé dějiny získali vlastní státnost. Vlastně ne, to my jsme přece ti Velkokazaši, kteří všem přinesli jejich dějiny…" Nu, Velkoukrové vykopali Černé moře a Velkokazaši asi vykopali zase to Kaspické. A ta událost… Proč ten rozhovor smazali? Proč se vědomí o něm snaží ze všech sil utlumit? Nu, na jedné straně se snaží ho smést ze stolu, ale různí hlupáci jako americká státní "elita" a tři pobaltští ratlíci, kteří se rozštěkali na její pokyn, a sami o sobě neznamenají vůbec nic… Vždyť brzy v Estonsku nezbydou žádní Estonci, v Lotyšsku nezbydou žádní Lotyši a v Litvě žádní Litevci. Ale to je přece cílem té jejich prý státní politiky, kterou uplatňují celou tu postsovětskou dobu. V sovětské době, kdy prý byli okupovaní, se rozvíjeli, obyvatelstvo se rozrůstalo, měli se dobře, a jakmile se "osvobodili", začal prudký úbytek a vymírání obyvatelstva.

Brzy tam zbydou jen zeměpisné názvy. "Estonsko? Ano, kdysi tu žili Estové, Estonci." "Lotyšsko? Nu ano, kdysi tu žili Lotyši." A takto je to tam všude. A za to oni tak bojují, to za to tak bojují, protože jako stát jsou nezpůsobilí. Ani jedna republika, která se zformovala v postsovětském prostoru, není skutečným státem. A právě na tuto skutečnost, na tuto důležitou skutečnost, poukázal čínský velvyslanec. A teď je otázkou, zda se podřekl, nebo něco špatně zformuloval. Či zda to bylo účelové. A tato věc je velice důležitá. Ono jde o to, že jak si určitě vzpomínáte, byl 5. dubna v New York Times zveřejněn rozhovor jiného čínského velvyslance, vedoucího čínské mise při EU Fu Conga, který řekl, že ta slova o bezmezné družbě s Ruskem, která pronesl předseda Si Ťin-pching, byla jen takovou vzletnou frází, že ta slova nic neznamenala, že se to jen tak říká. Ano, že se jedná o nic neznamenající prázdnou hru slov, ale to se zcela rozchází s tím, co řekl Si Ťin-pching. A to vyvolává otázku, proč to řekl. Řekl to proto, že si to nepromyslel?

To sotva. V takových záležitostech… Mám na mysli Fu Conga. Takže on to řekl, aby vyjádřil určitý postoj určitých politických "elit" v Číně. A když jsme měli téma Číny, tak jsme neustále mluvili o tom, že Čína se k nám chová jako k zlaté rybce, která by měla být jejím poskokem a plnit všechny její příkazy. Protože Čína se bez Ruska nedokáže stát centrem koncentrace řízení, ale Rusko bere jen jako nástroj, jako k území, které si osvojuje. My přece také máme koloniální vlajku! My jsme přece také surovinovým přívěškem. A tento postoj v Číně, tento protiruský postoj se opírá o velice slušnou dějinnou základnu. Je to tak, že v letech kulturní revoluce v Číně byli fyzicky vyhlazeni všichni lidé, kteří byli v sebemenší míře ochotni ke vzájemně výhodné spolupráci s Ruskem. V čínské politické "elitě" v té době převážila děsivá rusofobie, bylo to tam jako teď na Ukrajině… Cokoliv, jen aby to nebylo s Ruskem, vše jen proti Rusku, bojovat proti němu do posledního Číňana a tak dále…

To právě tehdy se to všechno projevilo. Jen si vzpomeňte na bitvu o Damanskij. Ano ten incident potlačili velmi efektivně, ale udělali to naši vojáci a politické vedení se vylekalo. Vylekalo se! A nedokázalo využít to vojenské vítězství našich vojáků. A vojáci tak fakticky jednali v rozporu s politickými postoji. Tam už byli připraveni zaprodat stát. Takže v Číně teď ve vztahu k Rusku dominuje postoj, který nepředpokládá rovnoprávné vztahy s Ruskem. Jsou výlučně takové, že Rusko, stejně jako se teď podřizuje USA a podporuje je svými zdroji i intelektuálním potenciálem, tak se jen přeorientuje a bude takto vydržovat Čínu. Takže Číňané tu dedolarizaci chápou tak, že Rusko má přejít z dolaru na jüan. A my tu máme část "elit", které si myslí to samé a nepředpokládají, že by Rusko mohlo být suverénní. A skutečně dávají najevo: "Podřizovali jsme se USA, tak se v tom přeorientujeme na Čínu. A co je na tom?

Rusko můžeme nasekat na kousky a bude. Budou tu státečky bez suverenity." Vždyť Dmitrij Anatoljevič Medvěděv už se postaral o to, aby každý subjekt federace měl svou vládu a své ministry. Tu reformu přece provedl jako přípravu na budoucí rozčlenění Ruska, ruský prezident, p-rezident Spojených států v Rusku Dmitrij Anatoljevič Medvěděv. Kterého teď vynášejí jako vlastence! To určitě! Ten stále sní o rozdělení Ukrajiny, aby jí část přenechal Západu. To je takový jeho "vlastenecký" postoj! Takže my nevíme, zda se ten čínský velvyslanec prořekl nebo ne. Lu Ša-Jie, ten čínský velvyslanec ve Francii, Lu Ša-Jie. To nevíme. Ale jestliže se nepodřekl, jestliže je to vyjádření postoje, jaký dal najevo čínský předseda Si Ťin-pching a čínský ministr obrany svou návštěvou Ruska právě tento týden, jestliže vyjádřil tento postoj, tak to znamená, že v čínském nejvyšším vojensko-politickém vedení už posílily ty síly, které jsou připraveny, výslovně připraveny ke vzájemně výhodné spolupráci s Ruskem místo konfrontace s ním a jeho potlačování.

A ta skutečnost, že to vymazali, zase znamená jen jedno, že je to nutné utlumit, aby si lidé nepovšimli globálního smyslu těch slov. "Ano, jen diskutujte o Krymu, klidně o tom diskutujte. A ať ty tři pobaltské "vymiráty" vykládají o své legitimitě. Ať to všechno pěkně překryjí. Hlavně aby nevyplula ta podstata." A ta podstata spočívá v tom, že záleží, na jakých konceptuálních základech bude to přeformátování světa probíhat. A my už víme, nejednou jsme o tom mluvili, že Čína navrhla dvanáct bodů k urovnání konfliktu na Ukrajině, které nepředpokládají ruskou suverenitu. No a tento týden se Lula da Silva vyjádřil, že také má určitý plán na mírová jednání Ukrajiny s Ruskem. Co má na mysli? Že je nutné si rychle sednout za vyjednávací stůl, dokud Rusko nedosáhlo svých cílů. A co je to za cíle? Problém je v tom, že bude-li vyřešena otázka té banderovské líhně na území Ruska, tj. na Ukrajině proti Rusku… Vždyť se jedná o tisíciletý projekt proti Rusku, to formování ukrajinství. ...stane se otázka obnovy územní celistvosti Ruska jen otázkou času.

A Západ nechce, aby Rusko bylo suverénním státem, oni potřebují, aby Rusko zůstávalo slabé, protože jinak ho nebudou moci ovládat, nebudou mu moci nic nařizovat. Stane se z něj velký státní globální subjekt řízení. Takže na jednu stranu je Tchaj-wan uznáván za nedílnou součást Číny, ale Ukrajina nebo nějaká jiná republika, to je "samostatný" stát a basta. A o čem mluvil Lu Ša-Jie? "My nejsme proti obnovení územní celistvosti Ruska a vycházíme přitom z toho, že všechny bývalé sovětské republiky jsou stejně jako dřív ruským územím. A není důležité, jaké je tam teď vedení. Na Tchaj-wanu přece také mají "vlastní" vedení a přesto je to pro nás území jednotné Číny." Tohle on řekl. A u nás to ani jeden polithňup nerozpoznal, jednoduše jim to nedošlo, neuslyšeli to, prý: "Oj, on uznal Krym!" A řečeno toho přece bylo daleko více. Za jakých podmínek je Čína připravena spolupracovat. Takže vyjádřil postoj přinejmenším jedné ze stávajících klanově-korporativních struktur. Přece jsme viděli Si Ťin-pchinga, ten se k moci nedostal jen tak! Takže za ním někdo stojí!

