Probíhá připojení k serveru. Prosím, počkejte.

Nedaří se obnovit spojení se serverem. Načtěte stránku znovu k obnovení spojení. Načíst stránku znovu lze i stiskem klávesy F5.

Nepodařilo se obnovit spojení se serverem. Načtěte stránku znovu k obnovení spojení. Načíst stránku znovu lze i stiskem klávesy F5.

Otázka - Odpověď z 6.12.2021

Datum: 6.12.2021 | Autor: Pjakin Valerij Viktorovič | Značky: Otázka - Odpověď | Jazyky: Český

Dobrý den Valeriji Viktoroviči.

Dobrý den.

Zdravím naše vážené diváky, posluchače a kolegy ve studiu. Dnes je 06.12.2021. A začneme následujícími novinovými titulky. Biden prohlásil, že neuznává Putinovy červené čáry s ohledem na Ukrajinu. Měli by to psát gramaticky správně přes písmeno „jo“.

Ano, to je velký problém.

Stoltenberg: „NATO nemůže přijmout ani myšlenku, že by Rusko mohlo mít svou vlivovou sféru.“ „Státy NATO jsou připraveny potrestat Rusko v případě agrese proti Ukrajině. NATO je připraveno posilovat svou přítomnost na východním křídle,“ prohlásil státní tajemník USA Blinken. Ministři zahraničí zemí NATO se sešli na poradě v Rize a prohlásili, že Rusko musí skončit s eskalací na hranici s Ukrajinou a jednat průzračně. „Ministři zahraničí zemí NATO vystoupili za dialog s Ruskem, který považují za životně důležitý.“ To opět prohlásil generální tajemník NATO Stoltenberg. Valeriji Viktoroviči, co se to děje při přípravě už zítřejší videoschůzky Putina s Bidenem?

Probíhá sama příprava. Probíhá vyostřování celého toho napětí. Oni prohlašují: „Rusko má povinnost!“ Rusko má povinnosti jen vůči svým občanům. Zatímco tito, kteří se pokoušejí Rusku nařizovat co a jak má dělat, a jsou schopni používat jen jediný stimul… „Buď vás budeme bít, nebo to uděláte sami, a my vás bít nebudeme.“ „Když uděláte to, co my požadujeme, tak vás bít nebudeme. A když to neuděláte, budeme vás bít.“ Jenže jsou-li zainteresováni v dialogu s námi, tak se musí chovat zcela jinak.

Ze strany Ruska tu žádná konfrontace vyvolávána není, a to tak, že vůbec ne. Veškerá ta konfrontace je vyvolávána ze Západu. Je to prováděno v rámci nátlaku. A přitom slyšíme: „Pojďme si promluvit. Nechováte se konstruktivně, pojďme naladit jiný tón a začít jednat…“ Víte, to všechno připomíná to, co se děje tady u nás s tím koronašílenstvím. Trčí z toho uši jednoho a toho samého objednavatele.

Vždyť co se děje? Jen si to vezměte, ze strany těch vakcinátorů, těch vaxerů, kteří zavádějí fašistický režim ve státě, probíhá popírání občanských práv všeho obyvatelstva, absolutní, a to pod absolutně vymyšlenou záminkou. Ne, ta nemoc vymyšlená není, je nutné ji léčit, je to závažná nemoc, ale ta opatření, která jsou přijímána s odvoláváním se na tu zdravotní stránku, jsou zcela politická a absolutně neadekvátní s ohledem na ten zdravotnický problém.

Přitom oni sami vyzývají… Golikova například vyzývá lidi, aby se mezi sebou rvali, aby se spolu sousedé poprali. Popova: „Hej vy, s těmi QR-kódy, dejte do držky těm, co ten kód nemají!“ Gincburg vyřvává: „Lékaři, kteří se neúčastní fašizace našeho státu, musí být vyloučeni ze společenského života stejně jako ti lidé, kteří si dovolí myslet! Je třeba odebírat jim diplomy a lékařské praxe!“ Ale to oni to vše dělají, to oni teď vyvádějí a vyřvávají, že je třeba poskytnout děti na ty jejich experimenty. „Ano, nic není jasné, vakcína nebyla přizpůsobena a tak dále… Některé děti i umřou, zato zachráníme všechny ostatní.“ Co to jako má být?

Lidstvo se střetávalo s mnoha závažnými epidemiemi a teď to není žádná pandemie, dokonce ani epidemie. Vznikají lokální ohniska, která jsou potlačována. Napomáhá vakcinace šíření epidemie? Ve všech státech jsou vývody jednoznačné, ve všech státech. Právě proto falšují statistiky. Říkají nám, že roste počet úmrtí. Ano? A není to tak, lidi, že nám stále jen na každém kroku lžete? Tak proč bychom vám měli věřit, že roste počet úmrtí právě v takové progresi? V takových množstvích? Vždyť už vás chytili za ruku, když jste zveřejňovali jedny informace a při přímém dotazu na Rospotrebnadzor jste uváděli zcela jiná čísla? Lhali jste o celé řády! A co udělala Popova? Zakázala komukoliv poskytovat jakékoliv údaje! „Dozvíte se to z médií!“ A co se potom z médií dozvíme? Stejně jako v Portugalsku, Francii a Itálii? „My jsme vám sprostě lhali! Oznamovali jsme sto tisíc mrtvých a reálně jich bylo 3 000.“ Všechno to byly absolutní lži.

Takže tito lidé nám lžou. A právě oni nám teď navrhují: „Omluvte se nám, protože vy jste antivaxeři!“ Jací antivaxeři? Lidé, kteří mají normální vztah k systému zdravotní péče a chápou nutnost očkování jako takového, ale zároveň si uvědomují, že ne vždy jsou vakcíny tím nejlepším řešením, že existují i jiné způsoby léčby. Vy jste si sami vyrobili vhodné antivaxery, kteří mají zdiskreditovat normální zdravý přístup k řešení tohoto problému, aby nedocházelo k tomu politickému překrucování. A teď touhle vývěskou antivaxerů, které jste sami zformovali, častujete normální lidi, veškeré obyvatelstvo Ruska a požadujete, aby se vám omluvili?! „Pojďme žít zase družně…?“

Nedělá přesně to samé Západ? Napřed vytvoří určitý informační útok proti Rusku, a potom řekne: „U vás jsou takoví jako…“ Nu, Raškin, ten jim vždy příslušně nahrával. To je přece reálný antivaxer, který se tu zabýval politickou diskreditací normálního fungování zdravotnictví, a to samé dělal v oblasti politiky. Vždy pracoval na objednávku. I tam vždy fungoval jako provokatér. „Jen se na něj podívejte, co provádí?! Vidíte to Rusko?“ On ale není Rusko. Ale ten přístup je úplně stejný. Metodologický přístup.

A podívejte, říkají nám rok 1937! A kdo se o něj postaral? Ze strany těch vakcinátorů se projevuje přesně to, z čeho obviňují Stalina, který naopak ty represe roku 1937 ukončil a ti, kteří je rozpoutali, jimi byli sami převálcováni. Kdo vyzývá k těm represím? Popova! Golikova! Gincburg! Vždyť to oni vyzývají k represím, k mimosoudnímu zúčtování, a to jen proto, že ti lidé, a to včetně odborníků, mají jiný názor?! To oni přece celou dobu vyřvávají: „Pokud si myslíte, že to může být nějak jinak, tak k vám pošleme prokuraturu!“ Takže prokuratura je naší arbitráží! Už nepotřebujeme vědu, zdravotnictví, nic, stačí nám prokuratura. A všichni ti vakcinátoři vyřvávají jen o tom. Oni ustavují ve státě fašistický režim, totální fašistický režim. A přitom navrhují: „Pojďme zase žít družně, stačí, když se nám omluvíte! Vy antivaxeři!“

To vy jste antivaxeři a vaxeři. To vy jste vytvořili jedny i druhé! My jsme normální lidi, ruský národ! A ty vaše hry jsme s vámi nehráli a hrát nebudeme. Přece vidíme, kde je režisér toho všeho. Jak vypadá ta situace s koronašílenstvím, kdy vyřvávají… Každý lékař, který se vyjádřil pro očkování dětí, je doktorem Mengele! Je připraven poskytnout k pokusům své, tedy ne své, ale ruské děti! To je třeba si zcela jasně uvědomovat! Když nám teď regiony dávají své závěry a podepisují se tam různí ti hlavní lékaři, tak každý lékař, který se podepsal pod očkování dětí, se podepsal pod to, že je doktor Mengele, že chce zabíjet ruské děti! Že je připraven dělat s nimi lékařské pokusy. A prohlašuje to přímo!

Je to jedna banda. Stejně jako když na nás tlačí NATO, západní státy, tak tady zase tlačí ti vakcinátoři. Jaký mají úkol? Djadčenko přímo říkala už v roce 2020, že výsledkem boje s koronavirem musí být státní převrat a odstranění Putina. Buď jeho zatčení nebo fyzické odstranění. A nevidíme snad, jak je to všechno realizováno? Jak je ve společnosti vyvolávána hysterie? Jak ministr zemědělství Patrušev pracuje jen na tom, aby rostly ceny potravin? Dělá všechno pro to, aby zničil naše zemědělství a přitáhnul sem zahraniční výrobce. A jen když ho něco donutí udělat v ručním režimu, tak udělá i něco přínosného pro Rusko. A to je ještě třeba se podívat, kolik přitom bylo ukradeno a jak to dělá, zda jen žvaní, nebo lidé skutečně něco dostávají! Přece vidíme, jak cíleně pracuje na tom, aby ceny potravin rostly! Zcela cíleně likviduje zemědělství, které se akorát díky sankcím začalo zvedat na nohy, díky vnitřní politice. Ale on potřebuje udělat povinné pukrlátko před svým páníčkem. On také musí něčím přispět ke zhroucení státu.

Je nutné si uvědomovat, že ti vakcinátoři jsou stejní nepřátelé Ruska jako ti, kteří na nás tlačí ze Západu. Je to úplně stejná metodika, metodologie. Jsou to stejné metody, jak se s někým vypořádat. Jedny a ty samé informační technologie, které Západ používá vůči Rusku. Stejně jako haní Rusko na Západě, tak vakcinátoři haní celý ruský národ. Všechny ty, kteří se brání ustavení fašismu. Stále jen lžou, lžou a lžou. Bez toho nedokážou žít. A jak to prohlášení Blinkena, Stoltenberga a Bidena, tak to jednání našich vakcinátorů je stejná podstata nátlaku vyvíjeného na Rusko. Aby Rusko zničili, aby ho rozvrátili.

A kde nejsou vaxeři/vakcinátoři? Tam, kde by bylo nebezpečné si ty peníze takto vydělat, kde by je to ohrožovalo na životě. Řekněme třeba na Donbasu, ano? Tam jsou reálné hrozby, a proto tam ti provokatéři antivaxeři nejsou. Protože je jim vlastní kůže dražší než ty peníze: „Tam já nepůjdu. Tam antivaxera hrát nebudu. Raději budu antivaxerem tady. Raději budu těm vaxerům/vakcinátorům nahrávat tady. Sehraju jim opozici, která bude diskreditovat reálný odpor a reálné postoje lidí. To je přece přesně to, co dělají.

Je třeba pochopit jednoduchou věc, že ti vaxeři a antivaxeři jsou ve své podstatě jednou bandou. Lidé mají zcela jiné cíle. Ti nechtějí v Rusku ustavení fašistického systému a chtějí mít funkční systém zdravotní péče, kde se s nemocemi bude bojovat bez hysterie. Jen si to vezměte, oni prý chtějí naše blaho. Napřed Golikova zničila náš systém zdravotní péče, a potom, aby si nacpala kapsy díky nákupu těch vakcín, chce zavést celoplošnou povinnou vakcinaci. To je ale dobračka!

Já jsem neodbočil od tématu, když mluvím o vakcinátorech tady. Mluvíme teď o nátlaku vyvíjeném ze strany NATO, ze strany západních států na Rusko. Oni jsou nástrojem nátlaku na Rusko! Oni jsou nástrojem k potlačení suverenity Ruska. Oni jsou proti suverenitě Ruska. To oni ničí Rusko! Oni nenávidí ruský národ a ruské děti, na kterých jsou připraveni dělat pokusy.

Takže proč všechna ta prohlášení? Ta prohlášení NATO, Blinkena, Bidena počítají s tím, že vnitřní zrádci, ta elita, ti vakcinátoři, kteří už reálně bojují proti ruskému národu, že jim pomohou realizovat jejich silný postoj. Celá ta věc s tou informační přípravou počítá s tím, že Rusku v ničem neustoupí, a že Rusko za to, že oni nepoužijí nějaké silové kroky… A oni je stejně použijí. Slibovali, že se NATO nebude rozšiřovat na východ a kde jsou ty jejich sliby? Jejich slovo nestojí ani za zlámanou grešli. Ale už jen za tu možnost jednat, zase budou požadovat reálný ústupek ze suverenity Ruska. A oni vědí, že tady uvnitř Ruska mají svou pátou kolonu, velice silnou. A celá ta hysterie s koronašílenstvím, s vakcinátorstvím jen ukazuje, nakolik je ta jejich pátá kolona silná! Která je připravena zničit náš stát, aby se Rusko zase stalo surovinovým zdrojem pro záchranu USA a ruský národ vymřel. Oni vidí, že ji tu mají.

Ale také si uvědomují, že to nestačí, aby svrhli Putina, provedli státní převrat a předali opět řízení přírodních zdrojů plně do rukou USA. Už ani ne kolektivního Západu, ale konkrétně USA. A zajistili vymírání ruského obyvatelstva i v důsledku rozpoutání občanské války v Rusku. Vědí, že to nestačí, je vidět, jak jsou slabí. Je tedy potřeba je posílit. A jak to udělat? A proto ta silná prohlášení od NATO a tak dále.

A sem zapadá i ten jejich Summit za demokracii. Nesmí být v žádném případě posuzován jako jakási alternativa OSN. Všechny ty řeči o tom, jak je OSN zbytečná, vznikly v podmínkách jednopolárního světa, kdy byly mocipánem celého světa USA. A USA jako takové si nepřejí nadnárodní platformu, kde by různé státy, a to i s celkem složitými vzájemnými vztahy, mohly formovat jednotný postoj ve vztahu k nějakým celosvětovým procesům, nebo mohly budovat různé mosty k urovnání vztahů mezi státy. To si nepřejí. USA potřebují situaci, za které by všechny mezi sebou rozdělily a udělaly je závislými na sobě. Proto žádnou takovou platformu nechtějí. Když potom USA zatlačí na nějaký jeden stát, tak se moc toho mrňavého státu nebude moci rovnat jejich síle a nebudou s tím mít problém. Ale budou-li mít tyto malé státy společný zájem ubránit se tlaku USA a budou mít platformu, kde takový tlak budou moci zorganizovat, kde se budou moci dohodnout na obraně před tím tlakem, tak to potom pro USA dopadne úplně jinak.