A to je jejich postoj: "Jestliže Rusko uznává územní celistvost Číny, musíme i my uznávat územní celistvost Ruska." A musíme tím spíš ukázat, že všechny smlouvy uzavírané s těmito rádoby státy, jsou právně nicotné a nepředpokládají, že tyto státy jsou státními subjekty v globální politice a dokonce ani v té mezinárodní. Nejsou takové, nejsou suverénními státy. On to přece řekl zcela přímo. A Lula da Silva odpovídá: "Ne, ne, ne. Vždyť se tak nedokážeme stát centrem koncentrace řízení, bude-li Rusko silné. Takto si sílu BRICS podělíme mezi Čínu a Brazílii, ale jen s podmínkou, že si Rusko neobnoví svou územní celistvost." Je nutné zachovat rozdrobenost Ruska, aby nedokázalo vyčistit tu banderovskou, protiruskou líheň na Ukrajině, aby se stejně jako dřív skládalo ze státečků bez suverenity, jako například z Běloruska a dalších. Jejich ministr zahraničí jezdí po celém světě a vyvolává jako na tržišti: "Kdo by chtěl co z Ruska? Berte, co vám nabízím…" Cožpak to byl jeho nápad? To "baťka" ho vyslal. Ta jeho bohato-vektorovost se projevuje v plné síle. Ten nemá zájem, aby Rusko bylo jednotné.

On si potřebuje zachovat ten svůj stateček, a co bude s ruským národem je "baťkovi" vřele ukradené, úplně ukradené: "Jaké dějiny?" Jen aby si zachoval ten svůj stateček. Takže budoucnost ukáže, zda se ten čínský velvyslanec ve Francii Lu Ša-Jie jen přeřekl, nebo tak vyjádřil postoj jedné z klanově-korporativních skupin. A zatím ta státní politika Číny spočívá v tom, že si pospíšili nejen odstranit ten rozhovor ze svého oficiálního webu, což byla mimochodem velká hloupost, ale byl to jejich politický krok, byl to politický krok, který ukazuje: "My jsme s Ruskem v konfrontaci, jsme proti němu a chceme budovat svět na úkor Ruska." Odstranění toho rozhovoru znamená přesně toto. A bylo to potvrzeno i oficiálním prohlášením: "My ctíme suverenitu a nezávislosti všech postsovětských států, zformovaných na území bývalého velkého Ruska, tedy přesněji bývalého SSSR, velkého Ruska." O tom to bylo, takže uvidíme. Probíhá velice vážný střet na globální úrovni o budoucí uspořádání světa.

A tento rozhovor a ten předchozí rozhovor vedoucího čínské mise při EU Fu Conga vypovídají právě o tomto. Ale uvidět to a pochopit můžete, jen když víte, jak jsou řízeny složité sociální supersystémy. Když to víte, tak to uvidíte, a když to nevíte, tak to bude nejasné, dá se to vykládat tak, dá se to vykládat onak… A tady se bez znalosti Koncepce sociální bezpečnosti prostě neobejdete. A tím spíše bez těch knih Válka, Stát a Bolševismus a Státní symboly a státní suverenita. Ty jsou přesně pro tento stávající okamžik řízení, pro to stávající řízení. Například v tom prvním dílu Stát popisujeme Francafrique. A teď se to koloniální impérium hroutí. To znamená, že se o něm nemá psát, jakoby neexistovalo? Ale pokud víte, že existovalo, můžete na tomto základě předvídat budoucnost. Protože jak to říkal George Orwell v té své knize? 1984? "Ten kdo kontroluje minulost, ten kontroluje i budoucnost." Oni ten výrok potom trochu rozvedli a začal znít trochu jinak. "A kdo kontroluje přítomnost, ten kontroluje minulost." To znamená, že dějiny vždy píší vítězové.

Jak to neustále vidíme. U nás tu zrádci píšou dějiny. A ve výsledku není o našich slavných dějinách, ruských dějinách prakticky nic známo. Vlasovci přepsali celé ruské dějiny tak, aby vypadaly odpudivě, aby se lidé skláněli v hluboké úctě před Západem. A já připomenu, že vlasovci bojovali ve Třetí říši za to, aby Rusko přestalo existovat, aby se z něj stal surovinový přívěšek Západu. A současní vlasovci v roce 1990, 1991 svého dosáhli. Oni náš stát zradili a s potěšením ho proměnili v kolonii, v ten surovinový přívěšek Západu. A s čím hned začali? S genocidou ruského (mnohonárodnostního) národa. Až Putinův příchod tu genocidu a další likvidaci státu zastavil. Oni nepochopili… Stejně jako když si teď Američané řežou větev, na které sedí, tedy tu světovou hegemonii dolaru tím, že zavádějí sankce... Zkonfiskovali náš majetek, a co to vyvolalo? Všichni si řekli: "Oj, když ten majetek sebrali dokonce i Rusku, tak co potom udělají s námi?" A začali se zbavovat dolaru. Američané řežou větev, na které sedí, tu jejich dolarovou hegemonii. Tím, že se likviduje Rusko, řeže se větev, na které sedí celá civilizace na planetě Zemi. Bez Ruska nebude ani civilizace na planetě Zemi.

Proto probíhají takové složité hry: "Pojďme se podívat, třeba najdeme nějaké východisko, ale ať je zatím Rusko co nejslabší." Jenže ty nejmoudřejší hlavy v Číně, které zastupuje Si Ťin-pching si uvědomují, že buď Rusko obnoví svou územní celistvost a stane se centrem koncentrace řízení na globální úrovni, nebo nebude ani Čína. Protože skončí celá civilizace na planetě Zemi. A ti, kteří vystoupili proti Lu Ša-Jiemu, ti zcela konkrétně dali najevo, že nechápou globální historický proces, že nerozumí tomu, jak jsou řízeny složité sociální systémy. Nechápou tyto vzájemné souvislosti. Oni si myslí, že mohou likvidovat svět, jak chtějí a on stejně přetrvá. Jenže tak to není. Takže zaznělo velice závažné prohlášení, velice závažné prohlášení poukazující na to, co probíhá, ve světě. A tento závažný postoj, musí být využit v naší vnější politice. Slovo už bylo vyřčeno. Uvidíme, jak to využije ministerstvo zahraničí. Něco mi napovídá, že to nijak nevyužije a znovu poběží lízat zadek Američanům.
Další otázka. Valeriji Viktoroviči, prosí vás okomentovat fakticky bezprecedentní Putinovu cestu na frontu v Chersonské oblasti a do Luhanské lidové republiky bez fyzické přítomnosti Šojgu a Gerasimova.

Nu fyzická přítomnost Šojgu a Gerasimova, ministra obrany Šojgu a velitele generálního štábu ruských ozbrojených sil Gerasimova ani nemohla být předpokládána. Riskovat najednou přítomnost těchto třech vysoce postavených lidí v přifrontové zóně by vůbec nebylo rozvážné. Ale oni tam nebyli z jiného důvodu a to výslovně kvůli tomu, proč tam naopak byl Putin. Když je normální situace, tak vrchní velitel nemusí jezdit na frontu. Ten jede na frontu jen za podmínek, kdy jsou k tomu vážné důvody a on ví, ne že se jen domnívá, ale když ví, že mu informace předávají zkresleně. To právě kvůli tomu za Velké vlastenecké války Stalin jedinkrát sám vyjel k Rževu, aby si to tam vyřídil s Žukovovem jednou a provždy. Aby ho dotlačil k určitému postoji. Když jsme mluvili o činnosti Gerasimova, a že ho jmenovali velitelem speciální vojenské operace Ruska na Ukrajině, tak jsme to komentovali tak, že dostal na výběr: buď převezme roli Vlasova nebo Žukova.

A jak vidíme, tak upřednostnil být vlasovcem. Dělá všechno pro to, aby týl Ukrajiny nebyl dezorganizován, aby každý náboj dorazil na linii fronty, aby tam došla každá patrona, aby tam dojel každý tank a každý voják tam v pořádku dorazil. Aby na linii fronty válka probíhala s plnou silou. Kdyby se Ukrajině zhroutil týl, tak by tam ta válka dávno skončila. Ale to on nechce, on chce, aby se tam Rusové dál vybíjeli, a tak na tom pracuje. Proto samozřejmě lže, aby tento svůj postup odůvodnil. Jen si vzpomeňte, jak vznikl celý ten zmatek na frontě. Napřed velel generální štáb, potom jmenovali velitelem generála Dvornikova, který jím ale fakticky nebyl, protože prakticky o všem dál rozhodoval generální štáb. Ukázalo se, že takové velení není efektivní: "My mu nedali ty a ty kompetence, a nač je nám teď takový velitel, když stejně všechno řídíme dál sami?" Znovu to převzal generální štáb. Odtud všechny ty průtahy.