Představte si třeba… USA tedy nejsou žádným lvem, to určitě ne, ale to je jen jako příklad. Stojí lev proti smečce hyen. Jak to dopadne? Je to tedy tak, že USA nechtějí čelit konsolidovanému postoji těchto států. Chápete? Tyto státy se nesmí spojit. Mezní forma, kterou mohou dopustit USA, jsou regionální spolky. Kdy se státy jihovýchodní Asie, Latinské Ameriky, Střední Ameriky nějak mezi sebou pospojují a o něčem spolu jednají, protože klíčovým hráčem v takových spolcích vždy musí být USA. Potom mají pod kontrolou region, mohou svým potenciálem tlačit a nedovolit těm regionům, aby se dohodly mezi sebou a vytvořily nějakou větší sílu, která by mohla USA ohrozit.

OSN je přesně taková platforma, která umožňuje takovou sílu vytvářet, nebezpečnou pro USA. A co udělaly USA? Daly pokyn a u nás různí ti „patriasti“, protože vlastenci se jim říkat nedá, začínají vyřvávat: „Nač je nám ta OSN? To je platforma k ničemu. Její rozhodnutí se neplní! Musíme se OSN zbavit!“ Aby tak americké státní elitě rozvázaly ruce! Aby americká státní elita měla možnost svým vyšším potenciálem potlačit jakéhokoliv protivníka. A dokud tu je možnost konsolidovat se proti USA, tak si něco takového dovolit nemohou. Proto ten Summit za demokracii není ani náhodou formování nějaké nové OSN. OSN v jakékoliv podobě je v podmínkách jednopolárního světa pro ně katastrofou. Protože, jak znovu opakuji, by to umožňovalo malým státům, a to i těm projektově zkonstruovaným, budovat odpor proti tomuto světovému četníkovi.

Navíc OSN i v podmínkách řekněme dvoupolárního světa, jako byl SSSR a USA, umožňuje ladit procesy nadnárodního řízení na zcela jiném základě, na jakémkoliv jiném základě, a záleží, kdo nad kým vyhraje. SSSR dal přednost tomu se sám vzdát, takže USA vyhrály. 8. prosince bude výročí, kdy v roce 1991 ve vile Viskuli zrádci podepsali tu dohodu o likvidaci SSSR. Státní elita USA o tom vůbec nic nevěděla, ta spadla ze židlí: „Jak to? A co teď bude s jadernými zbraněmi? A jak bude vypadat rovnováha ve světě?“ Oni nevěděli, že pád SSSR zorganizoval globální prediktor z nadnárodní, globální úrovně, a že stejný plán existuje i pro USA. A jen ta věc, že přeformátování SSSR nešlo podle plánu, nuceně prodloužila existenci USA. Protože jak jinak by tlačili na Rusko?

Takže dokonce i v těch podmínkách dvoupolárního světa je to vždy otázka, kdo vyhraje. Kdo dokáže konsolidovat, kam se kdo přidá. Všechny procesy se řídit nedaří. Proto jsou také globalisté nuceni se domlouvat s Putinem. Protože dochází k jejich pádu, podle zákona času, dochází k hroucení jejich světa. A proto teď potřebují defragmentaci, aby bylo hodně drobných státečků, ke kterým mohou být v jakémkoliv okamžiku poslány letadlové lodě, třeba i bez letadel, jen s vrtulníky, vybombardovat je a říci, že tam opět byla nastolena demokracie. Přinucení k demokracii, pěkně po americku.

A proč potom svolávají ten Summit za demokracii? Právě kvůli tomu, že nyní je nutné ukázat sílu. „Ty Rusko, jen se podívej! Ty budeš Putine sám a tihle všichni mne poslouchají! Ti všichni pracují pro mne!“ My víme, že je svoláván Summit za demokracii a Putin je zase na návštěvě Indie. To je také příprava na ten Summit za demokracii. USA chtěly jen to nejlepší a dopadlo to jako vždycky. A to nejdůležitější. Je to ukazatel pro vnitřní pátou kolonu v Rusku, pro zrádce, pro elitu, která sní o tom, že zaprodá Rusko. „Jen se podívejte! S USA je celý svět! Proti nim přece my nic nezmůžeme!“ Skutečně celý svět? A co třeba jen Čína? A jak je to s potenciálem? Takže nesrovnávejte nějakou tu Andorru s Čínou. Andorru, kterou dva roky řídí Francie a dva roky zase Španělsko. A nás se snaží přesvědčit, že se jedná o stát?!

Takže ta situace je taková, že nyní Američané zvyšují takříkajíc úroveň svého nátlaku. Pokud by Putin třeba pod tlakem vnitřní opozice mrknul, tak by svého dosáhli, aniž by nabídli něco výměnou, dosáhli by ustoupení z pozic ruské suverenity. To je jejich sen. Ale oni vidí, že jim to moc nevychází, proto jsou nuceni hrát si na ten Summit za demokracii. A co se týká toho, co Biden uznává a co neuznává, tak to nehraje vůbec žádnou roli. Otázka uznání a otázka zohlednění (červených linií) jsou dvě různé věci. USA neuznávaly začlenění tří pobaltských republik do SSSR. Neuznávaly a co? Zohledňovaly, že se jedná o státní území SSSR? Zohledňovaly, ale neuznávaly. Ať neuznávají, co jim libo. Nám je to úplně jedno. Oni budou nuceni zohledňovat náš postoj, pokud jsme je vyznačili…

Ještě jednou opakuji, že červené linie se ohlašují přesně v tom okamžiku, kdy svému partnerovi v mezinárodní politice jednu vlepíte. On se zeptá: „A za co?“ A vy mu vysvětlíte, že je to za to, že překročil vaší červenou linii. „Ale tys nic neřekl!“ „Na to máš přece vlastní hlavu, kterou musíš používat!“ Takto se ohlašují červené linie, v okamžiku, kdy mu uštědříte ránu! Ne, že se na ni připravujete, a potom ji zrušíte, ale poté, kdy jste tu ránu uštědřili! A proto jak to Putin zaonačil s těmi červenými liniemi? Putin je velice zkušený v řízení, a tak řekl: „Vytváření hrozeb pro Rusko v jakékoliv oblasti, to jsou naše červené linie!“ A teď hádejte. Jste připraveni dostat lepanec, jestliže vytvoříte hrozbu, nebo nejste? Nebo si to budete muset ještě pěkně rozmyslet?

A to, že USA v předvečer jednání s Putinem svolávají Summit za demokracii, ukazuje, že nemají žádné zdroje. Vůbec žádné! Čekají jen na jedno, na to, čím vždy trpělo Rusko, na vnitřní zradu elit! Jen na to. Jen tak mohou od Ruska něčeho dosáhnout. A jestliže elita nebude moci zradit Rusko, jako to udělala v únoru roku 1917, jako to udělala v roce 1991, i když tam to bylo pravda roztažené v čase, ale přesto. V roce 1991 zradila elita! Nebyly žádné objektivní příčiny k pádu SSSR, nebyly, ekonomické ani politické. Bylo jen zapotřebí změnit vnitropolitické vztahy. A kdo zakládal všechny ty Národní fronty, které se potom vrhly do vybíjení Rusů? Pátá řídící správa KGB SSSR. Všichni takoví jako Gamsachurdija, Elčibej a Landsbergis byli řízeni tou pátou správou. Všechny ty Národní fronty… Oni se třásli strachy: „A nestrčí nás do vězení?!“ A kurátor z KGB jim řekl: „To je náš projekt!“ Takže… Jak byla například rozvrácena státnost v Mongolsku? Přijeli z KGB, z páté správy a vysvětlili jim: „Nepracujete správně. Musíte zakládat národní veřejné opoziční hnutí!“ Předali jim své zkušenosti a bylo hotovo. I tam se zhroutila státní moc.

Takže taková je ta situace. Mohou dělat ramena od večera do rána, ale proti Rusku nemají vůbec žádné zdroje. A USA teď mají takový výbušný vnitřní potenciál… Mají tam jedno rabování denně a nezvládají to. K drobným zločinům policie už vůbec nevyjíždí, protože pokrokoví prokurátoři je stejně hned všechny propouští. „Že vykradl obchůdek za několik tisíc? To je přece drobnost!“ A teď už se ten looting/rabování dobralo k velkým obchodním centrům. Zatkli 150 vykrádačů obchodů a 150 jich prokurátor zase pustil. Tak proč by se policie měla namáhat někam jezdit? USA stojí na hraně katastrofy, na hraně krachu.

Oni mimochodem… Já neustále provádím analogii různých událostí v USA. Jen se podívejte, vždyť se hroutí s úplně stejnou metodologií jako SSSR, podle stejné metodologie. A proto nám stačí to ustát, vydržet a hotovo. Jejich postoj se zhroutí, už nebudou moci dělat ramena. Vždyť je velice důležité, že když něco prohlašujete, tak to musíte splnit. A pokud to jen prohlašujete a nic neuděláte, tak to znamená podkopání vaší autority a nikdo vás už nebude brát vážně. Proto je to pro ně tak důležité. Proč tak vyřvávají? „Rusko zaútočí, Rusko zaútočí na Ukrajinu!“ Proč? Protože připravují útok Ukrajiny na Rusko. Ano, bude to sebevražedný útok. A jak to udělají?

Vždyť doposud... Ano, všechny mezinárodní komise uznaly, že Gruzie zaútočila na Osetii! A dosud navzdory těmto očividným faktům vykřikují, oni vždy vykřikují navzdory očividným faktům! Vždy vše úplně překrucují! Mimochodem, ti vakcinátoři postupují úplně stejně, úplně stejně! Všichni ti vakcinátoři, ti vaxeři i antivaxeři dělají úplně to samé. Ti vaxeři a antivaxeři si vzájemně přihrávají a je to. Takže nám je to vlastně úplně jedno. Ať dál dělají ramena, ať si říkají, co chtějí…

Jak to bylo? Medvěd jim svou tajgu nevydá. My si akorát musíme poradit s vnitřními zrádci a oni se teď všichni projevují. To přece není náhoda, že Putin veškerou iniciativu boje s koronašílenstvím delegoval na místní úřady. Aby bylo vidět veškerou tu vlasovskou darebáckou pakáž, aby hned bylo vidět, kdo je pro Rusko a kdo je vlasovský nedoražený hitlerovec, aby na tu pakáž bylo dobře vidět, jak ve vládě, tak i v místních úřadech. Lidé se dívají, lidé to vidí! A reálnou situaci s koronavirem se lidé dozvídají na principu šesti stisků rukou, kdy se každý ve státě může přes šest stisků rukou dobrat ke komukoliv jinému. Takže všichni všechno velmi dobře vědí.

A vidí, jak lže Golikova, Popova, Muraško i Gincburg a další, další vaxeři. A jak řídí ty své speciálně vytvořené antivaxery, aby se vyhnuli dialogu s lidem, a aby… Oni si myslí, že se jim povede ve státě ustavit fašistický režim. Jenže to se jim nepovede, to se jim nepovede, ať si nedělají žádné naděje. A ta válka, kterou chtějí rozpoutat tady u nás, aby tu lidé mezi sebou bojovali, jim také nevyjde. Ta přijde k nim. A čím více budou tady tvrdohlavě pokračovat s tou vakcínou, s tím koronašílenstvím a očkováním, tím rychleji se to napětí od lidí přenese tam k nim.

A kam budou utíkat? Kam? Samozřejmě, že Popova a Golikova doufají, že se společně s Gincburgem vytratí do USA a že to udělají včas. Dříve než… Že nebudou muset utíkat jako afghánský prezident a další taková elita. Ale to jim nevyjde. A tím spíše nebude dost místa pro všechny ty regionální „elity“. Budou se chytat kol amerických letadel, aby utekli před lidovým hněvem. A tady si normálně obnovíme systém zdravotní péče, v normálním režimu, bez hysterie v národním státu a budeme léčit nemoci místo toho, abychom… Vždyť co provádí ta Popova? Dělá všechno pro to, aby tu ta epidemie vznikla. A nejen ona, všichni, Gincburg, Golikova, Muraško a další…

Další otázka. Valeriji Viktoroviči, okomentujte prosím události… Jsou tu uvedeny dvě události, ke kterým došlo 3. prosince. Naryškin položil věnec ke hrobu neznámého vojína v den osmdesátého výročí porážky hitlerovských vojsk u Moskvy.

Ten útok začal pátého.

Nu přenesení popela…

Ano, v roce 1966 byl ustaven památník neznámému vojínovi, aby se to stihlo ke dni začátku protiútoku, 5. prosince, což je den Stalinské ústavy.

Nicméně třetího prosince se to stalo, kdy Naryškin položil věnec.

Ano, památník byl odhalen třetího.

A Medvěděv v Petrohradu odhalil památník ke stoletému výročí povstání v Kronštadtu. Co je to, náhoda?

Více než náhoda, je to svinstvo. Vždyť co je to památník neznámému vojínovi? Trockistický režim, který nahradil bolševiky po Stalinově smrti, se nepostaral o to, aby se uklidila bojiště, aby všichni neznámí vojíni byli nalezeni. A Jegoryčev, který postavil památník neznámému vojínovi, ho postavil jako připomínku, jako výčitku svědomí. „Ano, všechny bychom je asi nenašli, ale neudělali jsme ani to, co bychom udělat mohli.“ Dnes se všichni hledači zabývají tím, co nebylo tehdy uděláno. Vždyť ten maršál Vítězství, maršál Žukov mohl provádět vojenská cvičení tak, aby ta bojiště odminovali a identifikovali ostatky vojáků. Tenkrát ještě byli naživu jejich příbuzní.

Takže to Naryškinovo gesto je v každém případě gestem člověka, vlastence, který ctí památku našich dnes již dědů a pradědů, protože žádní otcové již prakticky nezbyli, těch, kteří náš stát ochránili, kteří nám náš stát zachovali a uhájili jeho suverenitu. A udělali to pod vedením bolševiků! Kteří náš stát zachránili před tou katastrofou, která ho potkala v roce 1917. Dokázali stát industrializovat, udělali z něj průmyslově vyspělý stát, vědecky vyspělý stát. Fakticky zformovali velmoc číslo jedna. A byla to velmoc číslo jedna, je zbytečné lhát, že tou velmocí byly USA. Je to zbytečné, ať se podíváte na jakékoliv parametry, tak tou supervelmocí číslo jedna byl SSSR. Ano, uznává se, že šlo o velmoc číslo dva, jestliže se porovnává s celým souhrnným potenciálem Západu, nejen USA. Ale to je celý souhrnný potenciál versus jeden stát!

Položit věnec v takový den je bezesporu důležité. A to vyvolává otázku. Proč byl odhalen památník povstání v Kronštadtu právě 3. prosince? Každý, kdo se podívá do jakékoliv příručky, se dozví, že povstání v Kronštadtu probíhalo od prvního do osmnáctého března 1921. Nu to mi promiňte, ale březen už je dávno pryč?! Tak proč to tak dlouho odkládali až do toho třetího? K tomu odkládání měli důvody. A odhalení toho památníku 3. prosince, v den památky Neznámého vojína bojujícího za vlast, má dát najevo, že Kronštadtské povstání byl boj za vlast. Je třeba vědět, že tam kde se objeví Dmitrij Anatoljevič Medvěděv, tam vždy jde o nějaké svinstvo a zradu ruských zájmů. Vždy a bez jakýchkoliv výjimek. Pokud mu samozřejmě neřeknou: „Podepiš se tady!“ a vydají jeho jménem článek. Nu, to je teď vedlejší.