Potom jmenovali generála Surovikina a se zkušenostmi s Dvornikovovým velením, mu ty pravomoci velmi rozšířily. Ale on začal velet efektivně a oni potřebují nahrávat druhé straně. Tak ho zase odvolali a znovu velel generální štáb. A Rusko potřebuje vítězství. Rusko jako vzduch potřebuje vítězství. To si uvědomují všichni. A tak Rusko do toho zmatku tlačí kvůli tomu, aby vyvolali explozi v jeho týlu. Uvědomte si, že tím neustálým omíláním té ukrajinské protiofenzivy sledují jednu jednoduchou věc. Vůbec nečekají na žádné počasí, nebo až budou mít dost munice či na něco jiného. Oni čekají, až v Moskvě plně nazraje státní převrat, aby potom, až bude ta ukrajinská protiofenziva výlučně jako jeho pozadí zahájena, provedli na jejím pozadí ten státní převrat a dezorganizovali ruské vojenské velení natolik, aby mohli naší armádě uštědřit porážku a díky tomu potom podepsat tu plnou kapitulaci. A dokud tohle v Moskvě nedozrálo, ta připravenost provést státní převrat, tak to protahují.

Jenže existuje logika záměru a logika okolností. A ta logika záměru je taková, že se potřebují dočkat státního převratu, jenže logika okolností je nutí k tomu, aby se, až to umožní počasí, pustili do té protiofenzivy. Jinak už to nepůjde. Všechno už tam dorazilo, mechanismy jsou spuštěné a pracuje se na tom. Jinak se prostě Ukrajina začne hroutit. Víte, jako když v autě vystoupá napětí natolik, že motor začne mít z posledního. Jestliže nepůjdou do toho protiútoku, tak to bude jako s tím motorem, který se prostě rozsype. Proto je samozřejmě do toho útoku vrhnou, aby se ten motor nerozsypal bezúčelně. Kvůli tomu přece tu Ukrajinu nepodporují, musí jít proti Rusku, aby umírali Rusové. A jak se máte přesvědčit, zda vám nějaký velitel říká pravdu nebo lže? Zaprvé je zapotřebí vytvořit si statistiku v určitých otázkách. Samozřejmě, že každý v nějaké otázce odpoví, tohle je tak a tamto onak. Zadruhé, a to je nejdůležitější, je nutné si promluvit s těmi, kteří jsou přímo na bojišti, tedy s polním velením.

A proto také Putin přijel na dvě velitelská stanoviště, Východ a Dněpr a promluvil si s lidmi na obou. A odtamtud vedl videohovor s ministrem obrany i velitelem generálního štábu. Proč to tak udělali? Je to velice jednoduché. Na základě statistiky Putin už ví jako vrchní velitel, jaké otázky a jak je třeba propracovat. A přesně v tomto duchu provedl tu poradu. Jemu ti lidé podávali hlášení a on se na to okamžitě ptal velitele operace. Nebýt toho videohovoru, tak by Putin přijel z fronty, a řekl: "Mám odtud taková a taková hlášení." "Ale ono to přece tak úplně není, zohledníme to a to a ve skutečnosti je to jinak…" A takto byl Gerasimov i Šojgu postaveni do takové situace, kdy nemohli lhát za zády těch generálů přítomných na poradě. Musel tak či onak s pravdou ven. A tím pádem sám odhaloval své lži vrchnímu veliteli. A to už je podklad pro jeho odvolání a předání soudu. On se bezesporu bude vykrucovat. Něco takového se hned napoprvé nevyřeší. Ale je to již důvod, na jehož základě bude možné velitele generálního štábu nutit…

Když Stalin kontroloval generální štáb… To přece nebyla náhoda, že sám volal různým velitelům. Volal dokonce i velitelům na úrovni divize, když to bylo zapotřebí, když to situace vyžadovala. A pro Putina tato situace nazrála až nyní. Ne, že by to nechtěl dělat dřív, ale protože ta situace k tomu nazrála. Všechny sociální procesy jsou setrvačné a vyžadují určitý čas. Je nutné, aby se nahromadila statistika, a až nyní ta situace pro Putina dozrála natolik, že po provedení těch porad bude moci ten mechanismus efektivně používat, aby buď korigoval činnost generála zrádce pederasta Gerasimova, nebo ho předal soudu jako zrádce. Samozřejmě, že se bude vykrucovat. Žukov, aby sám nešel ke zdi, se velice efektivně vypořádával se všemi účastníky vojensko-fašistického spiknutí v Rudé armádě, kteří byli připraveni stát zaprodat. Velice efektivně se s nimi vypořádal, takže pokud srovnají Gerasimova, mohou tak zároveň srovnat i další vlasovce. Proto se tam také Putin rozjel. Okolnosti ho donutily. Stát se buď zhroutí nebo vyhraje. A tak byl Putin nucen riskovat život, aby to řízení posunul na kvalitativně vyšší úroveň. A to všechno jen kvůli zradě a lhaní ze strany generála Gerasimova.

Bylo nutné toho Gerasimova postavit tváří tvář generálům, aby ho měli na očích a on mluvil přede všemi. Aby se nemohl vytáčet, aby mu každý mohl namítnout: "Je to tak a tak." Jaké má Gerasimov jméno a jméno po otci? Putin mu řekne: "A co jste hlásil mně?" Nebo jednodušeji: "O tom si spolu potom promluvíme, teď nebudeme ztrácet čas." A Gerasimov už chápe, že to pro něj neskončí dobře. I generálové si to uvědomují. To znamená, že bylo navázáno spojení, konečně. Ještě není stabilní, ještě se bude teprve pořádně odlaďovat. Ale Putin neriskoval zbytečně. Takto vysoce riskoval z jednoho jednoduchého důvodu, že ta zrada v našem týlu je kolosální, jednoduše kolosální. Projevuje se všude a někdy i v takových případech, kdy se pokoušejí něco udělat a předvést: "Tady jsme dosáhli velkého vítězství a tady takové velké "pěremogy"…" Když použijeme ten jejich ukrajinský jazyk. My třeba neustále mluvíme o Dmitriji Sergejevičovi Peskovovi. Tento týden jsme se dozvěděli, že jeho syn bojuje, či bojoval v soukromé vojenské agentuře Wagner.

Vše je to zamlženo, nic není jasné. Buď se jedná o píár akci po dohodě s Prigožinem a on tam přijel na určitou dobu, nebo reálně podepsal kontrakt a nějakou dobu tam slouží, nebo již odsloužil. Nebo si dělá přestávku před dalším kontraktem, aby si odpočinul. To nevíme. Nám oznámili, že prý statečně bojuje na bojišti speciální vojenské operace. Nemáme žádné důvody tomu nevěřit. Ale vyvolává to jednu otázku. Takže syn je hrdina, ruský vlastenec… Ano, je z prvního manželství, ano, jeho Peskov nevychovával. Možná právě proto je z něj vlastenec? Možná právě proto, že ho Peskov nedokázal nakazit svým hitlerismem, svou vlasovštinou? A tak se z něj stal vlastenec? Přece známe tu jeho dceru, kterou vychovával, Lízu. Veliká stavitelka lodí přijela do loděnice a povídá jim: "Jste debilové? Proč stavíte lodě? Kdo to dneska dělá? Dneska je všechno v chytrém telefonu. Všechno rozhoduje píár.