Takže co mám proti tomu Kronštadtskému povstání? To ho chci pomluvit nebo co? Nebo o něm nic nevím? Jaký byl ten rok 1920? V listopadu roku 1920, kdy na konci listopadu poslední zbytky Wrangelovy bílé armády opustily Krym, skončila občanská válka ve fázi boje armád a zahraniční intervence. Ale tím přece občanská válka neskončila, ta pokračovala na úrovni různých povstání. Například v Tombovské oblasti.

A proč pokračovala? Protože tu byla politika vojenského komunismu, protože ty poražené vojenské jednotky se všechny nesmířily a vytvořily bandy. Ty formovali z lidí nespokojených s politikou vojenského komunismu. Tyto bandy se rozrůstaly a čelily sovětské vládě. To znamená, že tohle pokračovalo, až do roku 1922 s tím byly velké potíže. A ta politika vojenského komunismu nebyla uplatňována jen tak pro nic za nic. Stát bylo nutné zachraňovat extrémními opatřeními a bolševici byli nuceni spolupracovat s každým, kdo byl připraven poskytnout kádrovou základnu pro obnovu státu. Bohužel to byli trockisti, BUNDovci, eseři, anarchisti, které to jednou táhlo sem, podruhé tam. Jako Nestor Machno, který od jedné strany dostal řád Rudého praporu, a potom zase táhnul s druhou. "To je anarchismus, jaký stát, co jste mysleli?"

Takže to byl velice složitý rok. Mezi lidmi se nakupil dostatečně silný potenciál odporu. Lidé se nevyznali ve velké politice, oni žili svým životem. Viděli, jak přicházeli jedni rudí a druzí rudí a chovali se odlišně. Ale nějaké zvláštní závěry si z toho nečinili, z hlediska řízení. Jen pro sebe se lidé ptali: „Vasiliji Ivanyči, tys pro bolševiky nebo komunisty?“ Nebo jako v případě Vaupšasova: „Teď vidíme, že jsi bolševik a ne komunista.“ To znamená, že lidi takovým způsobem rozlišovali. Činnost bolševiků a všech těch, kteří byli tak či onak „průvodci“ či snad spojenci bolševiků v té občanské válce.

Opakuji, že na základě Výnosu o kuchařčiných dětech stát neměl svůj vlastní kádrový sbor odborníků a všechny, které měl, pobili na bojištích imperialistické války. Ani kádrový důstojnický sbor obnovit nedokázali! Navíc zbytky těch odborníků ještě prohlásily: „Ten dobytek? Abych já těm vidlákům pomáhal? Ještě mne budete prosit…“ a utekl do zahraničí. „Vidlák to přece zvládnout nemůže! Beze mne…“ Jenže ten vidlák to dokázal a vybudoval supervelmoc číslo jedna.

A dvacátý rok, byl jeden z těch velmi těžkých. Po ukončení občanské války na úrovni bojových střetů armád a zahraniční intervence se objevila možnost začít pracovat na systému, který by ulehčil život ve státě. Tato možnost se objevila. Navíc výbušný potenciál, který se nahromadil, umožňoval všem, kteří uvnitř strany čelili bolševikům, aby kývli na jejich návrh ulehčení života ve státě. A stát se měl začít obnovovat. Naplánován byl desátý sjezd RKP(b), který se konal od 8. do 16. března. Všichni velmi dobře věděli proč a s jakými cíli je ten sjezd svoláván, že bude bojovat s vnitřní partajní dělbou na frakce, že se tam budou přijímat mnohá rozhodnutí o přeformátování státního řízení a konkrétně změna válečného potravinového režimu a přechod k politice, k nové ekonomické politice. Od válečného komunismu k nové ekonomické politice. Všichni to velmi dobře věděli.

A věděli to i nepřátelé Ruska. A to Kronštadtské povstání se liší od všech povstání na území Ruska, a to zásadně, kardinálním způsobem. Bylo zorganizováno anglickou rozvědkou. No to promiňte, ale 6. července 1918 došlo přímo ke spiknutí velvyslanců! Co to říkám? Možná že tohle bylo ještě horší? Ale ne. Tam šlo o začátek občanské války a zahraniční intervenci na úrovni velvyslanců. A zde se v rámci všech povstání, už proběhnutých povstání, probíhající občanské války to povstání v Kronštadtu silně vyčleňuje.

A čím se tak vyčleňuje? Problém je v tom, že vnitřní politická stabilita mladého sovětského státu byla velice, velice nestabilní. A všichni zahraniční loutkovodiči, pro které bojovala Bílá armáda… Jen si přečtěte Churchilla, ten tu Bílou armádu popsal pěkně. Co si mysleli, za čí zájmy bojují a pro koho ve skutečnosti tahali kaštany z ohně. Bylo zapotřebí udělat tah koněm, který by změnil postavení mladého sovětského státu. A pokud by se přímo nepovedlo smést sovětskou moc v Rusku, tak by ji to v každém případě postavilo do takových podmínek, ve kterých by byla maximálně neakceschopná a nakonec by se stejně zhroutila.

A takový krok byl nalezen. Jednalo se o zmocnění se Kronštadtu a Petrohradu. A otázkou jen zůstávalo, jak se ho zmocnit. Pokud by byly lidové protesty, tak by to bylo skvělé. Na tom se dá stavět. A najednou je tu ta situace, že desátý sjezd strany má přijmout taková rozhodnutí, která jednoznačně uklidní vnitřní politickou situaci. A za podmínky, že Kronštadt se nacházel ve druhém hlavním městě státu, tak bylo jasné, že tam ta rozhodnutí sjezdu vejdou ve známost nejvíce v plném rozsahu a to zcela odstraní tu základnu pro vzpouru.

Proto začalo to povstání dříve, než bylo v plánu. Před začátkem sjezdu. A dále podle záměru těch,

co organizovali to povstání, bylo zapotřebí jednáním na základě demagogie protahovat čas, dokud ze zálivu nesleze led, což umožní, aby do Kronštadtu vstoupila anglická eskadra, která čekala v Baltském moři s výsadkem, zda se povede zmocnit se Petrohradu, nejen Kronštadtu, i když i to by bylo dobré. Už to by změnilo situaci v Rusku a vedlo k dalšímu kolu občanské války a k novému kolu intervence. Takový to byl úkol. A právě proto, že po sjezdu, až sleze led, by už nebylo možné zorganizovat povstání, tak s ním začali dříve. V naději protáhnout čas, než přijde na pomoc anglická eskadra. A právě tato okolnost podmínila nutnost rychlého útoku. První útok 7. března nebyl úspěšný, v předvečer zahájení sjezdu. Druhý útok, který začal v noci z 16. na 17. března, byl zcela potlačen.

Ale byl potlačen také proto, že v Kronštadtu námořníci povstali, pochopili zrádcovskou podstatu toho povstání a povstali proti těm povstalcům. Ta situace byla natolik závažná, že shromažďovali armádu, jak jen mohli, protože díky té revoluční demagogii byly zagitovány mnohé vojenské jednotky, které do toho jít odmítly. Takže byl sjezd nucen shromáždit jednotku z delegátů sjezdu, aby posílil skupinu a vrátil Kronštadt Rusku, než tam vtrhne anglická eskadra. To znamená, že otevření toho památníku je nejen rouháním nad obránci vlasti… Protože ti povstalci nebyli žádní obránci vlasti. Napřed je určitá část námořníků a obyvatelstva podporovala, ty povstalce, ale když pochopili jejich zrádcovskou podstatu, tak sami povstali proti nim. To znamená, že když vše pochopili, že je podvedli, tak se sami proti nim pozvedli, proti těm, kteří to Kronštadtské povstání zorganizovali.

Chápete jaká je to tedy situace? Vůbec nejde o vlast. Odhalení toho památníku je signálem tam, na Západ: „My jsme připraveni zaprodat vám stát! Jsme připraveni k povstání uvnitř státu! Jsme připraveni zradit stát! Ve všech směrech! Otevíráme památník tomu Kronštadtskému povstání, které bylo zorganizováno anglickou rozvědkou, aby Kronštadt i Petrohrad byly obsazeny anglickými okupačními vojsky!“ Myslíte, že Medinskij nezná dějiny? Velmi dobře je zná a také byl na tom odhalení. Je to signál naší podpindosnické elity, že je připravena vzdát všechny zájmy našeho státu.

A je to snad jediný takový signál, který „elita“ posílá? Vůbec ne! Není jediný. V květnu roku 2018 začaly být ve městech podél celé Transsibiřské magistrály prováděny slavnostní akce, zdůrazňuji, že slavnostní akce, při kterých byly odhalovány pamětní desky na nádražích, památníky Československému sboru! Proč? A na počest čeho? Československého sboru? Na počest toho, že Československý sbor v květnu roku 1918 pozvedl povstání a svrhl sovětskou vládu podél celé Transsibiřské magistrály? Všude ji úplně svrhl! A tím rozpoutal občanskou válku a začala zahraniční intervence, přesně tím! A na počest toho guvernéři jeden za druhým dělali povinné pukrle a říkali: „Čest a sláva českým legionářům, kteří tady bojovali proti bolševikům!“ To znamená, že tak plně vystoupili proti vlastnímu národu, všichni ti guvernéři!

Cožpak ti guvernéři nevědí, co tady prováděl ten Československý sbor? Svrhnout sovětskou moc podél Transsibiřské magistrály nebyl žádný problém. Ono to bylo tak, že v těch místech, a vůbec ve vnitřních oblastech Ruska, nebyly nikde žádné vojenské posádky. Všechno, co se jen dalo, bylo soustředěno na frontě, která mimochodem stále ještě existovala. Ano, byla masová dezerce, obzvláště těch, kteří nepřijali sovětskou moc, ti utíkali do svých rodných měst a vesnic. Ale ti nebyli organizovaní. A čím disponovala sovětská moc? Měla jednotky milice, špatně ozbrojené. Lidi, kteří neměli bojový výcvik, neměli ve své většině žádné bojové zkušenosti. A když byl ve městě nějaký český batalión, proti kterému stála maximálně četa, fakticky milicionářská domobrana, tak nebyl problém takovou moc svrhnout. Až potom začali formovat z těch, kteří nepřijali sovětskou moc bojové jednotky.

Čeští legionáři, to mi promiňte, na frontě nebojovali. Jen tak trochu, epizodicky. A co prováděli? Loupili všude, kam se jen dokázali dostat. Loupili tak, že to už dál nešlo. V Permském institutu vyloupili laboratoř i knihovnu. "To je všechno naše vojenská kořist." Nu to promiňte, vy jste chtěli stát osvobodit od sovětské moci, tak proč okrádáte stát, který jste osvobodili?! Nebo za to chcete odměnu? A to, co ten Československý sbor nakradl, se stalo základem pro založení finanční nezávislosti Československého státu, ano ta Legionářská banka. A ta zvěrstva… Oni byli ještě i karatelé a ta zvěrstva, kterých se dopouštěli ti čeští legionáři, vedla k tomu, že například tady na Altaji lidé povstali a osvobodili Altaj od té bělogvardějské vlády, od Kolčaka, právě díky těm Čechům a bělogvardějcům, kteří jim přisluhovali. To právě díky jejich kárným operacím. Proto také neformální hymna altajských partyzánů začíná: „Přepadli nás zlí Češi…“

Takže to oslavili. Pro mnohé guvernéry to byl svátek. Odhalovali památníky a pamětní desky na nádražích. Jak to? Je to ukazatel toho, že „elita“ zradila stát. Už zase zrazuje svůj stát. A už jen čeká, kdy do státu vstoupí zahraniční interventi. A v tomto ohledu nelze nezmínit ten případ se šachtou Listvjažnaja, který teď otřásl státem. Vždyť se podívejte, jaké je to hoře, ale ne pro „elitu“. Ta slaví! Pro ně to nic neznamená. "Lidé zahynuli, to ale nevadí, byli to obyčejní lidé a my sloužíme svému páníčkovi." A jejich bankety nekončí.

Nezdá se vám, že se v poslední době stalo příliš mnoho technogenních havárií? Jen se podívejte na Yandex, Google. Výbuchy v tom podniku, výbuchy v tamtom podniku. Havárie tady… Co se to děje? Děje se jednoduchá věc. „Elita“ stále čeká, že bude svržen Putin. O tom protistátním spiknutí mluvíme už dlouho. Už v roce 2012 se pokoušeli zabránit Putinovu příchodu a dále s ním pořád bojují a tak dále. To znamená, že se jedná o permanentní spiknutí. Nedaří se jim, ale přesto na něj čekají.

A když na to čekají, tak co dělají v první řadě? V první řadě snižují investice do bezpečnosti výroby. Neinvestují do ochrany práce, protože tohle oni nepotřebují, neboť čekají na devadesátá léta. A v devadesátkách byla každá havárie ve výrobě manou nebeskou, pro všechny ty „MANAGERY“, pro veškerou tu „elitu“. Protože potom k nim přiletí záchranáři a na státní náklady obnoví výrobu, potom jsou jim vyplácena pojištění, dostávají nenávratné peníze od státu na obnovu výroby, to jsou samé plusy.

A tak měli zájem, aby ty technogenní katastrofy probíhaly. Až Putin to začal měnit. Putin začal opět zavádět bezpečnost práce, ochranu práce. A teď, když jsou přesvědčení, že Putin odejde, tak zase se vším přestali. A čekají, kdy odejde jenže on neodchází. A pro ně není tragédií to, že zahynuli lidé, to vůbec ne. Pro ně je tragédií, katastrofou to, že Putin neodešel, protože teď si to budou muset zodpovědět. Jinak by to pro ně byla zase mana nebeská. Oni všude čekají, že Putin odejde, a tak všude ignorují investice do systému organizace bezpečnosti a hygieny práce.

Už jsme o tom mluvili na příkladu toho centra Zimní višeň, jak je to všechno organizováno. Oni všichni čekají. Víte, ta katastrofa ukázala, že přinejmenším majitelé té šachty, zcela vsadili na provedení státního převratu v Rusku, na rozpoutání občanské války, na zahraniční intervenci, aby mohli sloužit zahraničnímu páníčkovi. Oni plně vsadili na státní převrat, jen proto došlo k té katastrofě! Nebylo to jen kvůli chamtivosti jako takové, ale proto, že chtějí, aby bylo změněno celé státní uspořádání, aby se vrátily ty jejich devadesátky v ještě horší variantě. Aby jim každá taková havárie přinášela peníze! Lidé jsou jim ukradení, zcela ukradení! Taková „elita“ v osobě Medvěděva posílá signál. Stejně jako v roce 1918 s tím Československým sborem, který byl roztažený po celé Transsibiřské magistrále. Stejně jako teď.