Když bude píár, budete své lodě prodávat jako pirožky. Ale o ty přece nikdo nestojí, dnes už je všechno v mobilu. Objednáš si, a přivezou ti pizzu, nebo nový mobil. Nikdo je přece nevyrábí, ty si jednoduše objednáte v telefonu. Nikdo nestaví lodě, všechno je v telefonu, materializují se z píáru." A Peskov se urazil: "A co? Všichni mají takové geniální děti a ta moje snad nemůže být stavitelkou lodí?" Takže Peskov, ten je jasný. To je absolutní zmetek, přesvědčený hitlerovec, vlasovec. Ale dokonce i on už pochopil, že je páníček hází přes palubu. Už jsem to říkal minule. Dokonce i on pochopil, že páníčkovi se nedá věřit. A i kdyby Peskov mladší, Nikolaj Dmitrijevič ve skutečnosti nebojoval, a byl to jen takový píár, tak je to stejně ukazatel toho, že klanově- korporativní skupina vlasovců, hitlerovců, přesvědčených vlasovců a hitlerovců, ke které náleží Peskov, pochopila, že je chce páníček zlikvidovat, a tak se rozhodli začít hrát na strunu vlastenectví, aby si zachránili vlastní kůži.

Nu dobrá, s těmi se nějak více méně vypořádáme. Teď se ty informace objeví, jak dlouho na té frontě byl, jestli podepsal kontrakt, nebo tam byl jen tak. To vše se dozvíme. Ale došlo k události, kdy vlastizrádci… Ó bože, teď mi to vylétlo z hlavy, dali trest 25 let. U soudu… Ano? Kara-Murza, tak ten dostal trest 25 let. Na jeho procesu byli přítomni velvyslanci západních států: Kanada, USA, Velká Británie a další. Teď nevím, zda tam byli i z USA, to nevím, ale z Kanady, Velké Británie tam byli určitě a podle mne ještě určitě z Německa. Teď to nevím přesně, to se dá najít na internetu. Tady je důležité něco jiného, něco zcela jiného. Představte si, že by nějaký náš velvyslanec přišel na nějaký soud, někam. To je prostě nemožné. No ano, to je ta otázka postavení, kdo si co může dovolit. Rusku je možné majetek konfiskovat, a to se nesmí ozvat. USA prohlašují: "Sýrie není hodna toho, aby se vrátila do Ligy arabských států." A já se ptám, co o tom mají rozhodovat Spojené státy?

Kde jsou USA a kde je Liga arabských států? Možná si to ta Liga arabských států rozhodne sama? Rozhodnou si sami mezi sebou, jak budou žít? Ale u nikoho to tu otázku nevyvolalo, a to ani v arabském světě: "Vždyť to řekl sám páníček. Páníček!" Proč o tom mluvím? Vystoupily ty "p-oslice", protože v ruštině je jen slovo velvyslanec, a velvyslankyně/p-oslice ne. Takže pokud to chtějí v ženském rodě, tak jsou to p-oslice. A začaly nás poučovat, jak by Rusko mělo změnit svou vnitřní politiku tak, aby bylo přijatelné pro Západ. My tu máme silné tendence ve vyhledávání toho, jak bychom se zavděčili Západu. Je tu takový program: Moskva-Kreml-Putin s moderátorem Zarubinem. Jen si povšimněte, jak se v každém pořadu trápí s jednou otázkou, jak bychom se ještě měli ponížit, co bychom měli udělat, aby to nakonec páníček ocenil, přešel z hněvu k blahosklonnosti. Aby pochopil, jak mu věrně slouží, že jsou jeho věrnými ratlíky. Takže byly v budově soudu, a potom měly tiskovou konferenci. No a co jsme slyšeli? Uslyšeli jsme, jak naše ministerstvo zahraničí poprvé adekvátně zareagovalo na tento jejich krok.

Marie Zacharova prohlásila: "To je zasahování do vnitřních záležitostí, což má za následek vyhoštění takového diplomata." To bylo velice závažné prohlášení a správné prohlášení. Až na to, že to u všech, kteří si alespoň trochu pamatují historii s těmi červenými čarami, vyvolalo vrásky. Není to náhodou další z takových červených čar, další znamení, že tyto čáry je možné porušovat? A že tak Rusko fakticky komukoliv dovolí zasahování do svých vnitřních záležitostí. Jakže to říkal Poljanskij? "Vy je překračujte, my ty červené čáry znovu vymezíme, a vy je klidně dál překračujte, jen do toho!" A tohle je zástupce Ruska v OSN! Ze kterého u nás také dělají vlastence, kterému dělají velkou reklamu. Já si dobře pamatuji, jak s omluvným tónem četl Západu náš dokument: "Já za to nemohu, oni mne k tomu donutili. Něbenza tu teď není, a tak jsem musel já." Takové je to jeho vlastenectví.

Celým svým tělem dával najevo, že on to nepodporuje: "To je o suverenitě Ruska, za tím já nestojím, já jsem cele na vaší straně." A to jen četl dokument! Teď už si v OSN trochu nacvičil to hraní na vlastence, a tak mu dělají reklamu. A pak přišel ten den, 18. dubna, kdy ty velvyslankyně předvolali na ministerstvo zahraničí, a potom jsme si přečetli jeho oficiální oznámení. A bylo v něm snad něco o vyhoštění velvyslance za nevhodné chování? Za zasahování do vnitřních záležitostí? Jak bylo deklarováno? Ne, nebylo! Prý jim byl sdělen rozhodný protest. Kolik takových rozhodných protestů už jsme vyjádřili? A jak jsme je vyjadřovali? Všichni to velmi dobře vědí. "Já za to nemohu. Mne k tomu donutili, abych vás povolal sem na ministerstvo zahraničí. Ale víte co? Ministr je teď na služební cestě, dělá velké turné i se Zacharovou, která udělala to prohlášení, jsou pryč. A já v rozporu s ruskými zájmy, páníčku, opět nic neudělám.

Uděláme další rozhodný protest a můžete v klidu dál porušovat všechny červené čáry." Ale to je zrada! Přičemž na fenomenálně vysoké úrovni. Je to zrada ruských zájmů. Zdálo by se, že už není kam ustupovat, ale zrádci, vlasovci na ministerstvu opět našli kam ustoupit a místo vypovězení diplomatů, což by srovnalo všechny ostatní, jsme se jim znovu omluvili. "Nu omluvte nás, že si tu musíme hrát na jakousi ruskou suverenitu a musíme vás, tak vysoce postavené bílé pány, kterým bychom tak rádi lízali zadek, povolávat sem na kobereček." Tento týden se ruský gosudar Putin setkal s guvernérem Pskovské oblasti Veděrnikovem. Mohlo to být obvyklé setkání s guvernérem, kterého si ani nepovšimnete. Ale o čem teď mluvíme? Mluvíme o zradě uvnitř Ruska, kvůli které vrchní velitel, ruský gosudar musí riskovat svůj život! Budoucnost státu, aby se nezhroutil do propasti, do nebytí.

A také zůstala zachována civilizace na planetě Zemi. A my tu mluvíme o jakémsi guvernérovi. Proč? Protože na tom setkání guvernér Pskovské oblasti vyprávěl, jak se Pobaltí pokoušelo vyvolat humanitární katastrofu v jeho oblasti. Humanitární katastrofu! A když se podíváte, kdy to všechno probíhalo, tak to bylo přesně v té době, kdy jsme je my, mám na mysli Rusko jednoduše zahrnovali všemi zdroji za jejich protiruskou politiku, za všechny ty jejich kousky s protiruskými vystoupeními... Jak teď také reagovali na toho čínského velvyslance Lu Ša-Jie, na to jeho vystoupení… Za všechny ty jejich špinavosti, za blokování tranzitu přes Litvu, za bourání našich památníků, a za všechno to ostatní, jsme je přímo zavalovali našimi zdroji. Namastěte si kapsy, dejte si do nosu, vždyť vystupujete proti Rusku, proti Rusům, tak na to dostanete z Ruska ještě víc zdrojů. A postarejte se o katastrofu ještě i v té Pskovské oblasti.

No není to svinstvo od té naší nejvyšší řídící "elity"? Je to podlost a svinstvo. Vždyť oni to v té Moskvě dělají zcela cíleně. Ani jeden stát by si nedovolil pípnout, kdyby se Rusko alespoň zamračilo, kdyby se jen zamračilo a ukázalo svou rozhodnost. A když za každý náš ústupek, tedy přesněji, když za každou protiruskou akci naopak děláme ústupky, tak to mi promiňte, ale nikdo si Ruska vážit nebude, to znovu přijdou se svými různými "mírovými plány", aby zachovali postavení Ruska jako nesuverénního státu a využívali jeho zdroje, aby na ně Rusko pracovalo. Proč by se k nám například ten Lula da Silva nebo Čína měli chovat lépe než Turecko? Turecko dodává na Ukrajinu zbraně a my mu za to zajišťujeme všechny druhy zdrojů. Dva dny Turecko vůbec nedělalo prohlídky lodí plujících na Ukrajinu. Turecko: "Nu dobrá, my vám věříme, že ty lodě jsou prázdné." Ony jsou naloženy až po čáru ponoru, ale prý jsou prázdné, ať si plují.

Co to má znamenat? A my je za to vším zahrnujeme. Dívá se na to Brazílie: "Když může Turecko, tak my také." Nebo se na to dívá Čína: "Když může Turecko, tak my také." Těm z Pobaltí, těm neexistujícím státům, které… Litvu v plné shodě s tím, co řekl Lu Ša-Jie v rozhovoru té francouzské televizi, Čína prostě vymazala z politické mapy světa. Jednoduše to udělala a Litva přestala existovat. Existuje v jiném světě, ale ne v tom čínském, a proto se také Litvě mnohé zhroutilo. Ale všechny ztráty, které z toho Litva utrpěla, jí kompenzovalo Rusko, na úkor ruských zájmů! Tak takovou tu máme "elitu"! A když u nás uvnitř státu kvete zrada, vždyť čím jsme začínali? Symbolikou 20. dubna a jak na tento datum přenesli premiéru toho filmu a uvedení toho vlasovského, protiruského klipu, který vydávají za vlastenecký. Ten kluk o tom nemá ani potuchy. Ale ti, kteří mu natáhli tu vlasovskou pásku, ti velmi dobře vědí oč jde. Ti bojují za to, aby Rusko nebylo suverénním státem, aby zůstalo surovinovým přívěškem Západu. Za to bojuje celý finančně-ekonomický blok.

A přišel snad za nimi někdo, chtěl, aby se zodpovídali za všechno to záškodnictví, kterého se dopouštějí? Za to, jak likvidují… U nás tu máme takovou negativní prognózu, že inflace bude 4%. A centrální banka říká: "Ne, my se vynasnažíme, aby byla alespoň 5%. Inflace musí být alespoň 5%." To bylo slyšení a oni tam tohle slibují. Co to jako má být? Oni zcela přímo oznamují své plány na likvidaci Ruska. Ukazují, jak Rusko každým svým krokem, každým svým činem poškozují, a z ničeho se nezodpovídají. A na Západě i v celém světě se na to dívají a říkají si: "Ne, my počkáme do doby, kdy se Rusko dokáže stát státem. A zatím, to nám promiňte, zůstaneme stát stranou." A přitom se dějí závažné věci, celý ten západní svět se hroutí, hroutí se. Stane-li se Rusko plně suverénním státem a obnoví svou státní symboliku, vlajku a erb Sovětského svazu, jen s maličkou změnou, mám na mysli ten erb, kde je nutné smazat ty nápisy a dát tam jiné. A bude to tak akorát. Okamžitě to změní celou situaci ve světě. Okamžitě ji to změní, celou tu situaci ve světě. Tak taková je ta situace.
Další otázka. Prosí vás okomentovat prohlášení polského premiéra Morawieckého, cituji: "Přijdeme-li o Ukrajinu, přijdeme o svět na celá desetiletí. Porážka na Ukrajině se může stát začátkem konce zlatého věku Západu."

Ano, ten zlatý věk Západu, to je věk koloniálních držav, okrádání celého světa. Západ se nestal blahobytným proto, že by tak dobře pracoval, že by měl dost svých zdrojů, ale díky okrádání celého světa. Už jsme se trochu zmiňovali o Francafrique, vždyť ta se hroutí. A zadržet to hroucení, obehrát ty národy, které nejsou schopné vybudovat moderní suverénní stát, je možné jen s jednou podmínkou, že zlikvidují alternativní centrum koncentrace na globální úrovni. Vždyť je to právě Rusko, které přichází se svým ruským světem a buduje harmonický svět, ve kterém má každý národ své místo, ve kterém se zachová každá kultura. Aby mezi sebou lidé žili v harmonii a nebojovali spolu. Dějiny ruského impéria, dějiny Sovětského svazu vypovídají přesně o tom. To právě činnost SSSR na vnější politické aréně vedla k tomu, že se ten pád světového koloniálního systému prudce zrychlil po 2. světové válce. Takže oni samozřejmě chtějí za každou cenu zachovat Rusko slabé, aby se nestalo centrem koncentrace řízení na globální úrovni.

A z tohoto důvodu potřebují zachovat Ukrajinu, ten tisíciletý projekt formování Rusů, kteří budou zabíjet Rusy. Formování "Vy-Rusi", což je termín zmíněný Margaritou Simonovnou Simoňanovou. Já ji kritizuji, ale kde má pravdu, tam ji má. Vy-Rusové. (odpadlíci výslovně zaměření proti Rusku, fakticky takový vnitřní škodlivý virus) - Co? - My osobně Lvov potřebujeme. Ano, na rozdíl od ní, my Lvov potřebujeme, stejně jako Halič, protože už se dost natrápili ruského národa. Už nesmí z ruských lidí formovat Vy-Rusy. Když bude ta banderovská líheň zlikvidovaná, když bude zlikvidovaná ta pseudostátnost Ukrajiny, stane se obnova územní celistvosti Ruska nevyhnutelnou. A to vůbec ne proto, že by Rusko někam šlo s válkou. To vůbec ne! Ale proto, že se zhroutí západní svět a světový hegemonismus. A potom všechny ty úlomky, které odpadly od Ruska při likvidaci SSSR, samy budou pospíchat, aby se vrátily. Zdůrazňuji, že samy! Nikdo je k tomu nutit nebude, nikdo je tahat za uši nebude.

Ale ty podmínky ve světě budou takové, že se budou muset urychleně vrátit do Ruska. Tu potřebu družby s Ruskem si uvědomují v celém světě. Tento týden zazněla dvě velice důležitá prohlášení. Jedno z nich pronesl prezident Nikaragui, Daniel Ortega. Ten člověk stál v čele Nikaragui ještě za SSSR. Já se učil ve škole a on už byl v čele státu. Potom na nějakou dobu tu veřejnou oblast opustil, ale zůstal politikem. A jakmile to americké sevření zesláblo, nad těmi latinskoamerickými zeměmi, tak se znovu vrátil do čela státu. Nikdy by se nedokázal vrátit k řízení státu Nikaragua, kdyby Američané byli v plné síle. To je třeba si uvědomovat. A my už jsme nejednou slyšeli různá protiamerická prohlášení. Třeba Afriku jsme hodně probírali v souvislosti s cestou Kamaly Harrisové po Africe, i další. A tady šlo o velice výrazné protiamerické vystoupení, od toho Daniela Ortegy, ve kterém zcela konkrétně řekl, že jmenovitě USA jsou tím dirigentem mezinárodního teroristického orchestru.

Fakticky řekl, že to USA jsou tvůrcem toho mezinárodního terorismu, a že ten vrhli proti Rusku, že Rusko bojuje proti fašismu. Chápete to? Ještě před několika lety bylo nemyslitelné, že by se Daniel Ortega mohl vrátit do politiky a stát v čele státu. Bylo nemyslitelné, aby zazněla taková prohlášení! A proč? Opakuji, že mají 23 útočných skupin okolo letadlových lodí. 11 jich je okolo velkých letadlových lodí, to jsou útočné skupiny letadlových lodí a 12 jich mají na základě menších letadlových lodí, to jsou expediční útočné skupiny. Aby vyřešili ten problém s Nikaraguou, nemuseli dříve použít ani takovou útočnou skupinu, stačila jim ta expediční s menší letadlovou lodí. A zatímco dříve si ve světovém oceánu USA mohly dovolit držet 10-12 takových skupin. Mám na mysli oba druhy těch útočných skupin, prakticky půl na půl a svět stál v pozoru, protože věděl, že když vystoupí nějaký takový Ortega, tak to skončí jako v Panamě. Připluje k nim taková expediční útočná skupina a bude vymalováno.