A jaký zvolili den? Den Obránce vlasti, neznámého vojína, který o své jméno přišel, ale stát zachránil. Chápete, co je to za rouhání, když tajnou operaci anglických tajných služeb přirovnávají k národnímu povstání? Oni říkají: „Páníčku, my jsme všichni tví! My se vzdáváme!“ To je to, oč tu jde. Takže… a čtvrtého opět Šojgu s Medinským odhalili památník Vasilevskému před ministerstvem obrany. To by bylo v pořádku, nebýt tu určitých nuancí. My ty nuance známe, a nejsou ve prospěch společného otevření památníku Kronštadtskému povstání a památníku Vasilevskému. A proč je neodhalili dříve? To mohli i tomu Kronštadtskému povstání, vždyť k němu došlo v březnu! Protože to potřebovali spojit s tím památníkem Vasilevskému, neboť naše elita je skrz naskrz prodejná.

Teď přicházejí informace o tom, že Gazprom odstřihává věčný oheň tam a tuhle, protože z hlediska Gazpromu, je to krádež, loupení plynu. To znamená, že památka na naše dědy a pradědy, kteří zachránili náš stát, a zajistili tak Gazpromu, že právě on může disponovat plynem, přírodními zdroji Ruska, ne někdo jiný, žádná zahraniční společnost Royal Dutch Shell, ale výslovně Gazprom... Tak teď ve své nenávisti chodí a sestavují akty na památníky, které byly postaveny v sovětské době, že jde o nezákonné připojení k plynovodu. "Odstřihnout! Odstřihnout je!" Jakou mravnost musí asi mít ti, kteří tyto akty sestavují, a to nemluvím o těch, kteří to nařídili. To opravdu musíte poplivat památku svých předků. Vždyť se mohli vzepřít, mohli říci: „Ne, já nevypracuji takové dokumenty! Já si to nemyslím. Tohle malé množství je Gazprom povinen vydávat a udržovat všude ty věčné ohně! Vždyť to právě díky nim tu teď Gazprom vůbec může existovat! A krást peníze!

Ale vždyť právě ten Gazprom, který nechce utrácet za vlastenectví, za suverenitu státu, naopak utrácí ohromné prostředky, vyhazuje je za různé pederasty! A to v přímém slova smyslu! Kteří náš stát zrazují! Sponzoruje různé akce, sponzoruje fotbalisty a tam mu peněz líto není. Je mu jedno, kolik peněz dá Echu Moskvy! Protože to pracuje proti Rusku! Takto slouží páníčkovi! Zatímco naši pradědové a dědové toho jejich páníčka nepustili sem k nám, aby se zmocnil našich zdrojů a ubránili životy, lidi ubránili…

Jen se podívejte, dvacet miliónů civilistů pozabíjeli jen tak! Myslíte, že kdyby se dostali dál na východ, tak by lidi nechávali žít? To civilní obyvatelstvo likvidovali zcela cíleně! A Gazprom říká, že to je to pravé štěstí, na které bude pracovat. „A vás za to, že uctíváte památku velkých vojáků, kteří Rusko zachránili, vyhráli nad Hitlerem, vás potrestáme. My vám ten plynovod odstřihneme! Nedáme ani gram plynu na to, abyste vychovávali vlastenectví! Můžete vychovávat pederasty, to prosím! Vlastizrádce vychovávejte!“ A vlast? Myslíte si, že je Miller pro Rusko? Vždyť se podívejte na veškerou jeho práci. Ten Rusko nenávidí! Jednoduše nenávidí.

Proč u nás lidé nedokážou pochopit tu jednoduchou věc, že jednání Čubajse, Muraška, Golikové, Millera, Grefa a dalších jsou podmíněny jedním, zvířecí nenávistí k Rusku a Rusům, zvířecí! Chápejte, kdyby byl Miller ruským vlastencem, tak by se naopak ptal, kde ještě ten věčný oheň nehoří! „Zajistěte pro něj plyn!“ Pro Gazprom je to zcela zadarmo! To jsou průběžné ztráty, které se často nechávají takto vyhořet: „Pro nás to nic není a je to památka na naše dědy, to je svaté! Památka na vítězství naší vlasti je svatá! Suverenita naší vlasti je svatá!

To je potřebné! Vždyť koho budeme vychovávat?“ Čím se Miller liší od těch výrostků, jako je Kolja z Urengoje? Od těch Ivanů, kteří neznají svůj původ! Kteří si na věčném ohni ohřívají párky, nebo ho používají jako záchod. Nebo si tam zapalují cigarety. Čím se liší? Ničím! Vůbec ničím! Akorát, že ta děcka nevědí, co činí, na rozdíl od Millera, který to ví velmi dobře! A on dal příkaz všude odříznout věčný oheň, protože pro něj: „Jestli chcete věčný oheň, tak mi plaťte tržní cenu! Kolik to teď stojí tam v Evropě? Tisícovku? Tak to mi budete platit! Protože to byli vaši dědové!“

Pamatujete, co bylo v Uljanovské oblasti na Den vlajky, v srpnu? Co vykřikovali? „Naši otcové a dědové pod touto vlajkou, trikolórou bojovali za Velké vlastenecké!“ Cožpak mi nevíme, kdo bojoval pod trikolórou? Vlasovci pod ní bojovali! A Uljanovská oblast, administrativa Uljanovské oblasti tohle vyložila se vší vážností! Tuto zdravici s Dnem vlajky! Je to jejich vlajka! Vlasovců! A tak teď triumfují! To proto odhalují památník Kronštadtskému povstání, ne proto, že by bojovali za svou vlast. Oni bojovali na příkaz anglické rozvědky! A když to obyčejným námořníkům došlo, že jsou to zrádci, tak odtamtud, z Kronštadtu nestačili brát nohy na ramena, po ledu utekli do Finska. Tak akce takových zmetků neustále oslavuje Dmitrij Anatoljevič.

V další otázce vás prosí okomentovat, vysvětlit změnu řízení z pozice sil v Afghánistánu. USA, parazité, utekli ze strachu, pustili tam Tálibán. Ale jakou motivaci mají lidé obutí do bílých bot s M16, jak určit sílu, která to řídila? Jaká síla napsala ten scénář? Jestliže to byl GP, tak proč naše velvyslanectví hned vzali pod ochranu? A proč jednání probíhala v Moskvě? To na GP moc nevypadá, čí vůle tedy realizovala tuto sílu?

Já neustále mluvím o tom, že probíhá boj americké státní elity a globálního prediktoru. Tady šlo o dva scénáře. Stáhnout americkou armádu a vojska NATO z Afghánistánu bylo nezbytné jak pro státní elitu, tak i pro globalisty. Celá otázka byla jen jak je stáhnout. Státní elita potřebovala hromadný úprk jako takový s tím, že se tam zanechá úplně všechno, zbraně, technika, a to ze dvou důvodů.

První důvod. Ti, kteří přijdou na místo USA, budou bojovníci teroristé a ti musí být plně vybaveni vším potřebným. Technikou a zbraněmi, aby mohli pokračovat dál na sever. A druhý důvod, to je to, že USA neustále otřásají skandály s krádežemi při nákupu a prodeji zbraní. Neustále! Kdyby byl proveden audit, tak by se zjistilo, co všechno bylo ukradeno. Jak to řekli v tom jednom našem filmu? „Všechno to rozkradli ještě před námi!“

Takže co potřebovala státní elita? Státní elita potřebovala utéci. Dovezli tam ISIL, což je nepravidelná armáda USA. Teď už o tom přímo mluví dokonce i v západních televizích, Tálibové říkají: „My jsme obklíčili skupinu ISIL a mohli jsme ji zničit, jenže přiletěly americké vrtulníky a všechny bojovníky ISIL odvezly.“ A někteří se tady ptají: „A kde jste tohle viděli?“ Už i na Západě, nejen v naší televizi, už je to možné uvidět i v západních televizích, že ISIL není nic jiného než nepravidelná armáda USA. USA vytvořily tuhle sílu, aby vyřešily své úkoly bez použití oficiálních vojsk.