Odvezou si ho někam do USA a vyhlásí, že obchodoval s drogami. Nastolí tam svůj režim a bude, budou to tam řídit po svém. Panama je toho konkrétním příkladem. Ke kterému mimochodem mohlo dojít jen proto, že to dovolil SSSR, Rusko. Mám na mysli jeho vedení, nemohl za to národ ani stát. Takže něco takového bylo nemyslitelného. A nyní taková prohlášení zní ze všech stran. A USA vidí, že se všude jejich dominance ve světě hroutí. Třeba jak vystoupil turecký ministr vnitra Süleyman Soylu, na setkání s mládeží v Istanbulu, a povídal jim tam, jak celý svět Američany nenávidí. Ale on přece tohle neříká jen tak, on se potřebuje začlenit do nového světového trendu a řešit tak své otázky. Jedna věc je, jak řeší otázky s Ruskem. Ale v Turecku si uvědomují, že by nebylo dobré zhroutit se společně s USA. A tak se teď všichni maximálně od USA distancují: "Ne, ne, ne, my k nim nepatříme, a proto děláme protiamerická prohlášení." Ta situace je jednoduchá. Jak byl vybudován SSSR? Světové…

Oj, sovětské národní hospodářství bylo nastaveno tak, aby se pokud možno pracovní zdroje držely ve svých regionech. Ale také tam byla určitá migrace a případy rozněcování národnostní nenávisti. Nejsilnější to bylo v republikách, kde si mysleli, že se jejich blahobyt nemůže nikam vytratit, že si budou žít lépe, když se zbaví toho Ruska, které je kolonizovalo, utiskuje je a tak dále, které je vymačkává jako citrón. A když přijížděli k nám a takto se chovali, tak to u ruského národa vyvolávalo odmítání a naopak tu říkali: "Pojďme se zbavit těch republik, my se sami uživíme. Ať si to oni vyzkouší." My jsme si v Rusku dobře uvědomovali, že ty republiky nevyžijí. Tak například zpracování oceánských ryb v kavkazských republikách. Odkud je brali? Uzavřely se jim rybolovné závody z Tichého a Severního ledového oceánu, ryby se jim přestaly dodávat a hotovo. A jak to nakonec dopadlo? Jakmile byl nabourán jednotný národohospodářský komplex, tak tam vznikla obrovská nezaměstnanost.

A ve výsledku to nebylo tak, že bychom se my oddělili od Střední Asie, ale prakticky celá Střední Asie se přesunula k nám, aby přežila. Ze zdrojů svých republiky se uživit nedokážou. Mohou vzkvétat jen v jednotném národohospodářském komplexu společně s Ruskem. A nyní, dokud není Rusko plně suverénní, tu máme etnické zločinecké skupiny, které se tu cítí velice dobře. Těch příkladů je celé moře. Ale jestli se Rusko ve světě projeví jako suverénní stát a získá vnější spojence. A ti se objeví okamžitě. Celá Afrika na to čeká, stejně jako Latinská Amerika. I Evropa se dívá na Rusko s nadějí, jako na ochránce tradičních hodnot. A jak to dopadne? Budou tady potom moci působit tyto zločinecké skupiny? Nebudou. V suverénním státě jednoduše nebudou. A to potom povede k tomu, že obyvatelstvo těchto republik bude muset žít z vlastních zdrojů, jenže to nedokážou. A tak jim zbyde jen jedno východisko, obnovit jednotný národohospodářský komplex, všem. To teď si vůbec neuvědomují, co dělají.

Myslí si, že… Je to jako Cargo kult. Slepíme letadlo ze slámy, a to nám potom bude vozit v železných nádobách jídlo. Jen se musíme naučit správně k tomu letadlu modlit. A tak se v Kyrgyzstánu rozhodli, že nejlepší způsob, jak se k tomu letadlu modlit, bude zrušení ruského jazyka. Chlapíci, jednoduše chlapíci. O jakém státě tam může být řeči? No o jakém? Je tam stát? Jednoduše tam žádný není. Tady je to zákonodárné rozhodnutí, které jednoduše vyškrtává Kyrgyze jako národ ze světové civilizace. Oni mají jedinou možnost, jak se zachovat, v Rusku. A oni sami zpřetrhávají tyto vazby. A Čína? Tam zmizelo 130 národů, jednoduše vymizely. Stali se z nich Číňané. Kde je kultura těch národů? Ach ano, archeologie dokazuje, že tu kdysi byly tyto kultury. A to je to, kam směřují Kyrgyzové i Kazaši. Jenže oni o tom nepřemýšlí. Jestliže nikdy neměli svůj stát, tak prostě nejsou schopni ocenit to, co nikdy neměli. Pamatujete si na tu první politiku Kazachstánu? Tam si přece okamžitě uvědomili úroveň té státní kultury, jaké dosáhli. Takže oč se snažili? Měli tam politiku jurtyzace.

Nač jsou nám města? Budeme kočovat, stačí nám jurty a bude. Nač jsou nám jakési složité výroby, nač je nám věda? Stačí nám jurty. A začali masově vychovávat zaostalce. Ale to se jim teď přece vrátí. To jim přináší smrt, není to Rusko, ale jejich vlastní politika, ta vlastní. Tu jurtyzaci si Kazachstán ještě hořce vypije, a to byla jejich vlastní práce. Takže je zbytečné hledat viníky jinde. Jaká je u národa kulturní úroveň, natolik je schopen se uplatnit. Mají-li Kyrgyzové Cargo kult státu, tak holt lepí letadlo ze slámy. V tom smyslu, že tam ruší ruský jazyk. Tedy ten prostředek, který jim umožnil existovat jako stát, výslovně jako stát, mít nějakou státnost. Takže nebudou mít na výběr. A můžeme je ještě navíc odstavit. Získáme vnější zdroje a ty budou. A potom díky vnějším zdrojům budeme moci cokoliv odstřihnout. Chcete být sami? Tak buďte. Ale Čína, ta na pomoc nepřijde, ta také přichází, jen když může okrádat. A s vědomím, že Rusko je suverénní stát…

My přece nelezeme na Tchaj-wan. A tak Čína nepřijde nikam, ani na jedno ruské území. A vrátí ta území, která Rusku sebrala. Vrátí, s tím východním Turkestánem ta otázka také ještě není vyřešená. My teď nemáme v úmyslu vyostřovat rusko-čínské vztahy. Ale i v Číně velmi dobře vědí, že otázka Sin-ťiangu není vyřešená, ať dělají, co dělají. Protože ten východní Turkestán, to je to, co si Čína ukousla, ale rozžvýkat a spolknout… Cožpak spolknout, ani rozžvýkat to nedokáže. Nu dobrá, nedokážeš to rozžvýkat a celým soustem se zadávíš. Oni si to v Číně velmi dobře uvědomují. A tu věc je třeba vyřešit. No a bez Ruska ten problém východního Turkestánu nevyřeší, jednoduše nevyřeší. V Číně si to na státní úrovni… Nu, přinejmenším ti, které zastupuje Si Ťin-pching, si to velmi dobře uvědomují, opravdu velmi dobře. A ti ostatní, kteří nechtějí suverénní Čínu, kteří sní o tom být podpindosníky, těm je to samozřejmě ukradené. Takže skutečně, úspěch speciální vojenské operace Ruska na Ukrajině povede k míru v celém světě a Západ donutí žít z vlastních zdrojů, ne na účet kolonií. A vzpomeňte si, že ve třicátých letech to největší hnutí ve třicetimiliónovém…

Asi v roce 1938 byl v Polsku milión dospělých mužů členem Koloniální ligy. Chodili s demonstracemi po Varšavě a dalších městech a vykřikovali: "Dejte nám kolonie! Dejte nám kolonie! My jsme evropský stát, také si chceme žít dobře, a proto chceme kolonie!" Nu, zopakuji, už jsem o tom mluvil, že Poláci se z dějin nepoučili. Jako stát se Polsko nedokázalo zformovat do 17. století. Rok 1613 znamenal rozsudek pro polský stát a to byl konec. Poté, co je vytlačili z Ruska, přestalo vždy Polsko jako stát existovat. Samozřejmě se zachovalo v podobě projektově zkonstruovaného státu proti Rusku. A oni si myslí, že jako protiruští budou moci existovat dál. Ne. Už v 18. století došlo k prvnímu rozdělení. To je vše, moudrým lidem by to už došlo, že buď musí změnit svoji rétoriku a stát se normálním státem, přičemž Rusko by vám to umožnilo… Kolik toho pro vás udělal Stalin? Abyste se stali normálním státem? Kolik toho udělal Sovětský svaz? Ocenili jste to? Ne! Vůbec jste to neocenili, a proto nebude Polsko státem, nebude a Varšava se znovu stane ruským městem. Teď už Polsko v celé své sestavě, samozřejmě. Tak taková je to situace.