A já znovu opakuji, že jakýkoliv mezinárodní terorismus, je vždy dílem rukou tajných služeb. Výslovně státní politika. Putin říká, že je nutné spojit síly k likvidaci mezinárodního terorismu… A jak? Jestliže ten mezinárodní terorismus byl vytvořen právě kvůli tomu, aby vznikly podmínky, za kterých jeden stát může zatlačit na jiný: „Promiňte, já za to nemohu. To udělali teroristé!“ Vzpomeňte si na ty Rudé brigády v sedmdesátých letech v Itálii a další ve Francii, vůbec na akce „levičáků“ a dalších v těch sedmdesátých a osmdesátých letech v západní Evropě. Teď už je známo, že je řídili Američané, všechno to vylezlo na povrch. A stejné je to se všemi ostatními teroristy, je to stejná situace. Všichni teroristé jsou řízeni nějakou tajnou službou.

Erdogan se pokouší stát vyjednávačem mezi Putinem a Zelenským. Ten je v úplném loji, a musí se nějak udržet. A jak se chce vůbec stát vyjednávačem, když vystupuje jako spojenec Zelenského v občanské válce proti národu? Jak si to představuje? On Zelenskému dodává zbraně, aby jimi mohl zabíjet civilisty. Putin mu vysvětlil: „Hleď si svého!“ A to je pro něj katastrofa. Chvilku vydržel a už se zase nabízí: „Já budu váš vyjednávač!“ Jakým vyjednávačem chceš být? A čeho? No to je jen k té otázce teroristů, těch tureckých v Sýrii a dalších.

A v daném případě mluvíme o Afghánistánu. Takže co potřebovala státní elita? Aby bojovníci dostali zbraně, prováděli s nimi masový teror a obyvatelstvo začalo utíkat do našich středoasijských republik… V Uzbekistánu jim to došlo, Turkmenistánu a Tádžikistánu se pomohlo zastavit tu vlnu… Lukašenko: „Kdybych já byl na jejich místě, tak bych všechny pustil k sobě…“ Nu promiňte, tam to na rozdíl od něj mají v hlavě v pořádku a uvědomovali si, že jakmile by k sobě pustili ustupující vojska, tak budou okamžitě zataženi do vnitroafghánského konfliktu a dále začne občanská válka a všechno obyvatelstvo se pohne na sever. Takto to měla v plánu provést americká státní elita.

Globalisté ale teď ten exodus na sever nemůžou potřebovat, ti potřebují, aby Rusko bylo stabilizačním faktorem situace v celém světě. Ti nepotřebují ani to vakcinátorské šílenství. A jen si povšimněte, jak se to na Západě už postupně začíná zpomalovat. Namítnou: „Kde že se to zpomaluje?“ Jen se podívejte na Rakousko, na ty pokuty 7 500,- EUR a tak dále. Ano. To je vše setrvačně přijímáno. Ale podívejte se, jak se mění informační politika, když už se mluví o tom, že očkovaní představují větší nebezpečí než neočkovaní, když se navrhují jiné způsoby léčby…

To znamená, že se mění informační politika. Napřed se mění informační politika, a až potom se to realizuje v konkrétních řídících rozhodnutích. Tam už to probíhá a tady u nás vakcinátoři pracují s plnou silou. Oni potřebují buď fašistický režim, nebo aby výbuch vyvolal občanskou válku. Jen v takovém případě se USA dostanou do rukou ruské zdroje. Ti už úplně běsní se vším všudy. Oni vyžadují od těch, kteří se jim brání, jakousi toleranci a snášenlivost, přitom se sami ani nepokoušejí nějakým způsobem ctít lidi.

Takže ten bordel vytvořený podle záměru americké státní elity v Afghánistánu se měl přesunout do střední Asie, a potom vlnou dál pokračovat do Ruska a vše na své cestě bořit. Podle plánů globalistů se tohle ale nesmí stát. Takže si velmi dobře uvědomovali jednu věc. Že aby tam zatáhli Rusko do války, a zorganizovali tu vlnu obyvatelstva, tak musí v první řadě zlikvidovat ruské velvyslanectví. Proto ho okamžitě dali pod ochranu! Jako stabilizační prvek: "A teď můžeme začít jednat..."

Když tohle všechno státní elitě nevyšlo, tak byla spuštěna druhá fáze, která teď asi bude… Biden bude asi Putinovi naznačovat: „Měj na zřeteli, že my pracujeme…“ A co dělají? Teď je v Afghánistánu zcela cílevědomě a plánovitě vytvářen hlad, aby se hladoví lidé vydali tam, kde se budou moci najíst. A to není jen Írán a Pákistán, to jsou v první řadě středoasijské republiky, pohyb tam. A s těmi davy hladovějících přijdou i bojovníci, kteří začnou všude střílet a zabíjet a vyvolávat tak další pohyb. To je to, co teď mají v plánu.

Proto v Afghánistánu, stejně jako v podstatě po celém světě, vždy existují dva scénáře. Jeden od globalistů a jeden od státní elity. A v tom je třeba se vyznat. Nemůžete všechno míchat dohromady, a potom říkat, že je to takový salát. Takto to v řízení nechodí! V něm vždy někdo aktivuje svou linii. A je třeba se vyznat, za jakým činem stojí jaká linie. Ale v tom se nemůžete vyznat, pokud neznáte globální politiku a čím se liší od vnější a vnitřní politiky. Pokud nevíte, jaké jsou ve společnosti druhy sociální moci, že tu je kromě těch všech, kterým z nějakého důvodu říkají větve moci… Přitom větve bez stromu žít nemohou: zákonodárná, výkonná a soudní. Že kromě nich má ten strom také kmen - ideologii a kořeny - koncepci. A je toho daleko více, velmi mnoho.

A když tuhle teorii znáte, tak se snadno vyznáte v těch událostech, potom okamžitě odhalíte všechno. A když tohle všechno neznáte, tak už vám nezbývá než hledat takového vykladače událostí, který bude podle vás více méně adekvátní ve výkladu těch událostí. Přitom je nutné, aby tohle všechno začal chápat každý člověk, aby se okamžitě dokázal vymezit a věděl, kde, co a jak se děje, aby každý člověk rozuměl tomu, jak jsou řízeny složité sociální supersystémy. Jak pod tlakem prostředí maximálně přizpůsobovat své chování co nejlepší ochraně svých zájmů a zájmů své rodiny.

Přitom je však třeba si uvědomovat, že je-li tlak prostředí příliš velký, nemusí se povést rodinu ochránit. Proto je nutné předem vytvářet podmínky, za kterých k takovému tlaku prostředí nemůže dojít. A pokud k tomu přece jen dojde, tak vám znalosti o řízení složitých sociálních supersystémů pomohou manévrovat s minimálními náklady vůči celému okolnímu prostředí, pak ty náklady pro vaši rodinu budou minimální. Jestliže dokážete manévrovat správně, tak budete mít ty náklady menší.To byly všechny otázky.

Tak už mi nezbývá než se rozloučit a popřát vám, abyste se stávali konceptuálně mocnými a učili se, jak jsou řízeny složité sociální supersystémy. Takové znalosti najdete jen v pracích vnitřního prediktoru SSSR zveřejněných do června roku 2018 a v pracích zveřejněných Fondem konceptuálních technologií ze série O světě křivých zrcadel a konkrétně v pracích Stát, Válka a Bolševismus. Čtěte je, stávejte se konceptuálně mocnými. Braňte zájmy své i své rodiny. Přeji Vám mírové nebe nad hlavou a štěstí.

Do příštích setkání.


An error has occurred. This application may no longer respond until reloaded. Reload 🗙