Už pracujeme více než hodinu a půl. Ale máme ještě poslední otázku, která se týká pořadu Otázka-Odpověď. Já to přečtu, přišel nám komentář, který je možné okomentovat. Tak co se týká pořadu Otázka-Odpověď, dříve to skutečně byly analytické a konceptuálně hluboké pořady. Teď se proměnily ve své většině jednoduše v obviňovací propagandistická emocionální videa. Bezesporu je to také potřebné, ale to není úroveň Valerije Viktoroviče. Jsou daleko důležitější a informačně hlubší témata. Nebo snad sázíte na stále větší omezenost většiny lidí? Probíhá dělení, někdo napravo, někdo nalevo, doba je taková. A vaše publikum si ve své většině zvolilo pravou stranu. Oni chtějí hlubší informace, než jen emoční vyhodnocení faktů. Prakticky se nedotýkáte globálních problémů světového uspořádání. Místo strategie sklouzáváte k taktice. A naděje se skládají ve vás, že jako lucerna, na světlomet jste to zatím nedotáhl… I když děkujeme i za tu lucernu. Budete osvětlovat cestu, po které se máme vydat. Valeriji Viktoroviči, přišel čas zveřejnit ty znalosti a informace, které máte, ale které zatím zadržujete. Nepospíchejte, podívejte se na to pozorně, na vás a vašem jednání záleží velmi mnoho. Přeji vám úspěchy a dobré zdraví.

Cožpak my něco zadržujeme? Naopak se snažíme maximálně plně probrat všechny informace, které jsou. Píšeme knihy. Cožpak jsme se zastavili a řekli: "Vše už bylo sepsáno, nic víc není potřeba?" Ne, napsali jsme je. Knihy, které jsou zapotřebí právě v tomto strategickém okamžiku! Popisují tento silný manévr. To je Válka, Stát a Bolševismus, Státní symboly a státní suverenita a sborník analytických zpráv, Fleet is being, který byl připraven a je potřebný k hlubšímu pochopení té třídílné práce Válka, Stát a Bolševismus. To vydali naši partneři. Mimochodem, naši partneři také neustále publikují správné věci. Jen si to vezměte, problémy v ekonomice. Vždyť když bylo to slyšení ve Státní dumě, tak tam Nabiullinová jednoduše lhala. Ona tam vykládala takové hlouposti… A s čím počítá? Že lidé nejsou ekonomicky gramotní. Naši partneři teď začali vydávat novou sérii Knihovna konceptuálních znalostí, kde budou práce vnitřního prediktoru sebrány do tematických dílů. Nejsou očíslované, můžete si je pořizovat, jak budete chtít. Ale vydávány jsou podle stupně důležitosti.

Ekonomický blok byl vydán jako první. Další byl o imitačně-provokační činnosti. Vždyť jak se máte vyznat v tom, kdo říká pravdu, a kdo ji imituje? Koho máte podpořit a proti komu bojovat? Jako další vydali Dostatečně všeobecnou teorii řízení (DVTŘ), přičemž byla trochu upravena. Ale z jakého hlediska? Není tam další zbytečný text. DVTŘ byla zveřejněna v práci Mrtvá voda, kde byly určité pojmy zavedeny v kapitolách před DVTŘ. A když potom publikovali DVTŘ, tak tam těmi pojmy operují, aniž by znovu byly osvětleny. To je to, co se řešilo od roku 2004 a teď to vyřešili naši partneři. Přidali tam tento blok, aby to bylo hned jasné, co který pojem znamená, jsou tam definovány. Přičemž je to provedeno na základě klasického vydání z roku 2004, bez různých těch vyumělkovaností o osmi bodech plné funkce řízení. Můžete spadnout z višně a přidat jich tam celou stovku. Bylo jich sedm a sedm jich zůstalo. Ale o to nejde. V našich pořadech vůbec nic neskrýváme, zcela naopak.

A jak to lidé vnímají? Přijde nový člověk, který prakticky nic neví o řízení sociálních supersystémů, takže to pro něj všechno jsou hluboké myšlenky. Potom sám trochu povyroste a už mu to zní tak, jako bychom sklouzli k pouhé taktice. Ale k té my jsme nikdy nesklouzávali, přestože nás k tomu okolnosti nutí. Ono je to tak, že když byl ještě naživu Vladimir Michajlovič Zaznobin, a ta skupina vnitřního prediktoru pracovala velice efektivně, mohli jsme to rozložit a přenechat metodologii plně té skupině vnitřního prediktoru a ve Fondu konceptuálních technologií se věnovat výlučně technologiím založeným na metodologii Koncepce sociální bezpečnosti. Poté, kdy Vladimir Michajlovič Zaznobin zemřel, se ukázalo, že je nutné všechno soustředit do jednoho centra. Takže se nyní fakticky jedna skupina věnuje jak metodologii, píše teoretické práce, tak zároveň produkuje pořad Otázka-Odpověď. To pracuje jedna skupina, která se nemůže roztrhnout. To ovšem není žádné ospravedlňování. Já jen trochu vysvětluji podstatu těch probíhajících procesů.

A to vyvolává otázku. Pomáhá někdo té skupině? Je na internetu něco podobného pořadu Otázka-Odpověď? Pustil se někdo do vysvětlování aktuálních událostí politického života z pozic Koncepce sociální bezpečnosti? Nu, podporuje nás v tom někdo na nějaké úrovni? A my vidíme, že všechno, co fungovalo, když byl naživu Vladimir Michajlovič... Jakmile od něj přestali získávat teoretickou metodologickou podporu, tak všichni zvadli. Nikdo nás nepodporuje, takže nám nezbývá než pracovat najednou jako metodologické i technologické centrum. A já znovu opakuji, že se nejedná o ospravedlňování. To vůbec ne. My tu zátěž zvládáme tak, jak ji zvládáme. A co se týká těch pořadů, tak je zde jeden takový zajímavý okamžik. On říká, že prý jsme sklouzli k taktice, ale tak to vůbec není. Vůbec to tak není. My poskytujeme informační náplň pro porozumění procesům řízení a navíc vytyčujeme opěrné body.

Jinou věcí je, že intenzita současného politického života je taková, ta prudkost událostí je taková, že na nějaké vysvětlování teoretických bloků nám už nezbývá čas. Pokaždé vše vytyčím a ukážu směr. Nejsem reflektor, co se dá dělat, prostě svíčka. Nejsem ani ohýnek, pouhá svíčka, ale přesto ten směr ukazuji. Tohle patří sem, a tohle tam. Tohle je tady a dohledat si ty informace, to už je samostatná práce. Takže ten návrh, abychom dělali něco jiného, to by znamenalo poskytovat k tomu dost rozsáhlé teoretické bloky. A ta prudkost událostí, jejich hustota v politickém životě neumožňuje takto pracovat. Abychom dělali ty teoretické bloky širší. Já mohu pokaždé jen naznačovat a někde to více méně v opěrných bodech odkrývat. Kdyby fungovalo ještě něco, tak bychom nemuseli v jednom zdroji řešit taktické i strategické otázky a vůbec konceptuální otázky, a všechno to probírat na jedné hromadě. A mohlo by to fungovat jako za Vladimira Michajloviče Zaznobina.

Vladimir Michajlovič Zaznobin a skupina, kterou řídil, pokrývala tu konceptuální metodologickou úroveň. A my jsme zase pracovali na té technologické úrovni. Pokaždé, když to bylo zapotřebí, mohli jsme odkazovat, to najdete tam nebo tam. A vše to bylo pokryté. Teď děláme jedno, druhé i třetí. Ale ta hustota těch událostí je taková, že nemůžeme mnoho času vyčleňovat na přežvýkávání detailů, které už byly popsány! To přece není náhoda, že pokaždé říkám, lidé čtěte ty tlusté knihy, osvojujte si teorii. Tohle najdete v této knize, tohle zase v této. Přece na tyto věci nepoukazujeme jen tak pro nic za nic. Je tu třídílná práce Válka, Stát a Bolševismus. Jako první je ten Stát (v sérii O světě křivých zrcadel). Tyto věci nikdo z takového hlediska nepojednával. Je tu stát Litva a stát USA, nebo třeba stát Německo, a jsou to prý rovnocenné státy. Ale to je přece podvod. Bylo třeba ukázat, kde je jaký stát, zda je projektově zkonstruovaný, historický, nebo Failed Stated, nezpůsobilý stát a mnohé další otázky.

To přece bylo třeba ukázat. A tak tu máte první díl Stát. Dále způsoby vedení konfrontace, války. Protože lidé válku vnímali jen jako střet armád. Ukázali jsme tam i způsoby vedení války, rozepsali jsme to. Přičemž jsme ukázali, jak se připravovala první světová válka. Nejdůležitější opěrné body za sto let od roku 1812 do roku 1914, jsme tam pojednali na základě ruských carů. Jen Mikuláš II. je tam probrán pouze letmo. Všechny ostatní opěrné body, které vedly… Jak se připravovala Evropa, co si musela vyzkoušet. Jak nám sebrali Aljašku a co to znamenalo. A všechno to další, vše jsme tam popsali. Všechno jsme tam ukázali. O každém odstavci tam je možné se opět rozepsat. Ale ty hlavní opěrné body jsme tam uvedli. Jak se vede válka, jak byla připravena. Jak byla provedena válka v roce 1812, a jak byla připravena válka proti Rusku, světová válka v roce 1914. Světová válka 20. století měla za cíl zlikvidovat Rusko a přeformátovat svět. Ale hlavním cílem byla likvidace Ruska.

A zatímco při první etapě světové války 20. století, do určité míry svých cílů dosáhli, tak při té druhé se jim to nepovedlo vůbec. Ve světě se objevil alternativní systém socialistických států. Objevil se sovětský blok. A jaké je východisko z této krize? Rusko se z ní vždy dostávalo díky bolševismu. Ta třídílná kniha teď v prodeji není, ale čtvrtý díl série O křivých zrcadlech Bolševismus vydali naši partneři a k dispozici je. Co? To bezesporu. Všechny knihy máme na našem webu, bezplatně v pdf verzi. Čtěte je, stahujte si je. Jakmile znovu vydáme tu třídílnou práci, tak o tom budeme informovat. Teď jsme vydali tu knihu Státní symboly a státní suverenita. To je velice důležité! Jen se na to podívejte, všechno se to sbíhá právě tady. Jak tady bojují o symboly, jak nám vnucují tu trikolóru. A proč? Protože chtějí zachovat Rusko v postavení surovinového přívěšku Západu, jako kolonii, aby s konečnou platností zlikvidovali Rusy. A pracuje na tom tak takzvaná ruská mocenská "elita". Ta samá "elita", která stojí za tím zpěvákem Shamanem, která ho vede jako loutku a natáhla mu ten vlasovský hadr.

Tam to není ruská vlajka, tam je to vlasovský hadr. To je třeba si uvědomovat. Takže všechny výčitky jsou mimo. Je prostě nutné se o trochu víc věnovat svému sebevzdělávání. A co se týká mě, zda jsem reflektorem, lucernou, lucerničkou, svíčkou, ani ne ohýnkem, tak ta činnost, kterou se my zabýváme, spočívá v tom, abyste nepotřebovali žádného Pjakina k tomu, abyste se vyznali v otázkách řízení. Musíte tomu rozumět sami, bez vnější nápovědy. A vědět, co máte dělat v konkrétním okamžiku. Na pracovním místě, v rodině a vůbec ve svém okolí. protože radit ve všem ze strany není dost dobře možné, A navíc to, co říká jeden, ještě neznamená, že to bude to, co ten druhý uslyší. Jako je to v Mistrovi a Markétě, kde mluví Ježíš s Pilátem Pontským a říká: "Chodí tady za mnou jeden a vše si zapisuje. A když jsem nahlédl do jeho pergamenu, tak nic z toho jsem já rozhodně neřekl. Prosil jsem ho, aby to spálil, ale on utekl. Jak se jmenuje?" "Matouš" Vždyť to rovnou zapisoval. Jenže zapisovat to, co sám slyšel. A vy tomu musíte rozumět sami.

To, co vám radím já si přece na základě vlastních zkušeností, na základě vlastních znalostí budete vykládat jinak. A povšimněte si, jak často vznikají takové politické spory. Oni se hádají a není to k ničemu, protože každý z nich mluví o tom svém. Musí mít jednotnou teoretickou základnu. A my dáváme světu, dali jsme světu a dáváme mu jednotnou teoretickou základnu, Koncepci sociální bezpečnosti. To právě v ní jsou rozepsány všechny otázky řízení složitých sociálních supersystémů. A my dále pracujeme nad tou teorií, abychom pomohli, vydáváme nové knihy. A já opakuji, že ta třídílná práce Válka, Stát a Bolševismus a související Fleet is being, ze Světa křivých zrcadel a ta kniha Státní symboly a státní suverenita, to je popis konkrétního silného projektu, aby se snížila míra krvavosti právě teď, abyste teď měli východisko, abychom rychleji vyhráli a stálo nás to co nejméně, ne jako nyní. A to všechno záleží na vás. Zda se to budete učit nebo nebudete.

Jestliže se to učit nebudete, tak vám žádný Pjakin nepomůže. I kdyby vycházel ještě více, každý týden mluvil o tom a tamtom. Nepomůže vám to! Dokud vy sami nebudete vědět, co máte dělat v každém konkrétním okamžiku. Náš pořad je jen určitým ukazatelem toho, jak mohou být využity znalosti při chápání procesů řízení a při vypracovávání odvetné reakce s cílem dosažení suverenity našeho státu, aby naši občané žili dobře. My to jen demonstrujeme, ukazujeme příklad. Ale vy v průběhu celého vašeho každodenního života musíte řešit spoustu úkolů samostatně. A pokud jste teoreticky kovaní... Nu, obrazně řečeno, pokud znáte matematiku, tak nebudete potřebovat nápovědu v obchodě, abyste porozuměli ceníkům, ani v práci nebudete mít problém při kontrole výplaty. Hned porozumíte tomu, co vám kde doplatili a tak dále, budete umět řídit své hospodaření.

Když se rozhodnete něco postavit, tak si ušetříte příslušné peníze, něco nakoupíte… Budete umět organizovat pohyby vašeho takříkajíc kapitálu. Takříkajíc, protože zdaleka ne všichni mají nějaké kapitály. Ale to jen v případě, že umíte matematiku, a pokud ji neznáte, budete potřebovat pořád pomocníka. Když budete mít nějaké peníze, tak si pozvete souseda, aby vám je spočítal: "Kolik jich mám? Stačí na to nebo to?" A bude k vám přicházet soused a počítat to podle svého rozumu. Jeden bude poctivý a druhý se rozhodne, že vás o ty peníze připraví. Vždyť podvodníků je všude spousta. Tyto jednoduché příklady jsou srozumitelné. Tak proč lidé nechápou, že to samé platí i pro fungování složitých sociálních supersystémů? V jakýchkoliv složitých sociálních supersystémech to tak funguje. Jak pracují podvodníci? Poradí si všude. Ano, obvykle si půjčí peníze, ale někdy vás vypíchnou i z vašeho bytu. Nebo vás podvedou jinde. Přijdete využít nějaké zdravotní služby a ve výsledku se zadlužíte. Takto to zpravidla chodí, ale jsou i daleko horší případy.

Jak to chodí ve státě? Tam se přece neřeší všechno přes peníze, tam se vše řeší přes státní suverenitu. Ale znát to a rozumět tomu můžete jen v případě, když budete znát teorii řízení složitých sociálních supersystémů. Ty znalosti vyložené v Koncepci sociální bezpečnosti. V tlustých knihách a dalších pracích vnitřního prediktoru SSSR. Čtěte je, a potom pochopíte, jak jsou vaše osobní zájmy spojeny se zájmy vašeho státu. A když budete potom hájit zájmy své i své rodiny, ve svém každodenním životě, tak dokážete zároveň ochránit i zájmy svého státu. Jeho suverenitu a snížit míru krvavosti stávajících událostí. A teď už mi nezbývá, než vám popřát, abyste nebyli lenošní a věnovali se svému sebevzdělávání. Abyste četli práce vnitřního prediktoru, stávali se konceptuálně mocnými a na základě těchto znalostí bránili zájmy své i své rodiny, a tím pádem i svého státu, protože to je nedělitelné. Nu což, to je pro dnešek od nás všechno. Takže na shledanou, přeji vám mírové nebe nad hlavou a štěstí.

Do příštích setkání.


An error has occurred. This application may no longer respond until reloaded. Reload 🗙